Sorularınız için 

image
Berk YILMAZ

Yönetici

İletişime Geç:

92-921015_turkish-turkey-flag-trk-bayra

Ankara, Türkiye

Tunalı Hilmi Cad. 110/9 Çankaya – ANKARA

Ticari Tercüme Hizmetleri Tercumix’te!

Ticari tercüme nedir?” sorusuna pek çok sayıda cevap vermek mümkündür. Ticari faaliyetler gerçekleştiren ve yabancı firmalar ile temas halinde olan banka, holding, dernek, kuruluş ve işletmeler bu hizmetin kapsamındadır. Ticari niteliğe sahip durumdaki her türlü mali rapor, ihracat belgeleri, ithalat belgeleri, ticaret sicil kayıtları, gümrük beyannameleri, fatura evrakları Tercumix tarafından kısa sürede içinde çevrilebilir. Ticari belge tercümesi, ofisimizin sunduğu başlıca hizmetler arasındadır. Bu durum, faaliyetlerimize kalite ve ayrıcalık katan bir detay olarak kabul edilebilir.

image

Ticari Evrak Tercümesi Yapan Tercümanlık Büroları Arasında Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ticari belgelerin tercümesine dair olan her türlü çeviri faaliyeti ancak noter onaylı bürolar aracılığıyla resmiyet kazanır. İlk olarak, hizmet sağlayıcısının noter yeminli statüye sahip olup olmadığını dikkate almak gerekir. Ayrıca tercümanlık bürolarının deneyim durumları arasında çeşitlilik mevcuttur. Bu çeşitlilikler, ticari tercümanlık hizmeti talep eden şirket, kurum ve kuruluşlar için pek çok sayıda seçenek oluşturur.

Ekonomi bültenleri, finans bültenleri, birbirinden farklı finansal anlaşmalar, finansal raporlar, imza sirkülerleri, hisseler ve kalite belgelerinin tercümesinde teknik bilgi büyük önem taşır. İktisadi eğitim sertifikalarından finansal dergi makalelerine kadar; birbirinden farklı evrakların tercümesi için aranacak ilk koşul deneyim olmalıdır. Çünkü ticari tercüme alanında geçerli olan terminoloji, ancak büroların sahip olduğu çeviri deneyimler ile kavranabilir. Yeteri kadar çeviri deneyimi mevcut olmayan bürolardan hizmet almak yanlış bir karar olacaktır.

Noter onaylı tercüme hizmeti sağlıyor olma ve deneyimlilik şartları ile beraber; ticaret alanındaki tercümanlık hizmetleri arasında daha başka detayları da gözetmek gerekebilir.

Ticari Tercüme Hizmetlerinde Tercumix Ne Gibi Farklara Sahiptir?

Ticari alanda çeviri hizmeti almadan önce pek çok detayı göz önüne almanız tavsiye edilir. Hizmet alacağınız tercümanlık ofisinin, aktif çeviri sağlayabileceği dil sayısı fazla olmalıdır. Çünkü tercümanlık bürolarının dil yeterliliği, sunacakları herhangi bir hizmetin kalite düzeyini doğrudan etkiler. Kısıtlı dil seçeneklerinde hizmet sunan tercümanlık bürolarından hizmet almanız pek doğru değildir. Almancadan Çinceye, İngilizceden Estoncaya kadar pek çok lisan üzerinden hizmet sunan Tercumix; her konuda olduğu gibi ticari tercüme hizmetlerinde de ihtiyacınızı karşılayabilecek kapasitededir.

Finansal metinlerin doğru ve yeterli düzeyde çevirisini yapmak için yalnızca dil bilgisi değil; ekonomi, ekonometri, bankacılık, işletmecilik ve daha başka finans alanlarında da bilgisel hakimiyet şarttır. Ne yazık ki tüm çeviri büroları bu şart açısından yeterlilik gösterememektedir. Kaliteli hizmet sunma prensibi ile hareket eden Tercumix ise alanında uzman olan pek çok tercümanı istihdam eder. Şirket, banka, kurum ve dernekler tarafından talep edilebilecek her türlü ticari çeviri; prosedürlere ve teknik terimlere tam uyumlu olarak gerçekleşir.

