Sorularınız için 

image
Berk YILMAZ

Yönetici

İletişime Geç:

92-921015_turkish-turkey-flag-trk-bayra

Ankara, Türkiye

Tunalı Hilmi Cad. 110/9 Çankaya – ANKARA

Finansal Tercüme Nedir? Finansal Tercüme Nasıl Yapılır?

Finansal tercüme, birbirinden farklı alanlar için sağlanan pek çok tercüme hizmetinden yalnızca birisidir. Bu tercüme hizmetinin kapsamı, finansal geçerliliğe sahip olan her türlü resmi evraktır. Söz konusu evrakların tercümesi için ilgili ofislere başvuru yapabilen müşteriler; gerçek ya da tüzel kişi konumunda olabilir. Fakat finansal tercümenin hangi kalite düzeyinde gerçekleşmiş olduğu çok önemlidir.

Tercüme hizmeti talep etmiş olan müşteri tarafı dünya çapında tanınmış büyük bir şirket de olsa; sadece bir mahalle esnafı da olsa hizmetin gerekli kıldığı kalite hep aynıdır. Bu hizmetler aracılığı ile tercümesi gerçekleşen evraklar ise çoğunlukla resmi kontratlardan meydana gelir.

image

Finansal Tercüme Neden Önemlidir?

Şüphe yok ki her türlü çeviri çalışması son derece büyük bir öneme sahiptir. Bunun yanı sıra, resmiyet durumu sebebiyle finansal çeviri yüksek oranda profesyonellik ister. Çünkü çevirisi yapılacak olan birbirinden farklı evraklar, finansal değer haricinde hukuki değer de taşır. Bu konuda gerçekleşen tercümanlık hizmetinin eksik ya da kalitesiz olması; finansal belgelere muhatap olan iki ya da daha çok sayıdaki tarafın hukuki açıdan problem yaşayabilmesine sebep olur. Dolayısıyla eksik hizmet almak tüm tarafları mağdur eder.

Bu gibi yaygın problemlerden kaçınabilmek ve en doğru hizmeti almak için Tercumix Tercümanlık Ofisi ile çalışabilirsiniz. Finansal açıdan resmiyete sahip olan belgelerin tercüme edilmesi, ancak bizlerin kalitesiyle kolaylaşır. Müşteriler tarafından talep edilebilecek diğer tercümanlık hizmetleri konusunda da yeterli deneyimi bulunan Tercumix, tüm şirket ve işletmeler için en iyi çeviri hizmetini sağlar. Daha önce pek çok sayıda kontrat, beyanname, döküm evrakı gibi belgelerin tercümesini yapmış olan personellerimiz; piyasa genelindeki resmi tercüme ihtiyacını fazlasıyla karşılayabilecek durumdadır.

Tercumix Tercümanlık Ofisi’nden Finansal Çeviri Hizmeti Almanın Avantajları Nelerdir?

Finansal tercüme hizmeti talep eden kurumsal müşteriler ya da şahıs konumundaki müşteriler mutlaka bizimle tanışmalıdır. Noter onaylı evrak tercümesi gerçekleştiren ve bu sektörde önemli bir saygınlığı mevcut olan firmamız, her ihtiyaca uygun hizmetler sunar. Bu sebep dolayısıyla Tercümix Tercümanlık Ofisi’ni seçen müşteriler çok önemli avantajlara sahip olur. Kalitemiz sayesinde müşteriler için sağlıyor olduğumuz en önemli avantajlardan bazıları ise şunlardır:

 • Uzman personellerimiz, finansal açıdan geçerli olan terimleri en doğru şekilde tercüme eder. Böylece şirketler ya da diğer türlü muhataplar arasında hiçbir sıkıntı meydana gelmez.
 • Tercumix Tercümanlık Ofisi, hizmet sağlarken çabukluğa büyük önem verir. Ayrıca söz konusu durum yalnızca finansal tercümanlık çalışmalarında değil; firma tarafından verilebilen diğer tüm hizmetler de görülebilecek olan bir detaydır. Evrak tercümesi açısından hiçbir kalite düşüşü meydana gelmeden hızlı bir hizmet almak istiyorsanız, öncelikle Tercumix kalitesini seçmelisiniz.
 • Noter onaylı statüde uzun yıllardan beri hizmet sunan firmamız önemli deneyimlere sahiptir. Bu sebep dolayısıyla resmi belgelerin jargon ve terminolojisi tamamen bilgimiz dahilindedir. Çevirisi gerekli olan her türlü finansal evrak, makbuz, kontrat, döküm ve benzerini kolaylıkla tercüme edebilmemiz mümkündür.

Özellikle finans alanında tercüme yaptırırken yüksek kaliteli firmalara güvenmek gerektiği de unutulmamalıdır. Finans belgelerinin tercüme edilmesi konusunda en kaliteli hizmet Tercumix’ten alınır.

