Sorularınız için 

image
Berk YILMAZ

Yönetici

İletişime Geç:

92-921015_turkish-turkey-flag-trk-bayra

Ankara, Türkiye

Tunalı Hilmi Cad. 110/9 Çankaya – ANKARA

İbranice Tıbbi Tercüme

Tıbbi tercümeler özellikle yurtdışında tedavi gören veya orada ikamet eden vatandaşlarımızın sık sık başvurduğu bir hizmettir. İbranice tıbbi tercüme bu tercümelerin bir koludur. Diğer tıbbi tercümeler gibi alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Tıbbi tercümeler, içeriğinde bulunan tıbbi terimler nedeniyle tercüme edilmesi zor kaynaklardır. Günlük olarak kullanılan dilden uzak olan bu metinler ayrı bir dil gerektirir diyebiliriz. Her ne kadar bazı tıbbi terimler küresellik kazanmış olsa da yerli terimlere de rastlamak mümkündür.

 

İbranice tıbbi tercüme esnasında nelere dikkat etmeliyiz?

Önceden de bahsettiğimiz gibi tıbbi terimleri bilen kişiler tarafında tercüme edilmelidir. Eğer belge resmî kurumlarda kullanılmak amacıyla tercüme edilecekse mutlaka notere onaylatmak gerekecektir. Noter onaylı İbranice tıbbi tercüme için yeminli tercümanlardan destek alınmalıdır. Aksi halde noter belgeyi onaylamama hakkına sahiptir. Sağlık söz konusu olduğu için hata payı olamayan tıbbi tercümelerde mutlaka üsluba dikkat etmek gerekmektedir. Süslü cümleler ve farklı anlatım tarzları yerine sade ve basit bir kullanılmalıdır. Elbette bunu yapacak kişiler yine yeminli tercümanlardır. Yeminli tercümanlar bilgilerinin yanı sıra tecrübelerini ve araştırma kaynaklarını da kullanarak sizlere destek sağlamaktadır. İbranice tıbbi tercüme esnasında bunlardan faydalanmak kaliteli bir tercüme anlamına gelmektedir.

İbranice tıbbi tercüme ve tercumix

Tecrübenin bu kadar ön plana çıktığı konularda elbette Tercumix çok iyi bir seçenektir. Yıllardan gelen tecrübenin yanında geniş, çalışma arkadaşlarını da bünyesinde bulunduran Tercumix bugüne kadar İbranice tıbbi tercüme dahil olmak üzere pek çok dilde tıbbi tercüme yapmıştır. Ortak tıp terimlerinin dışında farklı dillerdeki tıp terimlerine de hâkim olan ekibimiz sizlere tam zamanlı destek sağlamaktadır. Bize günün her saati internet sitemiz üzerinden veya telefon aracılığıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

Anında Teklif Alın    Tercumix İletişim
    Bizi Arayın