Sorularınız için 

image
Berk YILMAZ

Yönetici

İletişime Geç:

92-921015_turkish-turkey-flag-trk-bayra

Ankara, Türkiye

Tunalı Hilmi Cad. 110/9 Çankaya – ANKARA

Tıbbi Tercüme Nedir? Tıbbi Tercüman Ne İş Yapar? Tıbbi Tercüman Maaşları Ne Kadardır?

Tıbbi tercüme faaliyetleri, birbirinden farklı tıp alanlarında gerçekleşen çalışmalardır. Örneğin kardiyoloji, jinekoloji, psikoloji, nöroloji ya da embriyoloji gibi farklı tıp dalları kapsamında pek çok tercüme faaliyeti mevcuttur. Tıbbi tercümanlık, ecza ürünlerinin prospektüslerine dair yapılan çalışmalarda da çok aktif olan bir meslek dalıdır. Bilindiği üzere Türkiye’nin ilaç sektöründe ithal ürünleri önemli bir yere sahiptir. Çeşitli hastalık durumlarında doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların özellikleri hakkında hazırlanmış belgeler; tıbbi tercüman statüsüne sahip kişiler aracılığıyla çevrilir.

Doktor ile hasta arasındaki iletişim için tercümanlık yapan kimseler de bu iş koluna dahildir. Örneğin Türk bir doktorun Arap bir hasta ile anlaşabilmesi; ancak söz konusu tarafların dillerine hakim bir tercüman sayesinde mümkündür. İşitme engellilere yönelik tercüme hizmetleri de aynı iş kolundandır.

Bununla birlikte, tıp terimlerinin çeşitli diller arasında tercümesini sağlamak; günlük konuşma cümlelerinin tercümesine kıyasla daha zordur. Çünkü dünya genelinde geçerli olan terimler, çeviri açısından daha karmaşık bir konuyu meydana getirir. Tercümanların kalıp ifadelere hakim olması ve uzun süre boyunca deneyim elde etmesi bu açıdan şarttır. Tercumix Tercümanlık Ofisi, alanında uzman personellere sahiptir. İhtiyacınız olan her türlü tıbbi çeviri hizmetine, deneyimli çalışma arkadaşlarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

image

Tıbbi Tercüman Ne Kadar Maaş Alır?

Tıbbi alandaki tercümanlık çalışmaları, daha başka tercümanlık dallarında da olduğu gibi farklı ücret aralıkları dahilinde gerçekleşir. Tercümanın sahip olduğu diplomalar, resmi açıdan geçerliliğe sahip sertifikalar, iş deneyimi ve yaş kriteri maaş konusunda belirleyicidir. Tercumix ailesinin üyesi olan tıbbi tercüme elemanları ise işini yalnızca para için değil; kaliteli hizmet sunma aşkıyla yapar. Tıbbi metinlerin çevirisi ile meşgul olan bu kişilere dair detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Hastanede Tercüman Olmak Zor Mudur?

Hastanede tercümanlık hizmetleri, tıbbi personeller ile hastalar arasındaki iletişim açısından çok önemlidir. Bir hastanın doğru tedavi olabilmesi; ancak kendini doğru ifade edebilmesi durumunda mümkündür. Bu sebepten dolayı tıbbi tercüme hayati öneme sahip bir iştir.

Ülkemizdeki Suriyeli nüfusun artmasından kaynaklı olarak; hastanelerdeki tercüman sayısı üzerinde de bir artıştan söz etmek mümkündür. Hastane ortamında tercümanlık yapabilmek, deneyim açısından büyük bir sorumluluk anlamına gelir. Yani deneyimsiz tercümanlardan bu konuda başarı beklemek doğru değildir. Söz konusu işin sahip olduğu başlıca zorluklar ise şunlardır:

 • Hedef dilin ve kaynak dilin tüm şivelerine ve ağızlarına hakim olma gerekliliği
 • Doktor, hemşire ve benzeri tıbbı personellere ait teknik ifadeleri anlık olarak tercüme etme
 • Gerçekleşen tercümenin doğruluğu konusunda öz değerlendirme yapma
 • Tıbbi terimler ya da teknik söylemlerdeki ifadelere yönelik tercüme yapılırken; hastanın ya da personelin seviyesine uygun kelimeler seçme
 • Tıbbi personel tarafından dile getirilmiş olan karmaşık ifadeleri; anlayabileceği kadar basit bir düzeyde hastaya aktarabilme

Bunlar gibi daha pek çok detay, sözlü tıbbi tercüme konusundaki başlıca zorluklardandır.  Fakat birbirinden farklı seviyelere hitap ediyor olmak, bu zorlukların en ciddisidir. Örneğin C 3 seviyesinde olan karmaşık bir cümleyi A 2 seviyesine indirgemek; pek çok tercüman açısından zorlayıcıdır. Tercümanlık hizmetleri konusunda bilmek istediğiniz her türlü detay, Tercumix çağrı merkezi tarafından size sunulabilir.  