 • Tercumix Tercümanlık Ofisi tarafından verilecek herhangi bir tercüme hizmetinde müşteri ayrımı olmaz. Daha başka tercümanlık büroları, özellikle finansal tercüme konusunda hizmet talep eden müşteriler arasında ayrım yapabilir. Yani varlıklı bir firmanın ihtiyaç duyduğu tercümelere ayrı, KOBİ statüsüne sahip bir müşteri için yapılacak tercümelere ayrı önem verildiği görülebilmektedir.

Sık sık tekrar eden bu hata, tercümanlık hizmetine yalnızca parasal açıdan bakabilen ofislerin hatasıdır. İşini hakkıyla yapan ve hiçbir müşterisini ötekilerden ayrı görmeyen Tercumix, finansal belgelerinizi en büyük hassasiyetle çevirir. Firmanızın çalışan sayısı, şube sayısı, yıllık geliri, büyüklüğü ve tanınırlığı bizim açımızdan önemli sayılmaz. Çünkü Tercumix Tercümanlık Ofisi’ni seçen her müşteri bizler için özeldir.

 • Noter yeminli belge tercümesi yapan çeviri büroları, müşterilerin acil ihtiyaç durumunu fırsata çevirmek isteyebilir. Örneğin iki yabancı firma arasında imzalanacak bir kontratın tercüme edilmesi çok acil olduğunda; hizmet sağlayıcısının fiyat düzeyini yükseltecek olması muhtemeldir.

Müşterilerinin güvenini kazanmak isteyen ve maddi kazancı geri planda tutan Tercumix, bu gibi haksız yaptırımlar gerçekleştirmeyen bir tercümanlık ofisidir. Yüksek kalite standartlarında olan hizmetlerimiz, mutlaka en doğru fiyatlar üzerinden müşteri tarafına ulaşacaktır.

Finansal çeviri faaliyetleri kapsamında daha pek çok avantajımızdan söz etmemiz mümkündür. Detaylı bilgi almak ve Tercumix Tercümanlık Ofisi’nin özel fırsatlarını değerlendirmek için bizlerle irtibat kurabilirsiniz.

Tercumix Tercümanlık Ofisi Hangi Dillerde Finansal Tercüme Yapabilir?

Finansal çeviri, resmi geçerliliğe sahip olan evrakın taraf dilleri arasında tercüme edilmesiyle gerçekleşir. Yani bir kontrata imza atması gereken iki ya da daha fazla taraf hangi dilleri kullanıyorsa, aynı belge o farklı lisanlara tercüme edilmek zorundadır. Bu sebepten dolayı fazlasıyla donanım ve bilgi isteyen finansal tercüme hizmetleri; tercümanlık ofisimiz tarafından her dil için sağlanabilir.

Hatasız, çabuk ve kaliteli bir tercümanlık hizmeti sunmak başlıca hedefimizdir. Bu misyona tamamen bağlı kalarak her türlü finans belgesini çevirebileceğimizden söz etmek mümkündür. Tercumix Yeminli Tercümanlık Bürosu’nu tercih etmeniz durumunda;

 • İngilizce
 • İtalyanca
 • Almanca
 • Fransızca
 • İspanyolca
 • Portekizce
 • Rusça
 • Arapça
 • Danca
 • Estonca
 • Litvanca
 • Gürcüce
 • Romence
 • Yunanca
 • Macarca
 • Hırvatça
 • Çince
 • Japonca
 • Tayca

Gibi pek çok doğu ve batı lisanları arasında çeviri hizmeti alabilirsiniz. Bu lisanların herhangi biri ile bir başkasının birbirine çevrilmesi ofisimiz aracılığıyla çok kolaydır. Örneğin Ankara merkezli bir şirketin Moskova merkezli olan bir başka şirketle imzalayacak olduğu kontrat; aslına tamamen uygun şekilde hem Türkçe hem de Rusça lisanlarına tercüme edilir. Sonuç olarak, söz konusu iki şirket arasında meydana gelebilecek prosedür sorunları daha en baştan engellenmiş olur.

Finansal Tercüme Fiyatları Ne Kadardır?

Noter onaylı tercüme fiyatları konusunda net ücretlerden söz etmek mümkün değildir. Çünkü her evrakın gerekli hale getirmekte olduğu tercüme yöntemleri birbirinden farklıdır. Örneğin birbiriyle aynı uzunlukta ve aynı dilde olan iki kontrat evrakı; içerik açısından tamamıyla değişik olabilir. Bu durumda tercüme edilmeleri için gereken hizmette de değişim ortaya çıkar. Dolayısıyla finansal tercüme fiyatları, çevirisi istenen evraka göre değişecektir. En uygun fiyat seçeneklerini arayan ve kaliteye önem veren müşteriler ise aşağıdaki numara vasıtasıyla bizlere ulaşmalıdır.

