Video Altyazısı

Dünya genelinde internet erişiminin ve kullanımının artış göstermesi ile beraber; paylaşılan videolara dünyanın her yerindeki kullanıcılarca kolaylıkla erişilebilmektedir. Bununla birlikte görsel, elektronik ve dijital ortamlar da yaşamımızda giderek daha fazla yer tutması; belgesel, film, biyografi filmleri, dizi, çizgi film, reklam tanıtım ve haberler için de alt yazı ile tercüme hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüz teknoloji dünyasında çok izlenen görsel içerikler olan filmler, diziler ve Youtube içerikleri için alt yazı çevirisi oldukça önemlidir. Dublajla kıyaslanınca daha hızlı ve ekonomik bir yöntem olmasının beraberinde alt yazı çevirisi dizilerin, filmlerin veya videoların çok daha fazla kişi tarafından fark edilip izlenmesi konusunda da bir hayli etkilidir. Tercumix alt yazı çeviri hizmetleri kapsamında; sesli dosyalar ve ekran yazıları, yazılı metin haline çevrilir ve tercümesi yapılarak alt yazı halinde video içine yerleştirilebilir hale getirilir.

image
Alt yazı tercümesi ile dizi, film, belgesel ve diğer videolara istenilen farklı dil alternatifleri eklenebilir. Bu sayede izleyici, videoyu tercih ettiği alt yazı alternatiflerinden biri ile izleme olanağına sahip olabilir. Alt yazı tercümesi gerçekleştirilirken; tercümesi yapılacak olan video görseldeki konuşma ve yazıları türü içerikler yazıya dökülür. Tercüman tarafından, yazıya indirgenmiş olan metinlerin tercümesi yapılır. Çeviri bittikten sonra videodaki diyalogların ve konuşmaların zaman aralıkları ile uyumlu olacak biçimde video ile senkronizasyon sağlanıp alt yazı dosyası oluşturulur. Alt yazı tercümesinin sona bulmasının ardından her doküman videoya gömülür ve titizlikle test edilir. Alt yazı tercümesinin, eşleşmiş olan kodların beraberinde diyalog şekilde metin olarak da sunulur. Gizlilik kurallarımız doğrultusunda tercümanlar harici kimse ile paylaşılmayan tüm dosyalarımız hem proje süresince hem de proje bittikten sonra Tercumix teminatı altında bulunmaktadır.

İçerik Türlerimizi Keşfedin

En İyi İçerikleri Sizin için Hazırlıyoruz

Dokümantasyon Tercümesi

Teknik belgelerin çevirisi için tutarlılık, doğru terminoloji ve teknik doğruluk sağlamak, yetenekli çevirmenlerden oluşan ekibimiz için en önemli önceliklerdir.

Müşteri desteği

TercümeUluslararası müşterileriniz var mı? Çok dilli destek temsilcileri kiralamanıza gerek yok—Tercumix 70’den fazla dil çiftinde uygun maliyetli ve ölçeklenebilir çevirisi, müşteri hizmetleri ekibinizin müşteri sorularına yanıt vermesine ve kullanıcılarınızın ana dillerinde müşteri destek belgeleri sağlamasına olanak tanır.

Web Siteleri ve Uygulamalar Çevirisi

Profesyonel çevirmenlerimiz, işletmenizin web sitesi, mobil uygulaması için son derece teknik içeriğin yanı sıra proje yönetimi ve e-öğrenme sistemleri için kullanıcı arayüzleri ve yazılım arayüzleri çevirme konusunda deneyimlidir.

Eğitim Tercümesi

Yapay zeka eğitimi için özel veri kümeleri için teknik belge çevirisini destekliyoruz. 20.000’den fazla sertifikalı tercümandan oluşan küresel iş gücümüz, gerekli eğitim verilerini sağlayabilir, mevcut verileri işleyebilir, sistem testleri yapabilir ve çeşitli uygulama alanları için sonuçları doğrulayabilir.

Her Sektör için Profesyonel Çeviriler

Tercumix, 100 dilde web sitesi çeviri hizmetleri sunuyor! Uygun terminolojinin kullanılmasını sağlamak için tercümanlarımız web sitenize göre kozmetik, mekanik veya yasal olsun, seçilir.

Ayrıca her proje için bir çeviri belleği oluşturuyoruz, böylece web sitenizi güncellediğinizde sadece yeni bölümleri için ödeme yaparsınız.

Değerli Müşterilerimiz

image

Tescilli çeviri yazılımımızı kullanarak etiketlerin bütünlüğüne saygı gösterirken doğrudan web sitenizin kaynak koduna (HTML, PHP, XML veya diğer herhangi bir format) çeviri yapabiliriz. Bu çözüm, çeviri teslim edildikten sonra metinlerin kaynak dosyalara manuel olarak entegrasyonunu gerektirmediğinden hızlı bir süreç için idealdir.

image

Web sitesi içeriğini herhangi bir düzenlenebilir metin biçiminde (Word veya Excel gibi) çevirebiliriz. Ayrıca istek üzerine, çeviri sürecinde web sitenizin tüm multimedya içeriğini (resimler, grafikler, indirilebilir pdf’ler vb.) yerelleştirebiliriz.

image

Web siteniz bir CMS tarafından yönetiliyorsa, çevirileri CMS’ye, API aracılığıyla veya bize erişim sağlarsanız doğrudan sistem içine ekleyebiliriz. Çeviriyi hazırlama sitenize veya üretime ekledikten sonra, istek üzerine ve ücretsiz olarak içeriği düzene uyarlama ihtiyacını değerlendirmek için içeriği nihai bağlamında kontrol edebiliriz.

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

Sıkça Sorulanlar ve Sorular

Kim olduğumuzu, ne yaptığımızı ve nasıl yaptığımızı keşfedin. Daha fazla cevap için sohbette bizimle iletişime geçin.

Tercüme ücretlerini size yollayacağımız şirket IBAN numarasına ödeyebilirsiniz.

Anında Teklif Alın    Tercumix İletişim
    Bizi Arayın