Polonya Vizesi 2021 Elazığ'dan Avrupa'ya Açılan Kapı Tercumix Garantili

Polonya seyahatinizde gerekli olan vize başvurusu için Tercümix Garantisinden faydalanmak ister misiniz? Elazığ’dan yapılacak olan Polonya vizesi başvuru işlemleri Tercümix garantisinde sizlere sunulmakta ve kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.

Polonya seyahat sebebiniz her ne olursa olsun mutlaka amacınıza uygun vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Polonya Schengen bölgesi içerisinde yer alması sebebi ile yapılacak olan vize başvurusu Schengen vizesi kapsamından değerlendirilir.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır?

Polonya vizesi için Schengen vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Schengen vize kurallarının gereçli olduğu bu vize başvurusunda sizden bazı belgeleri hazırlamanız ve vize başvuru formu doldurmanız istenir.

Polonya vize başvurusu için gerekli belgelerin noter onaylı tercümesinin gerekli olabilmektedir. Vize başvurusu vize merkezimiz aracılığı ile yapılırken Tercümix yeminli tercümanlarımız tarafından tercüme işlemleri de tamamlanmaktadır.

Polonya vizesi almanın en kolay ve garantili yolu Elazığ vize merkezimiz tarafından Polonya vize başvuru işlemlerinin başlatılması olacaktır. Vize merkezi personelimiz Schengen vizeleri hususunda elde ettiği tecrübe ile başvuru formunuzu doldurmakta ve vize için gerekli belgeler listesini kontrol etmektedir.

Polonya Vize Başvuru Formu

Polonya vize işlemleri için Schengen vize başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Burada en önemli nokta vize başvuru amacınızın ne olduğudur. Amacınıza uygun kısa ya da uzun süreli başvurularınız için farklı form doldurulması ve belgeler hazırlanması gerekli olmaktadır.

Turistik, ticari gibi kısa süreli Polonya vize başvurusu için C tipi Schengen almanız gerekli olmaktadır. C tipi Schengen vizesi size 6 ay içerisinden 90 günü aşmamak koşulu ile kalma hakkı verir. Kısa süreli vize başvurusu için ise seyahatinizden en fazla 3 ay en az da 15-20 gün önce başvuru yapmanız gerekmektedir.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Polonya vize başvuru formu doldurulduktan sonra konsolosluğa iletilmek üzere sizden bazı belgeleri hazırlamanız ve teslim etmeniz beklenir. Hatta kimi zaman bu belgelerin Apostil onaylı ya da noter onaylı yeminli tercüme edilmiş halini de teslim etmeniz beklenebilir. Peki, Polonya Turist vizesi için hangi belgeler gerekli?

  • Online olarak doldurulan başvuru formunun çıktısının alınması ve imzalanarak listeye eklenmesi gereklidir.
  • Son 3 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğrafınız istenir. Ayrıca ilk defa Schengen vize başvurusu yapıyorsanız biyometrik parmak izi verilmesi gerekmektedir.
  • Pasaportunuzun mutlaka vizenin sonlanma tarihinden sonra minimum 3 ay geçerlilik süresi olması istenmektedir. Ayrıca 10 yıldan eski pasaportlar kabul edilmiyor olup içerisinde de 2 adet boş sayfanın yer alması önemlidir.
  • Schengen vizesi için istenen sağlık sigortası poliçe bedeli 30 Bin Euro olarak açıklanmıştır.
  • Polonya seyahatinizin amacı, konaklama ve uçak biletleri belgeler içerisinde yer almalıdır.
  • Polonya da bulunulacak olan her gün için kişinin yanında 75 Polonya Zlotisi ya da bunun karşılığı Euro bulunması istenmektedir.

Polonya turist vizesi ve diğer kısa süreli vizeler için istenen ortak belgeler bunlardan oluşmaktadır. Bu belgelerin dışında başvuru yapan kişinin niteliğine bağlı olarak ek belge listesi mevcuttur. Polonya vize başvurusu yapan kişinin mali durumunu gösteren belgeler liste içerisinde yer alır. Bu belgeler başvuru sahibinin durumuna göre değişebilmektedir.

Emekli ise emekli maaşını gösteren banka dökümü, Çalışanlar için maaş bordrosu, işverenler için işyerine ait mali tablolar, öğrenciler ya da ev hanımları için de seyahati karşılama taahhüdü veren eş ya da ebeveynlere ait gelir belgeleri istenir.

Polonya vizesi başvurusunda bulunan kişi öğrenci ise belgeler arasında mutlaka öğrenci belgesi yer almalıdır. Polonya öğrenci vizesi için başvuran kişinin 18 yaş altında olması halinde ise ebeveynleri tarafından noter onaylı muvafakat istenir.