Distribütörlük ahitnameleri, finansal destek belgeleri, finansal anlaşmalar, tescil belgeleri, ISO ve TSE belgesi gibi ticari yeterlilik evrakları, konşimento evrakları, tazminat evrakları, ticari işlemlere dair mahkeme kararları hatasız olarak tercüme edilebilir. Bunun için, deneyimlerimize güvenerek Tercumix’ten hizmet alabilirsiniz.

Ticari Tercüme Nasıl Yapılır?

Ticari tercüme faaliyetleri ile daha başka tercümanlık hizmetleri birbirinden farklıdır. Ticari belgeler, yoruma tamamen kapalı olan belgelerdir. Çeviride meydana gelebilecek her türlü yanlışlık, eksiklik ya da terminolojik uyumsuzluklar tüm belgenin değersiz hale gelmesine yol açmaktadır. Örneğin iki firma arasında imzalanmış olan bir anlaşma metninin yanlış tercüme edilmesi; taraflar arasındaki anlaşmanın esaslarına dair büyük problemler ortaya çıkarır. Bu gibi sebepler dolayısıyla ticari tercüme faaliyetlerinin ilk olarak terminolojik açıdan yeterli olmalarına dikkat etmek gerekir.

Söz konusu tercüme hizmetini sağlayan bürolar ise Tercumix bürosunun hizmetlerini örnek almalıdır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken başlıca detaylardan bazıları ise şöyledir:

 • Deneyimsiz ya da az deneyimli personeller ticari metinlerin tercümesi için istihdam edilmemelidir. Ticari belgelerin tamamı, ancak deneyimli personeller tarafından tercüme edilmeye uygundur.
 • Ticaret alanında bilgi sahibi olmayan bir tercüman; kaynak dil ve hedef dilde ne kadar bilgi sahibi olursa olsun, ticari metin tercümeleri için görev almamalıdır. Dil bilgisi kadar teknik açıdan yeterli bilgilere sahip olmanın önemini asla unutmamak gerekir.
 • Kaliteli bir ticari tercüme hizmeti sağlamak için ilk olarak ticari metinleri tasnif edebilmek gerekir. Çünkü her belgenin çeviri metodu birbirine kıyasla farklıdır.
 • Hesap döküm bilgileri, alım – satım ve kira sözleşmeleri, ticari proje evrakları, ticari programlar ve daha pek çok sayıdaki evrak; mümkün olduğu kadar yalın bir dil ile tercüme edilmek zorundadır.
 • Kaynak dil üzerinden çevirisi gerçekleşen metin; diller arasındaki terim uyumlulukları dikkate alınarak çevrilmelidir. Örneğin bir terimin İngilizcede karşıladığı anlam tam olarak ne ise Türkçedeki karşılığı ona bağlı olarak saptanabilmelidir.
 • Ticari belgelerin içerik yapısı iyi incelenmelidir. Aksi halde, söz konusu resmi belgelerin düzenlenme amaç ve sebeplerine uygun bir tercüme ortaya çıkmayacaktır. Metin türlerini yeterince tanımamak deneyimsizlik şeklinde nitelenmeye müsaittir.

Özel firmalardan kamu şirketlerine varıncaya kadar pek çok resmi kurum tarafından talep gören ticari tercümanlık hizmetleri; yukarıdaki maddelerden de anlaşılabileceği üzere önemli detaylara sahiptir. Bu detaylardan birinin bile göz ardı edilmemesi son derece kritik bir noktadır.

Noter yeminli tercümanlık büroları arasında kalitesini ispatlamayı başarmış olan Tercumix; kurumsal ihtiyaçlara profesyonellikle cevap verir. Hizmet kalitemizi yakından tanımak ve doğru hizmeti alabilmek için en kısa zamanda bizlerle irtibat kurmanız mümkündür.

