Almanya Sağlık Personeli Alımı

Almanya Sağlık Personeli Alımı Yapıyor Mu? Almanya’da Hemşire Maaşı Ortalama Ne Kadar?

Almanya sağlık personeli alımı gerçekleştiren Avrupa ülkeleri arasında önemli bir yere sahiptir. Çünkü bu ülkede yaşlı nüfus çok fazladır. Demografik açıdan yaş grupları arasında büyük bir orantısızlık mevcut olan Almanya; düşük yoğunluktaki genç nüfusu ile hizmet ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Özellikle sağlık sektörü, fiziksel ve zihinsel zorluk sebebiyle genç yaş kriterinin ön plana çıktığı sektörlerdendir. Ülke nüfusunun önemli bir kısmı “yaşlı” kategorisine dahil olduğu için; resmi kararlar kapsamında Almanya hemşire alımı gerçekleştirir.

İhtiyaç durumuna göre yılına belirli dönemlerinde; Almanya Sağlık Bakanlığı’nın yabancı sağlık çalışanı istihdam etmesi mümkündür. Fakat bu durum her zaman geçerli olmadığı gibi sistematik bir düzenle de işlemez. İşçi alımlarında esas olan şey, söz konusu ülkenin sektörel ihtiyaçlarıdır. Alım süreçlerinde Almanya resmi kurumlarının ilan edeceği temel şartları yerine getirenler; Euro bazında maaş alarak bu ülkede sağlık çalışanı olabilir.

Almanya Sağlık Personeli Alımı 2021 Yılında Devam Ediyor Mu?

Almanya sağlık personeli alımı 2021 yılında devam etmektedir. Almanya Sağlık Bakanlığı’nın kalifiye eleman ihtiyaçlarına bağlı olarak; Türkiye’nin de dahil olduğu pek çok ülkeden binlerce sağlık çalışanı istihdam edilmiştir. Bu istihdamların devam ettiği süreçte, her başvurunun kabul edilmediği unutulmamalıdır. Prosedürlere uygun ve eksiksiz başvurular her zaman için daha ön plana çıkar. Devam eden başvuru sürecini doğru bir şekilde değerlendirmek ise tamamen sizlere kalmıştır.

Almanya’ya Hemşire Gönderen Şirketler Güvenilir Midir? Almanya’da Sağlıkçı Olarak Çalışma Şartları Nelerdir?

Özellikle COVID 19 pandemisi; dünya genelinin sağlık personeline olan ihtiyacını önemli ölçüde artırmıştır. Almanya’ya hemşire gönderen şirketler ya da Almanya’da iş bulan şirketler olarak bilinen pek çok aracı kurum mevcuttur. Çeşitli adlar ile insanların karşısına çıkabilen bu şirketlerin büyük kısmı güvenilir sayılmaz. Yani Avrupa’ya gitmek ve mesleğinizi daha yüksek standartlar altında icra etmek istiyorsanız; güvenilir olmayan çeşitli kurumların ve şirketlerin para tuzaklarına düşmemeniz büyük ölçüde önem taşır.

Çünkü hiçbir şirketin ya da resmi kurumun Almanya sağlık personeli alımı sürecine yön verme yetkisi yoktur. Eğer belli bir süreç dahilinde sağlık personeli alımı olacaksa; bu durum konsolosluklar ya da ülkenin Dışişleri Bakanlığı tarafından ilan edilir. Almanya’da sağlık personeli olarak çalışmak isteyenlerin sağlaması gereken şartlar ise çoğunlukla şöyledir:

 • Belgelenebilir şekilde iş deneyimine sahip olmak
 • Vatandaşı olunan ülkede herhangi bir aktif sabıka kaydının bulunmaması; polis tarafından aranıyor olmamak
 • Daha önce Almanya’dan sınır dışı edilmiş ya da Alman polisi tarafından aranıyor olmamak
 • Almanya’daki sağlık kurumlarında hizmet vermeyi sağlayabilecek bir diplomaya sahip olmak
 • En az B 1 ya da B 2 seviyelerinde Almanca bilmek; Almanca bildiğini resmi evraklarla belgelemek
 • Almanya sağlık personeli alımı için başvuru sürecini açıkladıktan sonra; güncel başvuru şartlarını yerine getirmek
 • Duruma göre değişiklik gösterebilen başvuru evraklarını doğru ve eksiksiz şekilde hazırlamak