Medikal Tercüme Fiyatları Ne Kadardır?

Tıbbi tercüme fiyatları, çeşitli tercümanlık ofislerinin ücretlendirme politikaları ile sabittir. Yani her ofisin kendine özel bir tarifesi mevcuttur. Bununla beraber çeviri metninin dilsel açıdan seviyesi, uzunluğu ve teknik detayları fiyat açısından etkilidir. Noter onaylı tercüme fiyatları kapsamında yer alan bu ücretler, hizmet sağlayıcısının kalitesiyle de ilişkilidir.

Bu sebepten dolayı pek çok tercüme bürosunun tıbbi tercüme hizmetleri; ortalamanın üzerindeki fiyatlara sahiptir. Bu konuda müşterilere pek yardımcı olmayan büroların sayısı son derece fazladır. Kaliteli, uygun fiyatlı ve bir o kadar hızlı bir tercümeye ihtiyaç duyuyorsanız Tercumix Yeminli Tercümanlık Bürosu ile çalışabilirsiniz. Aramakta olduğunuz hizmet, bütçenizi zorlamayacak olan fiyatlar üzerinden sizlere sunulabilir.

Tıbbi Tercüme Hizmetlerini Tercumix’ten Almanın Avantajları Nelerdir?

Birbirinden farklı hastalık türleri için pek çok tıbbi ilaç kullanımı gerçekleşir. Fakat bu ürünler yabancı menşeili olduğundan, kullanıcılar ilaçlara dair yeterli bilgi edinemez. İlaç prospektüslerinin tercümesi, doktor ya da eczacı tarafından detaylandırılmamış noktaları anlamak açısından önemlidir. Sadece birkaç adet yan etkiye sahip olduğunu düşündüğünüz bir ilaç; aslında daha fazla ve daha ciddi yan etkilere sahip olabilir.

Bu sebepten dolayı, tıbbi tercüme hizmeti alarak her türlü ilaç prospektüsünü kolayca anlayabilmeniz çok önemlidir. Genel olarak İngilizce dilindeki prospektüsler, uzman personellerimiz tarafından kısa sürede tercüme edilir. Çünkü Tercumix Yeminli Tercümanlık Bürosu, medikal çeviri konusunda pek çok deneyime sahip olan bir markadır. Tıbbi alanda bizlerden alacak olduğunuz her çeşit hizmet, şu gibi avantajlar kapsamındadır:

 • Noter yeminli tercümanlık ofisleri arasındaki farklarımız, ihtiyaç duyduğunuz hizmet için yeterlidir.
 • Tercumix personelleri tamamıyla deneyimli tercümanlardan meydana gelir. Tıbbi evraklarınızın ya da çeşitli belgelerinizin tercümesi en doğru şekilde gerçekleşir.
 • Hızlı çalışma ve kaliteli hizmet sağlama prensibimiz, tüm müşteriler açısından büyük bir kolaylık sağlar.
 • Tercumix, tıbbi tercümanlık terminolojisine tamamen hakim bir kadroya sahiptir. Yeterli deneyime ya da başarılara sahip olamayan firmalar ile aramızdaki başlıca fark budur.
 • Tercümanlık hizmetine ihtiyaç duyan herkes için mümkün olduğu kadar kolaylık sağlanır. Bütçenize dost ücretler karşılığında hizmet alabilmeniz basittir.

Sizler için daha pek çok avantaj mevcuttur. Tıbbi konularda ihtiyaç duyabilecek olduğunuz tüm hizmetleri Tercumix aracılığıyla temin edebilirsiniz.

Tercumix Tıbbi Tercümanlık Fiyatları Ne Kadardır?

Tercumix Yeminli Tercümanlık Bürosu, tıbbi tercüme fiyatları konusunda her müşteri için özel ücretlendirmeler sunar. Müşteri talepleri, evrak detayları, hizmetin genel durumu ve süresi, fiyatlandırma açısından önemlidir. Bununla birlikte müşterilerimizin maddi açıdan ne durumda olduklarını göz önüne almamız da önem taşır.

Yeminli tercümanlık işini sadece para kazanma amacıyla değil; tutkuyla ve istekle yapan firmamız sizin için uygun fiyatlar teklif eder. Fiyat seçeneklerinin genel olarak uygun seviyede yer alması, hizmetlerin üstün kalitesi ve firmanın saygınlığı kolayca ön plana çıkmaktadır. Bizlerle tanışarak farklarımızı daha yakından görmek isterseniz; aşağıdaki numaraya her zaman ulaşmanız mümkündür.

