Proje Yönetimi

Türkiye’de ve dünyada pek çok tercüme bürosu olmasına karşın, Çeviri Proje Yönetimi hakkında yeterli bilgiye sahip büro sayısı çok azdır.

image

Projenin analizi yaparken derinlemesine dikkat etmeli ya da başka şekilde yapılabilir, çeşitli kriterlere bağlı şekilde yapılabilir. Eğer proje bir müşteriden gönderildiyse ve onayı nerdeyse garanti altındaysa, tam olarak bir analiz yapılacaktır. Bazı durumlarda, müşteri yalnızca dahili maliyetler hakkında bir fikre ihtiyaç duyabilir bu potansiyel bir proje veya teklif edilen iş dönüş süresi ile bağlantılı olabilir. Bu sebeple üstünkörü bir analiz, uygun bir yanıt sağlamak amacıyla yeterli olabilir. Genelde müşteri tarafından iletilen dosyalara dayalı değildir, çevrilecek kelimelerin sayısı gibi kesin bilgiler yerine, kelimeler ve ele alınacak sayfaların hedef dile çevirisi mevzubahistir. Bu tarz bir hızlı analiz hem de tetkik aşamasında da yer alabilir. Bazı verilere dayanarak, satış elemanı potansiyel müşteriye hızlı bir şekilde bir hesaplama sağlayabilir. Olasılık muhakkak üstünkörü bir analiz manasına gelmez. Çapraz durumlarda, hedef potansiyel müşteri kurum için çok önemli olabilir. Eğer fiyatlandırma için bir istek olursa, çeviri şirketi hakkında ayrıntılı bilgi, çalışma prosedürleri ve tatbiki bütçe önerile sık olarak gereklidir. Bunun gibi pozisyonlarda, ince analiz yaparken, teklif dosyası eşliğinde birkaç iş günü sürebilir.

Bir Tercüme projesinin analiz adımları şunları belirlemeyi hedefler:

  • Eldeki projenin türü
  • Projenin çeşitli bileşenleri
  • Üretim aşamaları
  • Gerekli kaynaklar

 

İçerik Türlerimizi Keşfedin

En İyi İçerikleri Sizin için Hazırlıyoruz

Dokümantasyon Tercümesi

Teknik belgelerin çevirisi için tutarlılık, doğru terminoloji ve teknik doğruluk sağlamak, yetenekli çevirmenlerden oluşan ekibimiz için en önemli önceliklerdir.

Müşteri desteği

TercümeUluslararası müşterileriniz var mı? Çok dilli destek temsilcileri kiralamanıza gerek yok—Tercumix 70’den fazla dil çiftinde uygun maliyetli ve ölçeklenebilir çevirisi, müşteri hizmetleri ekibinizin müşteri sorularına yanıt vermesine ve kullanıcılarınızın ana dillerinde müşteri destek belgeleri sağlamasına olanak tanır.

Web Siteleri ve Uygulamalar Çevirisi

Profesyonel çevirmenlerimiz, işletmenizin web sitesi, mobil uygulaması için son derece teknik içeriğin yanı sıra proje yönetimi ve e-öğrenme sistemleri için kullanıcı arayüzleri ve yazılım arayüzleri çevirme konusunda deneyimlidir.

Eğitim Tercümesi

Yapay zeka eğitimi için özel veri kümeleri için teknik belge çevirisini destekliyoruz. 20.000’den fazla sertifikalı tercümandan oluşan küresel iş gücümüz, gerekli eğitim verilerini sağlayabilir, mevcut verileri işleyebilir, sistem testleri yapabilir ve çeşitli uygulama alanları için sonuçları doğrulayabilir.

Her Sektör için Profesyonel Çeviriler

Tercumix, 100 dilde web sitesi çeviri hizmetleri sunuyor! Uygun terminolojinin kullanılmasını sağlamak için tercümanlarımız web sitenize göre kozmetik, mekanik veya yasal olsun, seçilir.

Ayrıca her proje için bir çeviri belleği oluşturuyoruz, böylece web sitenizi güncellediğinizde sadece yeni bölümleri için ödeme yaparsınız.

Değerli Müşterilerimiz

image

Tescilli çeviri yazılımımızı kullanarak etiketlerin bütünlüğüne saygı gösterirken doğrudan web sitenizin kaynak koduna (HTML, PHP, XML veya diğer herhangi bir format) çeviri yapabiliriz. Bu çözüm, çeviri teslim edildikten sonra metinlerin kaynak dosyalara manuel olarak entegrasyonunu gerektirmediğinden hızlı bir süreç için idealdir.

image

Web sitesi içeriğini herhangi bir düzenlenebilir metin biçiminde (Word veya Excel gibi) çevirebiliriz. Ayrıca istek üzerine, çeviri sürecinde web sitenizin tüm multimedya içeriğini (resimler, grafikler, indirilebilir pdf’ler vb.) yerelleştirebiliriz.

image

Web siteniz bir CMS tarafından yönetiliyorsa, çevirileri CMS’ye, API aracılığıyla veya bize erişim sağlarsanız doğrudan sistem içine ekleyebiliriz. Çeviriyi hazırlama sitenize veya üretime ekledikten sonra, istek üzerine ve ücretsiz olarak içeriği düzene uyarlama ihtiyacını değerlendirmek için içeriği nihai bağlamında kontrol edebiliriz.

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

Sıkça Sorulanlar ve Sorular

Kim olduğumuzu, ne yaptığımızı ve nasıl yaptığımızı keşfedin. Daha fazla cevap için sohbette bizimle iletişime geçin.

Tercüme ücretlerini size yollayacağımız şirket IBAN numarasına ödeyebilirsiniz.

Anında Teklif Alın    Tercumix İletişim
    Bizi Arayın