Online E-devlet Onaylı Aşçılık Sertifikası

Son dönemlerde ilgi odağı haline gelen aşçılık mesleğini yapabilmek için pek çok kişi aşçılık sertifikası almanın yollarını arıyor. Herkes ihtiyacı ölçüsünde yemek yapma kabiliyetine sahiptir. Ancak profesyonel bir aşçı olmak istiyorsanız yeteneklerinizin yanında alacağınız eğitim de son derece önemlidir. Bu nedenle birçok özel eğitim merkezi ve kurumlar aşçılık mesleği eğitimi vermektedir.

Aşçılık belgesine sahip olmanın birden fazla yöntemi olmasına karşın Tercümix E-devlet onaylı aşçılık sertifikası her zaman daha avantajlı olmaktadır. Aşçılık mesleğini yapmak isteyenlerin en az üç aylık eğitimden geçmesi gerekir. Bunun yanı sıra hijyen, temizlik, sağlık, el becerisi, hızlı ve pratik olmak, duyuların gelişmiş olması, kriz yönetebilmek gibi kriterler de önem taşımaktadır.

ÜNİVERSİTE Onaylı Aşçılık Sertifikası Online

Aşçılık alanında kendini geliştirmek isteyenler ÜNİVERSİTE onaylı aşçılık sertifikası online hizmetinden yararlanarak kendilerini geliştirme fırsatı yakalar. Bu sektörde profesyonel kariyer düşünenler aşçılık hakkında daha fazla bilgi edinerek güçlü bir özgeçmişe sahip olur. Amatör bir aşçı olduğunuzu düşünüyorsanız sertifika alma sürecinde alacağınız eğitimle profesyonelliğe adım atmış olacaksınız.

Sertifika ile aşçılık alanındaki yeterliliğinizi belgelediğiniz için sektörde iş bulma ihtimaliniz artar. Daha önce hobi olarak yemek pişiriyorsanız hobinizi yeni bir gelir kaynağına dönüştürmüş olursunuz. Alacağınız sertifika ÜNİVERSİTE onaylı olacağından sizi rakiplerinizin önüne geçirir. Bu sertifika ile belediyelerin ruhsatlandırdığı kafe, restoran gibi yerlerde aşçılık alanında istihdam olma veya iş yeri açma imkanınız olur.

ÜNİVERSİTE Onaylı Aşçılık Belgesi Nasıl Alınır?

ÜNİVERSİTE onaylı aşçılık sertifikası almayı düşünüyorsanız yapmanız gereken ilk şey Tercümix aşçılık eğitimi programımıza başvuru yaparak kayıt yaptırmanızdır. Kursu veren kurumun ÜNİVERSİTE onaylı sertifika verip vermediğini ve kalitesini dikkatlice araştırmanız gerekir. Kurum ve eğitimciler hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için bize ulaşabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz. Başvuru sürecinden sonra eğitim aşaması başlayacaktır.

Sertifika almak için derslere düzenli olarak katılmayı ihmal etmemeniz gerekir. Dersleri düzenli olarak takip etmeniz halinde sınava girme hakkına sahip olursunuz. Geçer not almanız halinde aşçılık belgesini de almaya hak kazanırsınız. Sertifikanızın ne zaman basılacağını öğrenmek için e devlet üzerinden süreci takip etmeniz ve eğitim aldığınız kurumla iletişim halinde kalmaya devam etmeniz gerekir.

Aşçı Belgesi Nereden Alınır?

Aşçı belgesi sahibi olmanız meslekte belli bir yetkinliğe sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu nedenle sizi sektörde bir adım öne taşır. Ancak kendinizi geliştirmeye devam etmeniz gerekir. ÜNİVERSİTE onaylı aşçılık sertifikası aşçılık eğitimi veren birçok kurum tarafından verilebilir. Eğitimden sürecinden sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği aşçılık sınavına girmeniz gerekir.

Sınavdan sonra e devlet üzerinden sertifikanızın basılıp basılmadığını öğrenebilirsiniz.  E-devlet onaylı aşçılık sertifikası hazır olduğunda sertifikanızı alabilirsiniz.

Aşçı Olmak İçin Aşçılık Sertifikası Şart Mı?

Aşçılık sertifikası almanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Gastronomi bölümü mezunu iseniz diplomanız aşçılık belgesinin yerini tutacaktır. Bu durumda aşçılık yapmanız için aşçılık sertifikanızın olması gerekmez.

E-Devlet Onaylı Sertifika Ücretsiz Mi?

Aşçılık sertifikasını ücretli veya ücretsiz olarak alabilirsiniz. Aşçılık sertifikasını ücretsiz bir şekilde almak istiyorsanız İŞKUR veya belediyelerin düzenlediği aşçılık kurslarına katılmanız gerekir. Eğitim için başvuru yaptığınız takdirde bu kurslarda sizin için kontenjan ayrılır ve eğitimlere başlama hakkını elde etmiş olursunuz.