İletişim Numarası: 0 531 504 36 09

Ayrıca tıbbı tercüme ya da diğer hizmetlere dair e – posta üzerinden iletişim kurmak isterseniz; info@tercumix.com adresine ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin Tıbbi Tercüme Bürosu

Hızla gelişmekte olan bir dünyada teknoloji sağlık pek çok sektörde sürekli yeni gelişmeler meydana gelmektedir. Özellikle sağlık sektöründe dünyada meydana gelen değişimleri takip etmek oldukça önemlidir. Sağlık sektöründe meydana gelen değişimleri düzenli olarak takip eden bir doktor hastalar için oldukça faydalı çalışmalar yapabilecektir. Bu nedenle tıp alanındaki metinlerin çevrilmesi oldukça önemlidir.

Sağlık ile ilgili olan bu konuda güvenilir ve temiz çevirilerin yapılıyor olması, oldukça mühimdir. Tıbbi tercümeler metni okuyacak kişi tarafından herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebep olmayacak şekilde yapılmalıdır. Buradan hareketle çeviri hizmeti alacağınız tercüme bürosunu seçerken oldukça titiz davranız gerektiğini söyleyebiliriz. Sağlık alanında yanlış çevrilmiş bir metin meslek hayatınızı tehlikeye atabilir maalesef hastalarınızın olumsuz durumlar yaşamasına sebep olabilmektedir.

Tercumix.com tıbbi tercüme sektöründe profesyonel kişilerle çalışmaktadır. Tıbbi terimlere ve olaylara hakim olan tercümanlar tarafından yapılan bu çeviriler, sağlık alanında çalışan neredeyse herkesi ilgilendirmektedir. Tıbbi çeviriler sadece tıp eğitim kitapları üzerinde yapılmamaktadır. medikal cihazların kullanım kılavuzlarının çevrilmesinde, tez çevirilerinde, prospektüs çevirilerinde bad daha pek çok tıp alanındaki metinler üzerinde yapılmaktadır.

En Hızlı Tercüme Ücretleri

Sunmakta olduğumuz tercüme hizmetlerinde Türkiye’nin en hızlı tercüme hizmetini alacak olduğunuz bilmenizi isteriz. Bu alanda geliştirmiş olduğumuz teknolojik çözümler ile 10 sayfaya kadar olan acil tercüme metinlerini gün içerisinde hızlı bir şekilde teslim edebiliyoruz.

Gizliliğiniz Güvenliğimiz Altında

Sunmakta olduğumuz tüm dil hizmetlerinde müşteri gizliliğinizi ön plana alıyoruz. Tüm belgeleriniz 3. şahışlar ile hiç bir şekilde paylaşılmamaktadır. Alanında uzman kadromuzun bu konuda göstermekte olduğu hassasiyeti gördüğünüzde şaşıracaksınız.

10 Yıl Veri Yedekleme

Çeviri metinleriniz 10 yıl boyunca şirketimize ait yüksek güvenlikli sunucularda saklanmaktadır. Bu alanda verilerinizin dijital güvenliğini hiç bir şekilde ihmal etmiyoruz..

%100 Müşteri Memnuniyeti

Tercumix çeviri hizmetlerinde, %100 müşteri memnuniyeti sağlamak tüm personelimizin ilk görevidir. Bu alanda daima güler yüzlü hizmet sunacağımızı sizlere garanti ediyoruz.

Daima En Uygun Fiyat Garantisi

Sunmakta olduğumuz çeviri süreçlerinde daima en uygun fiyatlı tercüme hizmetini, en uygun fiyatlar ile alacağınızı garanti ediyoruz. Bu alanda Türkiye’nin en rekabetçi tercüme çözümlerini sizlerle buluşturuyoruz. Çeviri alanında daima en uygun fiyatı alacağınızın garantisini sizlere sunuyoruz.

Fiyat Al

Tercumix ile profesyonel çevirilere sahip olmak gibi fiyat almak da çok kolay. Üstelik sadece 1 dakika içerisinde fiyat teklifi alabilirsiniz.

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

Profesyonel Çeviriler Kolaylaştı

Şimdi bir ön sorgulama yapın ve %10 tanıtım indirimimizden yararlanın!

image

Belgeni Yükle

Kısa sürede çevrilmesini istediğin belgeni sisteme yükle.

image

Fiyat Al

Belgeni yükledikten sonra editör ekibimiz en uygun fiyat teklifini verecektir.

image

Tercümen Hazır

Ödemenizi tamamladıktan sonra işlemler başlatılacak ve belgeniz teslim edilecek.

Anında Teklif Alın  Tercumix İletişim
  Bizi Arayın