İletişim numarası: 0 531 504 36 09

 

Kaliteli Finansal Tercüme

Finansal tercüme önemli bir tercüme çeşididir. Finansal konuların merkezinin Çin ve Amerika olduğunu göz önünde bulundurursak bu dillerde finansal alanda birçok içerik bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu içeriklerin farklı insanlara ulaşması için bu alanda kaliteli tercüme hizmeti alınması gerekmektedir. Finans alanındaki metinlerde ekonomi diline özgü birçok sözcük yer almaktadır. Tercüme hizmetini yerine getirecek olan kişinin ekonomi alanındaki terimlere hakim olması gerekmektedir. Finansal metinlerin aslına sadık kalınarak tercüme edilmesi gerekmektedir. Aslına sadık kalınmadan tercüme edilen metinlerde yanlış anlaşılmalar meydana gelebilmektedir.

Finansal Tercüme Hizmetinde Tercumix.com Farkı

Finansal tercüme alanında uzman geniş tercüman kadromuz ile pek çok kişiye kaliteli tercüme hizmeti sunmaktayız. Bu alanda tercüme hizmeti vermek isteyen ve nasıl yapacağı noktasında soruları olan kişilere geliştirmiş olduğumuz eğitim destek sistemi ile sizlere yardımcı olabiliriz. Finansal tercüme alanında nasıl tercüme yapılır tarzındaki sorularınıza yanıt vermek için buradayız. Aynı zamanda bu alanda kaliteli tercüme hizmeti almak isteyen kişilere alanında uzman tercüman kadromuz ile kaliteli tercüme hizmeti vermeye hazırız. Finansal tercüme alanında acil tercümeye ihtiyacı olan kişiler bizler gönül rahatlığı ile ulaşabilirler. Geniş bir tercüman kadrosuna sahibiz bu sayede müşterilerimizin ihtiyaçlarına kısa sürede yanıt verebiliyoruz.

 

Finansal Tercüme İletişim

Finansal tercüme alanında kaliteli tercüme hizmeti sunan bir tercüme bürosu bulmanın pek kolay olmadığı bilinmektedir. Bu nedenle bu alanda tercüme hizmeti sunan bir tercüme bürosu ile çalışmak isterseniz hizmet alacağınız tercüme bürosunu seçerken oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir.

 

En Hızlı Tercüme Ücretleri

Sunmakta olduğumuz tercüme hizmetlerinde Türkiye’nin en hızlı tercüme hizmetini alacak olduğunuz bilmenizi isteriz. Bu alanda geliştirmiş olduğumuz teknolojik çözümler ile 10 sayfaya kadar olan acil tercüme metinlerini gün içerisinde hızlı bir şekilde teslim edebiliyoruz.

Gizliliğiniz Güvenliğimiz Altında

Sunmakta olduğumuz tüm dil hizmetlerinde müşteri gizliliğinizi ön plana alıyoruz. Tüm belgeleriniz 3. şahışlar ile hiç bir şekilde paylaşılmamaktadır. Alanında uzman kadromuzun bu konuda göstermekte olduğu hassasiyeti gördüğünüzde şaşıracaksınız.

10 Yıl Veri Yedekleme

Çeviri metinleriniz 10 yıl boyunca şirketimize ait yüksek güvenlikli sunucularda saklanmaktadır. Bu alanda verilerinizin dijital güvenliğini hiç bir şekilde ihmal etmiyoruz..

%100 Müşteri Memnuniyeti

Tercumix çeviri hizmetlerinde, %100 müşteri memnuniyeti sağlamak tüm personelimizin ilk görevidir. Bu alanda daima güler yüzlü hizmet sunacağımızı sizlere garanti ediyoruz.

Daima En Uygun Fiyat Garantisi

Sunmakta olduğumuz çeviri süreçlerinde daima en uygun fiyatlı tercüme hizmetini, en uygun fiyatlar ile alacağınızı garanti ediyoruz. Bu alanda Türkiye’nin en rekabetçi tercüme çözümlerini sizlerle buluşturuyoruz. Çeviri alanında daima en uygun fiyatı alacağınızın garantisini sizlere sunuyoruz.

Fiyat Al

Tercumix ile profesyonel çevirilere sahip olmak gibi fiyat almak da çok kolay. Üstelik sadece 1 dakika içerisinde fiyat teklifi alabilirsiniz.

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

Profesyonel Çeviriler Kolaylaştı

Şimdi bir ön sorgulama yapın ve %10 tanıtım indirimimizden yararlanın!

image

Belgeni Yükle

Kısa sürede çevrilmesini istediğin belgeni sisteme yükle.

image

Fiyat Al

Belgeni yükledikten sonra editör ekibimiz en uygun fiyat teklifini verecektir.

image

Tercümen Hazır

Ödemenizi tamamladıktan sonra işlemler başlatılacak ve belgeniz teslim edilecek.

Anında Teklif Alın  Tercumix İletişim
  Bizi Arayın