Sorularınız için 

image
Berk YILMAZ

Yönetici

İletişime Geç:

92-921015_turkish-turkey-flag-trk-bayra

Ankara, Türkiye

Tunalı Hilmi Cad. 110/9 Çankaya – ANKARA

Hukuki Tercüme İhtiyaçlarınızı Karşılamak İçin Tercumix’e Güvenebilirsiniz

Tercumix, noter onaylı statüde sunduğu hukuki tercüme hizmetleri ile pek çok belgenizin çevirisini sağlayabilir. Hedef dil ve kaynak dil arasındaki yapısal ilişki durumu; hukuki metinlerin seviyesine bağlı olarak değerlendirilir. Bu sebepten dolayı, çeşitli resmi evrakların tercümesinde maksimum başarı elde etmek mümkün olur. Hukuki çeviri alanında; deneyimli çalışma arkadaşlarımız aracılığı ile ulaşabileceğiniz başlıca hizmetler şunlardır:

image

1.Mahkeme Kararı Tercümesi

Çeşitli dava ve duruşmalar kapsamındaki mahkeme kararlarının tercümesi; istediğiniz diller arasında kolayca gerçekleşebilir. Davacı – davalı çiftinden herhangi birinin farklı bir ülke vatandaşı olması, bu hizmetin şart olduğu durumu meydana getirir. Çünkü mahkemeye ait resmi kararların, iki tarafça anlaşılabilmesi lazımdır.

2.Evlilik Cüzdanı Tercümesi

Evlilik cüzdanlarının tercümesi, genel olarak aile birleşim başvuruları kapsamında ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Resmi nikahlı iki eşten herhangi birinin farklı bir ülkede yaşıyor olması ve diğer eşin söz konusu ülkeye yerleşmek istemesi; hukuki bir süreci ifade etmektedir. Bu işlemler sırasında tercümesi gereken başlıca belge ise evlilik cüzdanıdır. Yabancı bir eşe sahip olduğunuzu ve bu kapsamda çeşitli hakları kullanabileceğinizi belgelemek için; Tercumix tarafından sunulan hukuki çeviri hizmetlerine başvurabilirsiniz.

3.      Genelge ve Kanun Tercümeleri

Türkiye dışında faaliyet gösteren pek çok yerli firma; aktif oldukları ülkenin yasa ve genelgeleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Çünkü bu firmaların yasal statülerinin devamı ancak bu şekilde mümkündür. Örneğin Türkiye – Yunanistan arasında gemicilik faaliyetleri mevcut olan yerli bir yat şirketi; Türkiye tarafının hukuki kurallarını takip etmekte sorun yaşamaz.

Fakat aynı ölçüde takip etmek gereken diğer ülke yasaları ve genelgeleri ancak tercüme ile anlaşılabilir. Hukuki tercüme alanında, tüm devletlerin çeşitli resmi hükümlerinin çevirisi Tercumix aracılığıyla çok hızlı gerçekleşir.

4.      Boşanma dilekçesi tercümesi

Boşanma davasına muhatap eşlerden herhangi biri yabancıysa bu hizmet alınmaktadır. Çünkü Türkiye sınırları içerisinde hizmet veren mahkemeler; başvuru evraklarının tamamen Türkçe olmasını istemektedir.

Boşanma işlemlerinde ibraz edilmesi zorunlu olan tüm belgelerin tercümesi ise çok kolaydır. Tercumix Tercümanlık Ofisi, bu süreçte çevirisi gereken kimlik, sözleşme, dilekçe gibi metinlerin noter onaylı tercümesinde sizlere yardımcı olur.

5.      Birbirinden Farklı Kuruluşlara Ait Olan Tüzüklerin Tercümesi

Sistemli olarak faaliyet gösteren örgüt, kuruluş, dernek ya da resmi kurumların tüzükleri mevcuttur. Çalışma alanı, çalışma prensibi, idare ve işleyiş esasları hakkında bilgi veren tüzük metinleri; Tercumix Noter Onaylı Tercümanlık Bürosu tarafından çevrilebilir. Hukuki tercüme çalışmalarında önemli bir yere sahip olan tüzük tercümeleri, ofisimizin iddialı olduğu faaliyetler arasındadır.