Polonya’ya gitmek için neler gerekli sorusunu yanıtlamaya çalıştık ve kısa süreli Polonya vizesi için istenen belgeler temel olarak bunlardır. Ancak konsolosluk tarafından sizden ek belge talep edilebilmektedir. Polonya vizesi için gerekli olan belgeler hakkında vize ofisimiz size detaylı bilgi verecektir.

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Polonya vizesi almak ne kadar sürer sorusu ile sık sık karşı karşıya gelmekteyiz. Polonya vizesi için yapılan başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması yaklaşık olarak 15 günü bulabilmektedir. Bu nedenle vize başvurunuzu resmi tatil zamanlarını da dikkate alarak seyahat planınızdan önce yapmanızda fayda vardır.

Polonya vize başvurusu için en erken 3 ay önce başvuru yapabilirsiniz. Bu nedenle 1,5-2 ay öncesi Polonya vize işlemlerini başlatmanız size avantaj sağlayacaktır. Bu konu hakkında çok daha fazla detaya Elazığ vize ofisi Polonya yetkilimizden ulaşabilirsiniz.

Polonya Vize Ücretleri

C Tipi Polonya vize ücretleri vize tipine ve başvuru yapan kişinin yaşına göre değişebilmektedir. Schengen vize başvurusu yapacağınız için sizden standart bir vize ücreti talep edilmektedir. Vize ücreti dışında ödemeniz beklenen hizmet bedeli de olacaktır. Polonya vizesi fiyatı ne kadar merak ediyorsanız ofisimizi arayarak güncel ücretleri öğrenebilirsiniz.

Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda yatırılan vize ücretleri geri iade edilmemektedir. Schengen vize başvurusunun reddi ya da kabulü noktasında Elazığ vize ofisi olarak bir yaptırım yetkimiz mevcut değildir. Bu husus tamamen konsolosluk insiyatifinde yer almaktadır. Vize ofisi olarak başvuru sürecinizin eksiksiz bir şekilde olmasını sağlayarak garantili Polonya vizesi hizmeti sunabilmekteyiz.

Polonya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Polonya vizesi tek girişli ise sadece Polonya’ya gidebilmektesiniz. Şayet başvuru yaptığınız ve onaylanan C tipi vizeniz multi özelliğe sahip ise Polonya’ya giriş yaptıktan sonra dilediğiniz Schengen ülkesine geçiş yapmanız mümkündür.

Örneğin Polonya vizesi ile Almanya’ya gidebilirsiniz ya da Polonya vizesi ile Fransa’ya gidebilirsiniz. Ancak Polonya vizesi ile İngiltere’ye gidebilir miyim sorusunu soracak olursanız maalesef ki İngiltere kendi vize politikasını uyguladığı için gitmeniz mümkün olmayacaktır.

Polonya D Tipi Vize Nedir? 

Polonya D tipi vize nedir kısaca yanıtlamak istiyoruz. Ulusal vize olarak verilen D tipi vize uzun süreli oturum, çalışma hakkını veren bir vize türüdür. Polonya çalışma vizesi, aile birleşimi vizesi, Erasmus, staj, bilimsel araştırma ya da kursa katılım amaçlı uzun süreli Polonya da ikamet etmeniz gereken durumlarda Polonya D tipi vize başvurusu yapılması gereklidir.

Polonya D Tipi Vize Ücreti 99 Dolar olarak açıklanmıştır. Polonya konsolosluğu tarafından belirlenen bu tutar üzerinde değişiklik olabileceği için güncel D Tipi vize ücreti hakkında en doğru bilgiye Elazığ vize ofisimizden ulaşabilirsiniz.

Polonya vize başvurusunun reddi halinde 14 günü geçmemek kaydı ile itiraz başvurusunda bulunmanız mümkündür. Ancak Polonya vize reddine itiraz başvuru dilekçesi için sizden 99 dolar ücret talep edilmektedir.

Garantili Polonya vizesi için işi uzmanına bırakmak ister misiniz? Tercümix Elazığ vize merkezimize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Tercumix Tercümenin Diğer İş Ortaklıkları

www.doratercume.com

www.deutschstube.com

www.vizelazig.com

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

Profesyonel Çeviriler Kolaylaştı

Şimdi bir ön sorgulama yapın ve %10 tanıtım indirimimizden yararlanın!

image

Belgeni Yükle

Kısa sürede çevrilmesini istediğin belgeni sisteme yükle.

image

Fiyat Al

Belgeni yükledikten sonra editör ekibimiz en uygun fiyat teklifini verecektir.

image

Tercümen Hazır

Ödemenizi tamamladıktan sonra işlemler başlatılacak ve belgeniz teslim edilecek.

Anında Teklif Alın    Tercumix İletişim
    Bizi Arayın