Online E-Devlet Onaylı Yaşlı ve Hasta Bakımı Sertifikası ve Eğitim

E-Devlet onaylı yaşlı ve hasta bakımı sertifikası aracılığı ile bakıma ihtiyaç duyan yaşlı veya hasta bireylere çeşitli biçimlerde hizmet verilmektedir. İlk olarak evde bakım şeklinde ortaya çıkan hasta ve yaşlı bakımı mesleği bir sosyal hizmet olarak tanımlanmaktadır.

Hızlı nüfus artışı ve kentleşme ile değişen aile yapısına bağlı olarak hasta ve yaşlı bakımı mesleğinin önemi giderek artmaktadır. Hasta ve yaşlı bakımı mesleği günümüzde 65 yaş üstü bireyler ve bakıma ihtiyacı olanlar için oldukça önemli bir yere sahiptir. Mesleğin temel amacı bireyin sağlığını korumak, yükseltmek ve iyileşmesine yardımcı olmaktır.

Yaşlı Bakım Sertifikası Nasıl Alınır?

Pek çok kurum tarafından açılan çeşitli kurslar aracılığı ile verilen eğitimler sonucunda yaşlı bakımı sertifikası almanız mümkündür. Bu meslek dalında çalışmak istiyorsanız Tercümix tarafından açılan kurslara ve programlara katılarak eğitim almanız gerekir. Ancak lerin lisans veya ön lisans programlarında ya da sağlık meslek lisesinde bu alan da eğitim aldıysanız sertifikaya ihtiyacınız olmaz.

Online E-devlet onaylı yaşlı ve hasta bakımı sertifikası eğitimi sağlık kurumları, özel kurs merkezleri ve ler tarafından verilmektedir. Eğitim almak için yılın belli zamanlarında açılan bu kurslara kayıt yaptırmanız gerekir. Bu kurslara katılım sağlamanız için belli miktarda ücret ödemesi koşulu vardır. Devlet leri, özel ler, sağlık kurumları gibi birçok yerden eğitim alabilirsiniz.

Hasta Bakım Sertifikası Nasıl Alınır?

Sertifika için eğitim veren kurum ve kuruluşlar konu ile ilgili duyuruları genellikle resmi web sayfaları üzerinden yapmaktadır. Kurs başvuru tarihlerini kaçırmamak için duyuruları takip etmeniz gerekir. Kurs başvuru tarihleri arasında kontenjanların dolması halinde bir sonraki başvuru tarihlerini beklemek zorunda kalırsınız.

Yaşlı ve hasta bakımı sertifikası eğitimi online ya da yüz yüze eğitim şeklinde gerçekleşmektedir. Ancak pandemi süreci ile birlikte birçok kurum çevrimiçi eğitim vermeye ve sınavları çevrimiçi yapmaya başladı. Eğitim ve sınav sonuçlarının ardından sertifikalar e devlet üzerinden onaylanarak süreç tamamlanmaktadır.

Hasta Bakım Sertifikası Ne İşe Yarar?

Teknolojinin gelişmesi sağlık sektöründe tedavi dışında, koruyucu, destekleyici, rehabilitasyon ve hasta bakımı gibi hizmetleri beraberinde getirmiştir. Yaşlı ve hasta bakımı sertifikası olan kişiler teknolojinin sunduğu olanaklardan faydalanarak evde veya kurumlarda hasta ve yaşlı bireylerin vücut temizliği, sosyal destek, nefes ve vücut egzersizleri, ilaç takibi ve beslenme vb. konularda bireylere destek olmaktadır.

Bu mesleği yapacak kişilerin iletişim, temel sağlık bilgileri, vücut mekaniği ve bakımla ilgili gerekli yetkinliğe ulaşmak için belli eğitimlerden geçmesi ve mesleki yeterliliğini belgeleyecek bir sertifikaya sahip olması gerekir.

Yaşlı ve Hasta Bakımı Sertifikası Eğitiminin İçeriği

Yaşlı ve hasta bakımı sertifikası eğitimi; yaşlılık psikolojisi, yaşlılık ve intihar, uyku bozuklukları yaşlılık döneminde görülen psikolojik sorunlar, Alzheimer hastalığı, kaldırma ve taşıma teknikleri, yataktan sedyeye aktarma, sedye ile transfer, yaraların önlenmesi, hasta ve yaşlının yatağında döndürülmesi, hastayı yatırmanın temel kuralları, banyo teknikleri ve kıyafet giydirme gibi eğitimlerden oluşur.

Bunlara ek olarak ilaç kullanma, deri yolu ile ilaç kullanma, konuşma yanlışlıkları, diksiyon, konuşma egzersizleri, doğru nefes alma, tonlama, harfler ve kullanışları, ses organımızı geliştirme, güzel konuşma, kendini yetersiz görme ile baş etme, konuşma planı, sesin yapısı, nefes teknikleri, durak gibi eğitimler de verilmektedir.

Yaşlı Bakım Sertifikası Ücretsiz Mi? Hasta Bakım Sertifikası Fiyatları Ne Kadar?