6.      Taahhütname Tercümesi

Resmi sözleşmeler için gerekli olabilen taahhütnameler; yerli ya da yabancı kişi ve kurumlar arasındaki işlemler öncesinde tercüme edilmiş olmalıdır. Örneğin tüzel veya gerçek kişi konumuna sahip bir vatandaş, yabancı ülke kurumlarına taahhütname sunarken bu belgeyi tercüme ettirmek zorundadır. Taahhütname tercümesi yaptırmak isteyen herkes, Tercumix’in noter onaylı hizmetlerinden faydalanabilir.

7.      Adli Sicil Kaydı Tercümesi

Yabancı ülke konsolosluklarına yapılan pasaport başvuruları, aile birleşim başvuruları ve benzeri işlemlerde adli sicil kaydı önceliklidir. Çünkü adli sicil kayıtları, başvuru sahibinin kriminal geçmişi hakkında resmi bilgiler sunar. Almanya, İsviçre, Avusturya, Belçika gibi; yabancı nüfus oranı yüksek ülkeler bu evrakı büyük önem verir.

Dolayısıyla hukuki ve diplomatik işlemlerinizin aksamadan gerçekleşebilmesi açısından; adli sicil kaydınızı doğru tercüme ettirmeniz şarttır. Bu hizmet için Tercumix Tercümanlık Ofisi ile çalışabilirsiniz. Deneyimli personellerimiz, diplomatik süreçleri yakından biliyor olmalarından dolayı sizlere üstün kalitede hizmet sunacaktır.  

8.      Kimlik Tercümesi

Kimlikler, gerçek kişi statüsünde bulunan herkesin resmi kurumlarda tanımlanabilmesini sağlar. Çeşitli sebepler dolayısıyla yabancı kurum ve kuruluşlara yapılan tüm başvurular için; bu hizmet öncelikli bir yere sahiptir. Özellikle konsolosluk başvuruları kapsamında kimlik veya kimlik fotokopisinin tercümesi talep edilmektedir. Bu hizmete kolay bir şekilde ulaşabilmeniz, Tercumix Tercümanlık Bürosu ile mümkündür. Hukuki tercüme hizmetlerimiz kapsamında kimlikler; İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Çince, Romence, Yunanca gibi farklı dillere tercüme edilebilmektedir.

9.      Pasaport Tercümesi

Seyahat işlemlerinde gerekli olan pasaport tercümeleri; genel olarak yabancı bir eşle evlilik yapma durumunda da talep edilebilir. Pasaportta yer alan bilgilerin noter onaylı bir tercüme ofisi aracılığıyla çevrilmesi şarttır. Aksi halde söz konusu belge, hukuki geçerliliğe sahip olamaz. En kısa sürede, kaliteli tercümanlık hizmetleri alabilmek için Tercumix bürosuyla çalışmanız doğru bir karar olacaktır.

10. Tapu Belgesi Tercümesi

Hukuksal tercüme faaliyetleri arasında tapu çevirileri önemli bir yer tutar. Çünkü yurt içinde pek çok yabancı gayrimenkul yatırımcısı mevcuttur. Örneğin son dönemde İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya gibi büyük şehirlerde yabancı menşeili yatırımcılar artış göstermektedir. Söz konusu yatırımcıların satın aldığı ya da sattığı gayrimenkullere dair işlem yapabilmek; en başta tapuların tercümesi ile mümkündür.

Noter yeminli olarak hizmet sunan Tercumix, hukuki süreçte herhangi bir problem yaşamamanız için kaliteli bir hizmet sağlar. Türkçeden farklı dillere ya da farklı dillerden Türkçeye yapılması istenen çeviriler; Tercumix aracılığıyla gerçekleşebilir.

11. Kira Sözleşmesi Tercümesi

Hukuki tercüme kapsamına giren kira sözleşme çevirileri pek çok belge açısından talep görür. Ev tapuları, dükkan tapuları, fabrika tapuları, motosiklet tapuları, araba tapuları gibi farklı belgeler; Tercumix aracılığı ile çabucak çevrilebilir. Herhangi bir meta kiralama sürecinde işlemlerinizin çabucak hallolması için bizimle çalışmanız önerilmektedir. Kira sözleşmesi tercümesi alanında pek çok deneyime sahip oluşumuz, sizlere maksimum kalitede hizmet alma imkanı sağlayacaktır.

