Polonya Üniversitesine Kabul Alıyoruz! 1 Hafta İçinde Üniversite Kabul Evrakı Elinizde!

Yurt dışında eğitim almayı düşünen kişiler için Polonya en iyi tercihler arasında yer alır. Polonya’nın kaliteli eğitimi ve yaşam şartlarının yüksek olması nedeniyle pek çok kişi yurt dışında okumak için Polonya’yı tercih eder. Bunun yanında Polonya Avrupa’nın ortasında yer alan bir ülke olması nedeniyle de son derece avantajlıdır. Kişilerin Polonya üniversitesine kabul edilmesinin ardından kısa sürede üniversite kabul evrakı ellerine ulaşacaktır.

Polonya üniversitesi pek çok ülkeye yakın olması nedeniyle oldukça avantajlıdır. Bunun yanında imkanları da oldukça fazladır. İmkanları fazla olduğu için öğrencilere yeni deneyimler ve fırsatlar sınar. Lisans eğitimi öğrencilerin hayatlarına yön verecek önemli bir eğitim olduğu için çoğu kişi bu eğitimi Avrupa üniversitelerinde almak ister. Polonya üniversitesi seçenekler arasında en ideallerinden biridir.

Polonya Üniversite Eğitimi Nasıldır?

Polonya Orta Avrupa’da bulunan ülkelerden biridir. Avrupa’da yer alan 9. Büyük ülke olma özelliğine sahiptir. Ülkenin nüfusu yaklaşık 38 milyon civarındadır. Avrupa’nın pek çok önemli ülkesi Polonya’nın komşusu konumundadır.

Polonya’nın batısında Almanya, güneyinde Slovakya, güneybatısında Çekya, güneydoğusunda Ukrayna ve kuzeydoğusunda Rusya yer alır. Polonya Avrupa’nın en merkezli ülkelerinden biridir. Dünya tarihinde de önemi oldukça fazladır. 2. Dünya savaşında Polonya oldukça büyük bir öneme sahipti. Savaştan sonra ülke hızlı bir şekilde gelişmiştir. Bu sayede Avrupa’da yaşam standartları oldukça yüksek olan ülkelerden biri olmayı başarmıştır. Bu nedenle Polonya yurt dışı üniversite eğitimi için sıklıkla tercih edilen ülkeler arasında yer alır.

Polonya’da pek çok üniversite bulunur. Kaliteli eğitim vermesi nedeniyle Avrupa’da oldukça ilgi gören ülkelerden biridir. Başkent Varşova başta olmak üzere farklı şehirlerinde pek çok üniversiteye sahiptir. Polonya’daki üniversiteler başarıları nedeniyle dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alır. Bunun yanında program çeşitliliği bakımından da bu üniversiteler son derece gelişmiştir. Polonya’da işletme, tıp, hukuk, iletişim, mühendislik gibi farklı dallarda eğitim almak mümkündür. Polonya’ya üniversite başvurusu için bizi tercih ettiğiniz zaman üniversite kabul evrakı kısa sürede elinize ulaşır.

Polonya Üniversitelerine Başvuru ile Kabul Şartları Nasıldır?

Polonya’da üniversite okumak isteyen kişilerin Türkiye’de herhangi bir sınava girmesine gerek yoktur. Polonya’da okumayı düşünen herkes buradaki üniversitelere başvurabilir. YÖK mevzuatında yurt dışında üniversitelerin bazı sıralamalarda ilk 1000 içinde bulunması halinde ya da ilk 1000’de olmasa dahi YÖK tanınırlığı listesinde yer alıyorsa o üniversitenin Türkiye’de denkliği var anlamına gelir. Polonya’da anlaşmamız bulunan üniversitelerin tamamının YÖK denkliği bulunur. Ancak Tıp okumayı düşünen kişiler içim durum biraz daha farklı ilerler.

Polonya’da üniversite okumayı düşünen kişilerin İngilizce seviyelerinin belli bir standartta olması gerekir. Ancak İngilizceye hakim olmayan kişiler de üniversitelerin anlaşmalı dil okullarında bir sene eğitim görerek ilerletebilirler. İngilizce eğitiminin ardından üniversiteye başlamak mümkündür.

Polonya’da üniversite eğitimi boyunca öğrenciler ülkede part time olarak çalışabilirler. Bunun yanında okuldan mezun olan öğrenciler sigortalı olarak işe girdiği zaman çalıştığı süre boyunca bütün Avrupa ülkelerine rahatlıkla girebilirler. Bununla birlikte çalışmak isteyen kişiler sadece Polonya’da değil diğer Avrupa Birliği ülkelerinde de rahatlıkla çalışabilirler. Bu gibi avantajları nedeniyle günümüzde pek çok kişi Polonya’da okumayı tercih eder. Bizim aracılığımız ile Polonya’da bulunan üniversitelere başvurabilirsiniz. Başvurudan çok kısa bir süre sonra üniversite kabul evrakı elinize ulaşır.

