Sorularınız için 

image
Berk YILMAZ

Yönetici

İletişime Geç:

92-921015_turkish-turkey-flag-trk-bayra

Ankara, Türkiye

Tunalı Hilmi Cad. 110/9 Çankaya – ANKARA

Evlenme Ehliyet Belgesi Tercümesi 2021

Evlenme Ehliyet Belgesi Tercümesi Evlilik yapmanızda bir sakınca bulunmaması durumda sizlere verilen belgeye evlenme ehliyet belgesi denir. Bu belge sizin kalıtsal bir hastalık taşımadığınızı, bekar olduğunuzu veya evliliğe mâni olacak bir sağlık probleminizin olmadığını ortaya koyar. Yabancı uyruklu biriyle evlenmeye karar verdiğinizde gerekli olan belgelerden biri evlenme ehliyet belgesi çevirisidir. 

Yabancı ülkelerin yetkili birimlerinde çalışan kişilerin evliliğinize onay vermesi için kendi dillerinde evlenme ehliyet belgesine ihtiyaç duyarlar. Her ülke, kendi içerisinde konuşulan resmi dildeki belgeler ile işlemleri yürütmektedir.

image

Evlenmek istediğiniz bireyin bulunduğu ülkede mi yoksa kendi ülkeniz de mi evleneceğiniz burada önemlidir. Eğer Türkiye sınırları içerisinde evlenmeyi planlıyorsanız eşinizin gerekli belgeyi ülkesinden temin etmesi ve belgenin Türkçe tercümesini temin etmesi gerekir; aynı şekilde siz yurt dışında evlenmeye karar verdiyseniz bu belgeyi nüfus müdürlüğünden temin ettikten sonra yeminli tercümanlar tarafından tercüme ettirip notere onaylatmanız gerekecektir. Bu sayede belgeniz uluslararası geçerlilik kazanacaktır.

Evlenme Ehliyet Belgesi Tercümesi 2021 Kapsamı

Evlenme ehliyet belgesi tercümesi resmi bir evrak niteliği taşıdığı için tercümesi esnasında dikkat edilmesi gerekmektedir. Yanlış bilgilendirmelere yer vermeyecek şekilde tercüme edilmelidir. İçeriğindeki bilgiler kesin ve net bir şekilde ortaya konulmalıdır. Resmi kurumlarda kullanılmaya uygun hale bu şekilde gelecektir. Ucu açık cümleler yanlış bilgilendirmelere ve dolayısıyla evlilik sürecinin uzamasına neden olacaktır. Tercümeyi yapan kişilerin bu konuda dikkat etmesi, doğru kelimeyi uygun gramerlerle kullanması bu sebeple önemlidir.

Sizlere sunduğumuz tercüme hizmetlerinde metinlerdeki tercüme kalitesine özen göstermekteyiz. Çeviri yapan yeminli tercümanlar dosyanızı kontrol ettikten sonra sizlere sunmaktadır. Gönül rahatlığıyla evlenme ehliyeti belgesi tercümesi yaptırabilirsiniz. Sizlere sunacağımız uygun fiyat seçenekleri ve hızlı teslimat ile sizlerin mutluluğuna vesile olmak istiyoruz. Online tercüme bürosu Tercumix.com olarak bu vizyon ışığında sizlere hizmet sağlamaktayız. Evlilik için gerekli olan diğer belgeler için tercüme ihtiyacınız olduğu takdirde bizimle çalışabilirsiniz. 

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

Profesyonel Çeviriler Kolaylaştı

Şimdi bir ön sorgulama yapın ve %10 tanıtım indirimimizden yararlanın!

image

Belgeni Yükle

Kısa sürede çevrilmesini istediğin belgeni sisteme yükle.

image

Fiyat Al

Belgeni yükledikten sonra editör ekibimiz en uygun fiyat teklifini verecektir.

image

Tercümen Hazır

Ödemenizi tamamladıktan sonra işlemler başlatılacak ve belgeniz teslim edilecek.

Anında Teklif Alın    Tercumix İletişim
    Bizi Arayın