Medya, Yayıncılık ve Eğlence

Medya, yayıncılık içinde dublaj ve Medya Çevirisi ile Altyazı birbirine çok karıştırılmaktadır. Medya, yayıncılık Tercümesi, Televizyon, gazete, dergi ve İnternet siteleri olmak üzere çeşitli medya araçlarında yer alan materyallerin tercümesi ile alakalıdır. Bu nedenden dolayı, çoğu zaman “Medya Çevirisi” terimine ekli “basın” kelimesini görürüz.

image

Medya, yayıncılık tercümesi; sözlü çeviri kategorisine girebilecek olsa da, son dakika haberleri, haber bültenleri ve basın toplantılarının çevirisini içerir.

Tercumix’in iyi tanındığı etkinliklerden biri de basın makalelerinin ve özetlerinin çevirisidir. Bunun sebebi, Tercumix’de çalışan çevirmenler arasında basın, dergiler, uydu kanalları ve İnternet haber siteleri bilgi birikimi olan bir grubun bulunmasıdır.

Tercumix’in edebi Tercüme hizmetleri arasında medya kuruluşları, şirketler ve kurumlar tarafından direk olarak yayımlanan ya da medyaya gönderilen tüm medya ve basın bültenlerinin bildirileri bulunur.

Washington Post, Guardian, Independent, Economist, Times, Newsweek, New York Times, Daily Mail ya da Daily Telegraph gibi global bir gazete ya da dergiyi ya da diğer bir dildeki gazete ya da dergiyi takip etmek istiyorsanız, Tercumix olarak size arzu ettiğiniz tüm makaleleri çevirebiliriz.

Altyazı (filmler, diziler ve programlar) ya da Seslendirme, Tercumix tarafından sunulmakta olan bağımsız bir hizmettir.

İçerik Türlerimizi Keşfedin

En İyi İçerikleri Sizin için Hazırlıyoruz

Dokümantasyon Tercümesi

Teknik belgelerin çevirisi için tutarlılık, doğru terminoloji ve teknik doğruluk sağlamak, yetenekli çevirmenlerden oluşan ekibimiz için en önemli önceliklerdir.

Müşteri desteği

TercümeUluslararası müşterileriniz var mı? Çok dilli destek temsilcileri kiralamanıza gerek yok—Tercumix 70’den fazla dil çiftinde uygun maliyetli ve ölçeklenebilir çevirisi, müşteri hizmetleri ekibinizin müşteri sorularına yanıt vermesine ve kullanıcılarınızın ana dillerinde müşteri destek belgeleri sağlamasına olanak tanır.

Web Siteleri ve Uygulamalar Çevirisi

Profesyonel çevirmenlerimiz, işletmenizin web sitesi, mobil uygulaması için son derece teknik içeriğin yanı sıra proje yönetimi ve e-öğrenme sistemleri için kullanıcı arayüzleri ve yazılım arayüzleri çevirme konusunda deneyimlidir.

Eğitim Tercümesi

Yapay zeka eğitimi için özel veri kümeleri için teknik belge çevirisini destekliyoruz. 20.000’den fazla sertifikalı tercümandan oluşan küresel iş gücümüz, gerekli eğitim verilerini sağlayabilir, mevcut verileri işleyebilir, sistem testleri yapabilir ve çeşitli uygulama alanları için sonuçları doğrulayabilir.

Her Sektör için Profesyonel Çeviriler

Tercumix, 100 dilde web sitesi çeviri hizmetleri sunuyor! Uygun terminolojinin kullanılmasını sağlamak için tercümanlarımız web sitenize göre kozmetik, mekanik veya yasal olsun, seçilir.

Ayrıca her proje için bir çeviri belleği oluşturuyoruz, böylece web sitenizi güncellediğinizde sadece yeni bölümleri için ödeme yaparsınız.

Değerli Müşterilerimiz

image

Tescilli çeviri yazılımımızı kullanarak etiketlerin bütünlüğüne saygı gösterirken doğrudan web sitenizin kaynak koduna (HTML, PHP, XML veya diğer herhangi bir format) çeviri yapabiliriz. Bu çözüm, çeviri teslim edildikten sonra metinlerin kaynak dosyalara manuel olarak entegrasyonunu gerektirmediğinden hızlı bir süreç için idealdir.

image

Web sitesi içeriğini herhangi bir düzenlenebilir metin biçiminde (Word veya Excel gibi) çevirebiliriz. Ayrıca istek üzerine, çeviri sürecinde web sitenizin tüm multimedya içeriğini (resimler, grafikler, indirilebilir pdf’ler vb.) yerelleştirebiliriz.

image

Web siteniz bir CMS tarafından yönetiliyorsa, çevirileri CMS’ye, API aracılığıyla veya bize erişim sağlarsanız doğrudan sistem içine ekleyebiliriz. Çeviriyi hazırlama sitenize veya üretime ekledikten sonra, istek üzerine ve ücretsiz olarak içeriği düzene uyarlama ihtiyacını değerlendirmek için içeriği nihai bağlamında kontrol edebiliriz.

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

Sıkça Sorulanlar ve Sorular

Kim olduğumuzu, ne yaptığımızı ve nasıl yaptığımızı keşfedin. Daha fazla cevap için sohbette bizimle iletişime geçin.

Tercüme ücretlerini size yollayacağımız şirket IBAN numarasına ödeyebilirsiniz.

Anında Teklif Alın    Tercumix İletişim
    Bizi Arayın