Bu temel şartlar, Almanya’da sağlık personeli olarak hizmet verme hayali kuranların tümünü ilgilendirir. Fakat işçi alımlarının özel ihtiyaçlardan kaynaklandığı ve duruma göre değişiklik gösteren şartlar bulundurabildiği asla unutulmamalıdır. Transkript, diploma, kimlik belgesi, sabıka sicil kaydı, sağlık raporu gibi pek çok evrakın da prosedürlerden dolayı standart şekilde talep edilmesi mümkündür. Başvuru sürecinde evrak tercümelerinin doğru ve usulüne uygun yapılması büyük önem taşır. Aksi halde çalışma vizesi alma hakkı boşa gidebilir. Hayallerinizi ertelemek istemiyor ve bir an önce Almanya’da çalışmaya başlamanın hayalini kuruyorsanız başvurularınız sırasında profesyonel destek almanız tavsiye edilir.

Çeşitli arama motorlarına “Almanya’da nasıl hemşire olunur? Almanya’da sağlık çalışanı olma şartları nelerdir? Almanya ne zaman hemşire alımı yapıyor?” gibi çeşitli ifadeler yazıp araştırma yapmanız fayda sağlamayacaktır. Almanya sağlık personeli alımı hakkına bilgi sahibi olmak için; Almanya’nın resmi kurumlarını takip etmeniz ya da uzman Tercumix kadrosundan güncel bilgiler almanız yeterlidir. Almanya’nın tüm diplomatik, ekonomik ve siyasi haberlerini analiz eden Tercumix kadrosu; güncel prosedürlere ve çeşitli vize başvurularının gerektirdiği şartlara hakimdir.

Almanya Neden Sağlıkçı Alımı Yapıyor? Almanya’da Hemşirelik Zor Mu?

Almanya sağlıkçı alımı yaparak nüfusun medikal ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Yaşlı nüfusun genç nüfustan daha çok olması ve sağlıkçı ihtiyacının her yıl biraz daha artması sebebiyle bu alımlar gerçekleşir. Almanya’da çalışmanın çok zor olduğu, özellikle sağlık sektöründe ciddi bir yoğunluğun yaşandığı konusunda bazı söylemler mevcuttur. Yaşlı nüfusun fazla olması sebebiyle, Almanya’da hemşirelik yapmak acemi çalışanlar için zor sayılabilir.

Çeşitli istatistik verileri, 2060’a kadar nüfusun yaklaşık yüzde 35’inin 65 yaş üzerinde olacağını göstermektedir. Bu durum ise Alman sağlık sektörünü bekleyen zahmetler ve yeni işçi alımları konusunda önemli bir işaret sayılabilir. Bununla beraber yüksek yaşam standartları ve yeterli maaşlar, söz konusu ülkede sağlık çalışanı olmanın avantajlarındandır.

Almanya Hemşire Alımları İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Tercumix, Almanya’nın resmi makamlarına işçi başvuruları gerçekleştirmek isteyen yüzlerce vatandaş için; profesyonel rehberlik hizmeti sunmuştur ve sunmaya devam etmektedir. Eğer Almanya sağlık personeli alımı kapsamında bu ülkeye yerleşip çalışmak istiyorsanız firmamızdan destek alabilirsiniz. Sizlere verebileceğimiz başlıca hizmetler ise şunlardır:

 • Başvuru için gereken noter onaylı resmi evrak tercümeleri
 • Almanca sertifikası almak için gereken profesyonel dil eğitimleri
 • Almanya’nın resmi makamlarına yapılacak olan başvuruları gerçekleştirme ve bu süreci profesyonel standartlarda idare etme
 • Başvuru sürecinden sonra hemşirelik yapmayı sağlayacak denklik işlemleri hakkında güncel bilgilendirmeler

Almanya’da hemşire maaşları konusunda güncel bilgilendirmeler

Daha pek çok hizmetimizden yararlanmak için firmamıza hemen ulaşabilirsiniz!

0 531 504 36 09 

Diğer İş Ortaklarımız ;

www.doratercume.com

www.vizelazig.com

www.deutschstube.com

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

Profesyonel Çeviriler Kolaylaştı

Şimdi bir ön sorgulama yapın ve %10 tanıtım indirimimizden yararlanın!

image

Belgeni Yükle

Kısa sürede çevrilmesini istediğin belgeni sisteme yükle.

image

Fiyat Al

Belgeni yükledikten sonra editör ekibimiz en uygun fiyat teklifini verecektir.

image

Tercümen Hazır

Ödemenizi tamamladıktan sonra işlemler başlatılacak ve belgeniz teslim edilecek.

Anında Teklif Alın  Tercumix İletişim
  Bizi Arayın