İkinci seçenek olarak belirli bir miktar para karşılığında aşçılık sertifikası sahibi olabilirsiniz. Ücretli aşçılık kursları genellikle iş garantilidir ve eğitimden hemen sonra iş sahibi olmanız daha kolaydır. Ücretli olarak alacağınız bir aşçılık eğitiminin ardından iyi bir kafe veya restoranda iş bulma ihtimaliniz yükselir.

Aşçılık Belgesi Fiyatları Ne Kadar?

Aşçılık belgesini hangi özel kurumdan aldığınıza bağlı olarak sertifika ücretleri de değişkenlik gösterir. İleri düzey veya uzun süreli bir eğitim almayı planlıyorsanız ödeyeceğiniz ücret de doğru orantılı olarak artacaktır.

ÜNİVERSİTE Onaylı Aşçılık Sertifikası Ne İşe Yarar?

Aşçılık sertifikası birçok yerde resmi olarak geçerlidir. Bunlara kafe, bar ve restoranlar, kurum mutfakları, konaklama işletmelerinin yiyecek ve içecek departmanları, ulaşım araçlarının yiyecek içecek üretim üniteleri gibi yerler örnek gösterilebilir.  ÜNİVERSİTE onaylı sertifikanız 1739 sayılı ve 14/06/1973 tarihli Milli Eğitim Temel Kanunu kapsamında özel ve devlet kurumlarında kabul edilmek zorundadır.

Bir anlamda ÜNİVERSİTE onaylı aşçılık sertifikanız Türkiye’nin her yerinde geçerli olacaktır. Buna ek olarak eğitim aldığınız kurma bağlı olarak aşçılık belgesini yurt dışında da kullanma şansınız var.

Aşçılık Sertifikası Eğitim İçeriği Nasıldır?

ögeleri, sebze pişirmeye hazırlık, sebze garnitürleri, fond ve çorba çeşitleri, yumurta pişirme, basit tatlılar, uluslararası özel çorbalar, sos çeşitleri, patates garnitürleri, etlerin hazırlanması, et yemekleri, balıklar, su ürünleri, salata ve salata sosları, pilavlar, makarnalar, hamur çeşitleri gibi temel eğitimler verilir.

Aşçılık belgesi ne kadar sürede alınır?

Aşçılık eğitim belgesi almak için gerekli olan süre 3 aydan başlayarak alınan kursun içeriğine göre farklılık göstermektedir. Kurslar aracılığı ile alınan aşçılık belgeleri için 3 ila 10 ay gibi bir zaman dilimi gerekmektedir. Ancak aşçılık eğitimini okullarda alıyorsanız bu süre 2 ila 4 yıl arasında değişim göstermektedir.

ÜNİVERSİTE Onaylı Aşçılık Sertifikası Almak İçin Neler Gerekiyor?

ÜNİVERSİTE onaylı aşçılık sertifikasına sahip olmak için belirlenen bazı koşullar vardı. Bunların başında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya geçici ikamet belgeli T.C. kimlik numarasına sahip olmak geliyor. Ayrıca 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Bunlara ek olarak okuryazar olduğunuzu belgeleyecek diploma veya mezuniyet belgesine sahip olmanız gerekmekte. 

Aşçılık Ustalık Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Aşçılık ustalık belgesi almak istiyorsanız Meslek Eğitim Merkezi’ne kayıt yaptırmanız gerekir. İki aşamalı eğitimden sonra yapılacak sınavı geçerseniz aşçılık ustalık belgesini alabilirsiniz. İkinci seçenek olarak denklik koşulunu sağlıyorsanız eğitim almadan doğrudan sınava girerek ustalık belgesi alabilirsiniz. Son olarak aşçılık eğitimi veren meslek liselerinden eğitim aldıktan sonra aşçılık ustalık sınavına girebilirsiniz.

Aşçılık Belgesini Kimler Alabilir? Aşçılık Sertifikası ile Lokanta Açılır Mı?

ÜNİVERSİTE onaylı aşçılık sertifikası aşçılık mesleğini yapmak isteyen herkes tarafından alınabilir. Bunun yanında aşçılık sektöründe işletme açmak isteyen veya yurt dışında çalışmak ve çeşitli imkanlardan faydalanmak istiyorsanız ÜNİVERSİTE onaylı aşçılık sertifikasına sahip olmanız size avantaj sağlayacaktır. Aşçılık sertifikasına sahip olan bireyler birçok yerde aşçı olarak çalışabileceği gibi kendi işletmesini de açabilir.

Daha pek çok hizmetimizden yararlanmak için firmamıza hemen ulaşabilirsiniz!

0 531 504 36 09 

Diğer İş Ortaklarımız ;

www.doratercume.com

www.vizelazig.com

www.deutschstube.com

 

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

image

Belgeni Yükle

Kısa sürede çevrilmesini istediğin belgeni sisteme yükle.

image

Fiyat Al

Belgeni yükledikten sonra editör ekibimiz en uygun fiyat teklifini verecektir.

image

Tercümen Hazır

Ödemenizi tamamladıktan sonra işlemler başlatılacak ve belgeniz teslim edilecek.

Anında Teklif Alın    Tercumix İletişim
    Bizi Arayın