Sorularınız için 

image
Berk YILMAZ

Yönetici

İletişime Geç:

92-921015_turkish-turkey-flag-trk-bayra

Ankara, Türkiye

Tunalı Hilmi Cad. 110/9 Çankaya – ANKARA

Ambalaj Sektörü Tercümeleri 2021

Ambalaj sektörü tercümeleri sık sık karşılaştığımız, farkında olmasak da sürekli gözümüzün önünde olan ambalajlar pek çok ülke için yasal içerikli olan poşetlerdir. Bu poşetleme sistemi içerisinde, paketlenen ürün hakkında bilgiler olmalıdır. Küresel anlamda çalışan firmalarda ambalajlar ön planda tutularak ürünü daha çekici kılmak esastır. Burada devreye ambalaj sektörü tercümeleri girmektedir.

Ambalajlar üretim aşamasında iken hangi ürünün içene koyulacağı planlanır. Bu plan doğrultusunda ürünün bilgilerini ambalajın üzerine baskı yaparlar. Yurt dışına gidecek olan ürünlerin ambalaj üretimi esnasında doğrudan orijinal metnin yanında çeviri metin yada doğrudan çeviri metin istenebilir. Üretici firmalar, bu konuda pek çok dile çevrilmiş metin koymayı tercih edebilmektedir. Günlük yaşantımızda ambalajların üzerini incelerseniz Fransızca, İngilizce, Arapça gibi dünyada yaygın olan dillere rastlamanız mümkündür.

image

Ambalaj sektörü tercümeleri her yaşa hitap edecek kadar basit olmalıdır. Ürünün zararlı yada zararsız olması, nasıl saklanması gerektiği gibi önemli konular, mümkün olduğunca basit kelimelerle ifade edilmelidir. Eğer ürün üzerinde yasal zorunluluklarla alakalı maddeler varsa bunlar da göz önünde bulundurularak çeviri yapılması gerekmektedir. Peki çeviriler esnasında en sık karşılaşılan sorunlar nelerdir?

Ambalaj Sektörü Tercümelerinde Sorunlar

Ambalaj Sektörü Tercümelerinde Çeviri yapılırken karşınıza çıkabilecek sorunların temelini yanlış çeviriler oluşturabilmektedir. Tıpkı bizim dilimizde olduğu gibi diğer dillerde de yazılışları aynı fakat anlamlı farklı olan kelimeler bulunmaktadır. Bu kelimeler kullanılırken yanlış anlaşılmaya yer vermemesi açısında cümle yapısının doğru kurulması gerekmektedir. Diğer bir hata ise gramer hatalarıdır. Eklerin yanlış kullanılması, sizler açısında yasal sorunlar ve maddi kayıplar ortaya çıkabilir. Dillerin kendi içerisinde farklı kurallara göre kurulmuş olması gramer yapısı üzerinde uzmanlaşmış kişilerle çalışmanızı zorunluluk haline getirmiş durumdadır.

Tercumix ekibi olarak sizlere tercüme hizmeti sunmaktayız. İstediğiniz pek çok alanda, istediğiniz dil ve dillere uygun çevirileri eksiksiz ve hatasız bir biçimde çeviriyoruz. Ambalaj sektörü tercümesi yasal olarak bir yükümlülük taşımasında dolayı bu tarz çeviriler esnasında farklı tercümanlarımızın ortak çalışması aralığıyla sizlere kaliteli hizmet sunuyoruz. Kullandığımız çeviri metotları sayesinde metni birden farklı çeviri metin haline getiriyor, devamında en uygun kelimelerle cümleleri bir araya toplayıp sizlere ulaştırıyoruz.

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

Profesyonel Çeviriler Kolaylaştı

Şimdi bir ön sorgulama yapın ve %10 tanıtım indirimimizden yararlanın!

image

Belgeni Yükle

Kısa sürede çevrilmesini istediğin belgeni sisteme yükle.

image

Fiyat Al

Belgeni yükledikten sonra editör ekibimiz en uygun fiyat teklifini verecektir.

image

Tercümen Hazır

Ödemenizi tamamladıktan sonra işlemler başlatılacak ve belgeniz teslim edilecek.

Anında Teklif Alın    Tercumix İletişim
    Bizi Arayın