Yaşlı ve hasta bakımı sertifikası başta Tercümix olmak üzere çeşitli kurumlar tarafından bir miktar ücret karşılığında verilmektedir. Eğitim ve sertifika ücreti kuruma göre farklılık göstermektedir. Sertifikanın devlet veya onaylı olmaması halinde, sertifika sınavlarda ve iş başvurularında geçerli olmayacaktır. Bu nedenle çok ucuz fiyata alacağınız sertifikaların birçok yerde geçerliliği olmayabilir.

Yaşlı ve hasta bakımı sertifikası için alacağınız eğitim, eğitim aldığınız kursa ve ders saatine göre değişkenlik göstermektedir. İl ve ilçe sağlı merkezleri, özel ler, vakıf ve devlet leri, özel kurs merkezleri aracılığı ile alınan eğitim fiyatları ciddi maliyetlerden başlamaktadır. Alacağınız eğitimin kalitesi ve sertifikanın geçerliliğine bağlı olarak fiyatlar artmaktadır.

Yaşlı Bakım Sertifikası Kaç Günde Alınır?

Eğitimler genellikle 550 ila 600 saatten oluşmaktadır. Eğitim süresi ne kadar uzun olursa yeterli eğitim alma ihtimaliniz de o oranda artar. Eğer online eğitim alıyorsanız bu süre bir aya tekabül edecektir. Online eğitimde, eğitim alacağınız kurum sizlere ders içeriklerinin yer aldığı dokümanlar ve videolar aracılığı ile eğitim verir. Eğitimin sonunda sınav yapılır.

Yaşlı ve hasta bakımı sertifikası eğitiminden sonra yapılacak sınavdan minimum 50-60 puan almanız gerekir. Daha düşük bir puan almanız halinde bir sonraki sınav dönemini beklemeniz istenecektir. Ancak bazı kurs merkezleri ayrı ayrı ödeme yapılması koşulu ile aynı dönemde birden fazla sınav yapmaktadır.

ÜNİVERSİTE Onaylı Yaşlı Bakım Sertifikası Nedir, Nasıl Alınır?

ÜNİVERSİTE onaylı yaşlı bakım sertifikası almanız için öncelikle bu alana yönelik eğitim almanız gerekir. Hasta ve yaşlı bakımı eğitimini Milli Eğitim Bakanlığı’nın yetkilendirdiği özel ve kamu kurumlarından alabilirsiniz. Eğitim alacağınız kursa kayıt yaptırmadan önce kalitesini ve güvenilirliğini mutlaka araştırmalısınız. Ayrıca eğitim alacağınız kurumun bu alandaki uzmanlık seviyesini de mutlaka araştırın.

Başvuru yaparken eğitim almak istediğiniz kurumun şartlarını eksiksiz bir şekilde karşıladığınızdan emim olmalısınız. Daha sonra derslerin başlama tarihine bağlı olarak düzenli olarak derslere girmeniz gerekir. Derslere düzenli olarak katılım sağlamanız halinde sınava girmeye hak kazanırsınız. Geçer not aldığınızda ÜNİVERSİTE onaylı yaşlı ve hasta bakımı sertifikası alma hakkına sahip olursunuz.

ÜNİVERSİTE Onaylı Yaşlı ve Hasta Bakımı Eğitim Sertifikası Ne İşe Yarar?

ÜNİVERSİTE onaylı yaşlı ve hasta bakımı sertifikası, bu alanda eğitim alan kişilerin becerilerini belgeleyerek iş başvurularında bir adım öne geçmesini sağlar. Bu sertifikaya sahip kişiler hasta ve yaşlı bakım danışmanı unvanı ile birçok kurumda çalışma imkanına sahip olur. ÜNİVERSİTE onaylı sertifika huzurevleri, hastaneler ve çeşitli sağlık kuruluşlarında çalışmak isteyenlere avantaj sağlar.

Uluslararası Yaşlı Bakım Sertifikası Nedir?

Hastalık ve yaşlılık kaynaklı ihtiyaçların karşılanmasına olan ihtiyaç yerel ölçekte olduğu kadar küresel ölçekte de gereklidir. Özellikle yaşlı nüfusu çok yüksek olan Avrupa ülkelerinde bu meslekteki bireylere olan ihtiyaç daha fazla olmaktadır. Bu nedenle sertifika sahibi olan kişiler oldukça geniş alanlarda çalışabilmektedir. 

Uluslararası yaşlı ve hasta bakımı sertifikası aracılığı ile yurt dışında bakıma ihtiyacı olan hasta ve yaşlı bireylere hizmet vermek mümkündür. Yurt dışında bu meslek dalında çalışma hayatına başlamayı düşünen bireyler için bu sertifika pek çok iş imkanına ulaşmayı sağlamaktadır.

Daha pek çok hizmetimizden yararlanmak için firmamıza hemen ulaşabilirsiniz!

0 531 504 36 09 

Diğer İş Ortaklarımız ;

www.doratercume.com

www.vizelazig.com

www.deutschstube.com

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

image

Belgeni Yükle

Kısa sürede çevrilmesini istediğin belgeni sisteme yükle.

image

Fiyat Al

Belgeni yükledikten sonra editör ekibimiz en uygun fiyat teklifini verecektir.

image

Tercümen Hazır

Ödemenizi tamamladıktan sonra işlemler başlatılacak ve belgeniz teslim edilecek.

Anında Teklif Alın    Tercumix İletişim
    Bizi Arayın