12. Hizmet Akdi Tercümesi

İşe alımlarda yapılan hizmet akdi sözleşmeleri; işveren ya da işçi tarafının yabancı olması halinde mutlaka tercüme gerektirir. İşçinin belli bir süre boyunca hizmet verme taahhüdünü ile işverenin sorumluluklarını belgeleyen söz konusu evrak; yurtdışında kariyer yapmaktaki birçok şahıs tarafından ofisimize tercüme ettirilir. Bu sebepten dolayı; hukuki tercüme konusunda iddialı olduğumuz başlıca alanlardan biri de hizmet akdi tercümeleri olmaktadır.

Hukuki Çeviri Fiyatları Ne Kadardır?

Birbirinden farklı belgeler söz konusu olduğu için, hukuki çeviri fiyatları da değişiklik gösterir. Tapu belgeleri, sicil kayıtları, kimlik fotokopileri, hizmet akitleri gibi çok sayıda resmi – hukuki belge; türlerine bağlı olarak ilgili fiyatlandırmalara tabi olur. 

Bununla beraber fiyatların değişimine sebep olabilecek çok sayıda etken mevcuttur. Konu hakkında teknik bilgi almak ve hukuki tercüme konusunda merak ettiklerinizi sormak için; bize hemen ulaşabilirsiniz.

En Hızlı Tercüme Ücretleri

Sunmakta olduğumuz tercüme hizmetlerinde Türkiye’nin en hızlı tercüme hizmetini alacak olduğunuz bilmenizi isteriz. Bu alanda geliştirmiş olduğumuz teknolojik çözümler ile 10 sayfaya kadar olan acil tercüme metinlerini gün içerisinde hızlı bir şekilde teslim edebiliyoruz.

Gizliliğiniz Güvenliğimiz Altında

Sunmakta olduğumuz tüm dil hizmetlerinde müşteri gizliliğinizi ön plana alıyoruz. Tüm belgeleriniz 3. şahışlar ile hiç bir şekilde paylaşılmamaktadır. Alanında uzman kadromuzun bu konuda göstermekte olduğu hassasiyeti gördüğünüzde şaşıracaksınız.

10 Yıl Veri Yedekleme

Çeviri metinleriniz 10 yıl boyunca şirketimize ait yüksek güvenlikli sunucularda saklanmaktadır. Bu alanda verilerinizin dijital güvenliğini hiç bir şekilde ihmal etmiyoruz..

%100 Müşteri Memnuniyeti

Tercumix çeviri hizmetlerinde, %100 müşteri memnuniyeti sağlamak tüm personelimizin ilk görevidir. Bu alanda daima güler yüzlü hizmet sunacağımızı sizlere garanti ediyoruz.

Daima En Uygun Fiyat Garantisi

Sunmakta olduğumuz çeviri süreçlerinde daima en uygun fiyatlı tercüme hizmetini, en uygun fiyatlar ile alacağınızı garanti ediyoruz. Bu alanda Türkiye’nin en rekabetçi tercüme çözümlerini sizlerle buluşturuyoruz. Çeviri alanında daima en uygun fiyatı alacağınızın garantisini sizlere sunuyoruz.

Fiyat Al

Tercumix ile profesyonel çevirilere sahip olmak gibi fiyat almak da çok kolay. Üstelik sadece 1 dakika içerisinde fiyat teklifi alabilirsiniz.

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

Profesyonel Çeviriler Kolaylaştı

Şimdi bir ön sorgulama yapın ve %10 tanıtım indirimimizden yararlanın!

image

Belgeni Yükle

Kısa sürede çevrilmesini istediğin belgeni sisteme yükle.

image

Fiyat Al

Belgeni yükledikten sonra editör ekibimiz en uygun fiyat teklifini verecektir.

image

Tercümen Hazır

Ödemenizi tamamladıktan sonra işlemler başlatılacak ve belgeniz teslim edilecek.

Anında Teklif Alın    Tercumix İletişim
    Bizi Arayın