Sorularınız için 

image
Berk YILMAZ

Yönetici

İletişime Geç:

92-921015_turkish-turkey-flag-trk-bayra

Ankara, Türkiye

Tunalı Hilmi Cad. 110/9 Çankaya – ANKARA

Menşe Şehadetnamesi Tercümesi

Menşe Şehadetnamesi Tercümesi Ülkelerin veya farklı ülkelerde bulunan firmaların birbiriyle alışverişi esnasında kullanılan belgelerden biri de menşe şahadetnamesidir. Bu belgeler gümrük işlemleri esnasında sık sık görüldüğü için menşe şahadetnamesi tercümesi en az belge kadar önemlidir.Bu belgelerde ürünler hakkında bilgi verildiği gibi ürünü taşıyan araç, ürün miktarı gibi bilgilerde bulunmaktadır. Belge hazırlanırken ne kadar hassas davranılıyorsa tercüme edilirken de en az o kadar hassasiyet gösterilmelidir. Gümrük işlemlerinin resmi işlemler olması ve bu alanda kullanılması sebebiyle tercüme esnasında dikkat edilmesi gereken ayrıntılar bulunmaktadır.

image

Menşe şahadetnamesi tercümesi oluşturulurken öncelikle belgenin muhatap olacağı ülke göz önüne alınmalıdır. Konu ülkenin resmi dilinin ne olduğu, belge içerisinde istediği ayrıntılar kontrol edilerek belge tercümesi bu doğrultuda hazırlanmalıdır. Tercümeyi yapacak yeminli tercüman bunları göz önünde bulundurarak gerekli hazırlıkları yapmalı, içeriği bozmadan en doğru biçimde tercümeye başlamalıdır. Kullanacağı dil konusunda geniş bilgiye sahip olduğu kadar karşı tarafın anlayacağı kelimeler seçmeli, gereksiz karmaşık cümlelerden ve kelimelerden uzak durmalıdır.

Menşe Şahadetnamesi Tercümesinde Tercumix Farkı

Elbette diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta ise bilgilerin doğruluğudur. Belge hazırlanırken bilgiler kontrol edilip tercümanlara verilmelidir. İleride telafisi mümkün olan ama zaman kaybına neden olacak bu ayrıntıları unutmamakta fayda vardır.

Bu belgeler noter onaylı olması gerekebilir. Bunun için noterin kabul edeceği yeminli tercümanlardan destek alınmalıdır. Tercüme büroları bu konuda sizleri desteklemek için vardır.

Yeminli tercümanlarla sizlere hizmet veren Tercumix.com online tercüme bürosu sayesinde elinizde mevcut olan menşe şahadetnamesini en hızlı şekilde tercüme edebilirsiniz. İstediğiniz dil veya dillere tercüme edilecek belgeler sayesinde gümrüklerde ve yasal işlemlerde sorun yaşamadan ticaret yapabilirsiniz. Menşe şahadetnamesi tercümesi hakkında gereklilikleri, düzenlemeleri tecrübelerimizle bildiğimizden dolayı sizlere kaliteyi sunacağımızdan şüpheniz olmasın. Bizim vizyonumuz en kaliteli hizmeti en hızlı şekilde sizlere sunmaktır.

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

Profesyonel Çeviriler Kolaylaştı

Şimdi bir ön sorgulama yapın ve %10 tanıtım indirimimizden yararlanın!

image

Belgeni Yükle

Kısa sürede çevrilmesini istediğin belgeni sisteme yükle.

image

Fiyat Al

Belgeni yükledikten sonra editör ekibimiz en uygun fiyat teklifini verecektir.

image

Tercümen Hazır

Ödemenizi tamamladıktan sonra işlemler başlatılacak ve belgeniz teslim edilecek.

Anında Teklif Alın    Tercumix İletişim
    Bizi Arayın