Sorularınız için 

image
Berk YILMAZ

Yönetici

İletişime Geç:

92-921015_turkish-turkey-flag-trk-bayra

Ankara, Türkiye

Tunalı Hilmi Cad. 110/9 Çankaya – ANKARA

Mevzuat Tercümesi

Mevzuat tercümesi ülkelerin hazırlayacağı, yasalara paralel olan tüzük, kanun, yönetmelik gibi pek çok alanı kapsayan belgelere mevzuat denir. Özellikle yurt dışı ile yapacağınız ticari işlemlerde gerekli mevzuatları öğrenmek adına mevzuat tercümesi kullanılmaktadır. Mevzuatların gerekliliklerini en hızlı ve kolay bir biçimde kendi dilinizde öğrenebilirsiniz.

image

Ticaret ve hizmet sektöründe sık sık kullanılan mevzuatların farklı dillerde olması sorunları da beraberinde getirmektedir. İthalat ve ihracat gibi durumlarda yasal bir zorunluluk haline gelen mevzuatları öğrenmeniz durumunda oluşabilecek bu sorunların önüne geçebilirsiniz; aynı şekilde konu ile alakalı kendi ülkenizin mevzuatını da tercüme ettirmek karşı tarafında gereken sorumluluğu almasına yardımcı olacaktır.

Mevzuat Tercümesinde Tercumix Farkı

Mevzuat tercümesi resmî belgeler olmasa da içeriğinin resmi bilgiler içermesinden dolayı tercüme esnasında bu bilgilerin yanlış anlaşılmalara mahal vermemesi açısından dikkat edilmelidir. Bilgi eksikliği, gereksiz kelime kullanımı, anlatım bozuklukları gibi tercüme esnasında dikkat edilmesi gereken noktalar atlanırsa çok ciddi zararlar meydana gelebilmektedir. Tercüme bürosunun kalitesi ve çalışanların tecrübesi burada ön plana çıkmaktadır. Mevzuat tercümesi hatalara toleransı olmayan bir konu olması sebebiyle mutlaka gerekli dikkat gösterilmeli, tercümeler birden fazla kişi tarafından kontrol edildikten sonra teslim edilmelidir.

Yapılan tercümeler mutlaka muhatap ülkenin resmi dilinde olmalıdır. Bu sayede notere onaylatacağınız gibi karşı tarafın sizi daha anlamasının da önünü açmış olacaksınız. Siz nasıl en iyi bilgiyi kendi dilinizden edinebilirseniz karşı taraf için de böyle bir durum söz konusudur.

Tercumix ekibi olarak yaptığımız tercümeleri birden fazla tercümana kontrol ettirdikten sonra sizlere sunmaktayız. Bu sayede en kaliteli tercümeleri sizlere ileterek işlemler ve bilgilendirme kısmında hata olmamasını sağlıyoruz. Mevzuat tercümesi gibi diğer belgelerinizi de en hızlı ve kalite biçimde tercüme ederek sizlere sunuyoruz. Firmamın bünyesinde çalışan onlarca yeminli tercüman sayesinde belgelerinizi notere de onaylatma imkânı sunuyoruz.

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

Profesyonel Çeviriler Kolaylaştı

Şimdi bir ön sorgulama yapın ve %10 tanıtım indirimimizden yararlanın!

image

Belgeni Yükle

Kısa sürede çevrilmesini istediğin belgeni sisteme yükle.

image

Fiyat Al

Belgeni yükledikten sonra editör ekibimiz en uygun fiyat teklifini verecektir.

image

Tercümen Hazır

Ödemenizi tamamladıktan sonra işlemler başlatılacak ve belgeniz teslim edilecek.

Anında Teklif Alın    Tercumix İletişim
    Bizi Arayın