Polonya’da Üniversite Okumanın Ücreti

Polonya’da eğitim ücreti sanılanın aksine son derece uygun fiyatlıdır. Polonya’da bulunan üniversitelerin eğitim kalitesi dünya sıralamasında Polonya’daki üniversitelerin ücreti Türkiye’de bulunan vakıf üniversitelerinden çok daha düşüktür. Bunun yanında öğrenciler Polonya’da okuyacakları bölümleri YÖK denkliği kapsamında okuyabilirler. Ayrıca Polonya’da okuyan öğrencilerin İngilizceleri de ileri seviyede olacaktır. Bu da öğrenciler için avantaj sağlayan bir durumdur.

Polonya’da Üniversite Okumanın Avantajları Nelerdir?

Polonya’da Üniversite okuyacak öğrenciler Türkiye’de üniversite sınavına girmek zorunda kalmaz. Polonya üniversiteleri Türkiye’den gidecek olan öğrencilerin üniversite puanları ile ilgilenmez. Polonya’da üniversite okumak isteyen öğrencilerin lise diplomasının bulunması yeterlidir.

Polonya’da üniversite okuyan öğrenciler Avrupa standartlarına uygun bir şekilde eğitim alırlar. Polonya’daki üniversitelerin büyük çoğunluğu Avrupa standartlarında olan üniversitelerdir. Bu da öğrencilerin geleceklerini çok iyi bir şekilde hazırlamasına olanak sağlar.

Polonya’da üniversite okumak öğrencilerin yabancı dilini çok iyi bir şekilde geliştirmesine yardımcı olur. Bu ülkede resmi dil olarak Lehçe konuşulsa da üniversite programlarının çoğu İngilizce verilir. İngilizce bilen kişiler bu programlara çok kolay bir şekilde başvurabilir. Üniversite kabul evrakı geldikten sonra ise üniversiteye başlayabilirler.

Öğrencilerin İngilizce seviyeleri yeterli düzeyde değilse o zaman öğrencilerin İngilizcelerinin yeterli seviyeye gelmesi için hazırlık sınıfları bulunur. Öğrenciler Lehçe eğitim veren programlara da kolay bir şekilde kayıt yaptırabilirler.

Polonya’daki Üniversitelerin YÖK Denkliği Nasıldır?

Polonya’da üniversite okuyan öğrenciler YÖK denkliği elde edebilirler. YÖK bu konu ile alakalı çeşitli kararlar vermiştir.

  • YÖK sıralamasında ilk 1000 içerisinde olan eğitim kurumlarından mezun olan öğrenciler herhangi bir sınava girmeden YÖK denkliği elde edebilir.
  • Eğer öğrencilerin gideceği üniversiteler ilk 1000 içerisinde bulunmuyorsa öğrencilerin üniversiteye kayıt yaptırmadan önce Türkiye’de üniversite sınavına girmiş olması gerekiyor. Türkiye’deki sınavlarda yeterli puanın alınması durumunda Polonya’da eğitim alınsa da YÖK denklik şartı sağlanmış olur.

Polonya’ya dünyanın pek çok yerinden okumak amaçlı öğrenciler gelir. Bu nedenle burada konaklama seçenekleri de oldukça fazladır. Üniversitelerin büyük bir kısmı kendi bünyelerinde yurt barındırır. Bunun yanında yabancı öğrencilere de konu ile alakalı imkanlar sunulur. Ülke genelinde özel yurtlar da vardır. Dileyen öğrenciler burada da konaklayabilir. Bir diğer seçenek ise Polonya’da üniversite eğitimi boyunca paylaşımlı ya da paylaşımsız daire kiralama imkanı vardır.

Polonya Üniversite Kabul Evrakı İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Polonya’da üniversite okumayı düşünen öğrencilerin Türkiye’de üniversite sınavlarına girmesinde gerek yoktur. Bunun yanında öğrencilerin liseden hangi bölümden mezun olduklarının da bir önemi yoktur. Lise diploması ile öğrenciler Polonya’daki üniversitelerde istedikleri bölüme kayıt yaptırabilirler. Öğrencilerin okumak istedikleri bölümün temel dersleri iyi değilse o zaman öğrencilerin bir yıl hazırlık okuması gerekir.

Polonya’daki üniversitelerin lisans programları 3 yıl sürer. Bu sayede Türkiye’de 4 yılda tamamlanan lisans eğitimi Polonya’da 3 yıl sürecektir. Bu da öğrencilerin bir yıl avantajlı olması anlamına gelir. Polonya’da üniversite başvurusunda bulunulması halinde Üniversite kabul evrakı kısa sürede öğrencilere ulaşır.

Daha pek çok hizmetimizden yararlanmak için firmamıza hemen ulaşabilirsiniz!

0 531 504 36 09 

Diğer İş Ortaklarımız ;

www.doratercume.com

www.vizelazig.com

www.deutschstube.com

 

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

image

Belgeni Yükle

Kısa sürede çevrilmesini istediğin belgeni sisteme yükle.

image

Fiyat Al

Belgeni yükledikten sonra editör ekibimiz en uygun fiyat teklifini verecektir.

image

Tercümen Hazır

Ödemenizi tamamladıktan sonra işlemler başlatılacak ve belgeniz teslim edilecek.

Anında Teklif Alın    Tercumix İletişim
    Bizi Arayın