Ticari Tercüme Fiyatları Ne Kadardır? Ticari Belge Tercümesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Ticari tercüme, çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından talep edilebildiği gibi şahıs firmaları tarafından da talep edilebilen bir hizmettir. Örneğin bir esnafın talep ettiği tercümanlık hizmeti, bir holdingin talep ettiği hizmetten farklı olacaktır. Bu sebepten dolayı hizmet kapsamındaki tercüme faaliyetleri farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Ticari tercüme fiyatları belirlenirken ya da hizmet öncesi değerlendirme yapılırken çoğunlukla şu detaylar göz önündedir:

 • Tercüme belgesinin hangi dilde olduğu
 • Kaynak dil ve hedef dil arasındaki genel uyumluluklar ve dil bilgisel uyuşmazlıklar
 • Belgede yer alan ibarelerin uzunlukları
 • Ticari doküman, kitap, makale, dergi, köşe yazısı gibi farklı metin türleri için hizmet sağlanacaksa; metinlerin türü ve metinler içerisinde geçen teknik konunun genel detayları
 • Çevirisi tam olarak mümkün olmayan ticari terimlerin kullanım sıklığı
 • Ticari metnin ne amaçla tercüme ettirilmek istendiği
 • Ticari tercüme hizmeti talep eden tarafın ya da tarafların hukuki açıdan meşru faaliyetlerde bulunup bulunmadığı

Ticari tercüme metinleri şirketlerin, ekonomi alanında çalışan insanların veya akademisyenlerin ihtiyaç duyabileceği bir tercüme türüdür. Bu alanda tercüme hizmeti almak isteyen kişilerde kaliteli tercüme hizmeti alabilecekleri bir büro bulamadıkları yönünde şikayetler olmaktadır. Ek olarak tercüme işlerini zamanında teslim eden bir tercüme bürosu bulmanın pek kolay olmadığını söyleyebiliriz. Ticari tercüme alanında çalışacak olan kişinin bu alandaki terimlere hakim olması gerekmektedir.  Tercüme yapılacak olan iki dile de hakimiyet gerekmektedir. Aksi durumlarda ticari metnin anlamından uzaklaştığı çeşitli sıkıntılar içeren tercüme metinleri ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumları yaşamamak adına tercüme hizmeti alacağınız büroyu seçerken dikkatli davranmanızı öneriyoruz. Noter onaylı tercüme hizmeti sunan bürolardan hizmet almalısınız.

Ticarı Tercümede Tercumix.com Hizmet Kalitesi

Ticari tercüme alanında kaliteli hizmet sunan tercüme bürosu bulamadığınızdan dolayı şikayetlerinizi sık sık alıyourz. Bizler online noter onaylı tercüme bürosu Tercumix.com olarak uzun süredir birçok dilde ve birçok tercüme türünde kaliteli tercüme hizmeti sunmaktayız. Sahip olduğumuz geniş tercüman kardomuz ile kalieli tercüme hizmeti sunmaya devam etmekteyiz. Ticari tercüme alanında büro açmak isteyen ve bunu nasıl yapabileceği yönünde bizlere sorular yönelten kişilere öncelikle bu alandaki mesleki yeterlilikleri doğrultusunda çalışmalarını önermekteyiz. Ekip arkadaşlarımızın mesleki yeterlilikleri noktasında oldukça hassas davranmaktayız bu sayede alanında uzman geniş bir tercüman kadrosu ile çalışmaktayız.

 

Ticari Tercüme İletişim

Ticari Tercüme hizmeti almak istediğiniz metni web sitemizdeki ilgili alana yükleyerek fiyat teklifi alabilirsiniz. Ticari tercüme hizmeti vermek istiyorsanız geniş tercüman kadromuzda yer almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tercüme hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle web sitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.  Telefon veya mail yolu ile kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz.

En Hızlı Tercüme Ücretleri

Sunmakta olduğumuz tercüme hizmetlerinde Türkiye’nin en hızlı tercüme hizmetini alacak olduğunuz bilmenizi isteriz. Bu alanda geliştirmiş olduğumuz teknolojik çözümler ile 10 sayfaya kadar olan acil tercüme metinlerini gün içerisinde hızlı bir şekilde teslim edebiliyoruz.

Gizliliğiniz Güvenliğimiz Altında

Sunmakta olduğumuz tüm dil hizmetlerinde müşteri gizliliğinizi ön plana alıyoruz. Tüm belgeleriniz 3. şahışlar ile hiç bir şekilde paylaşılmamaktadır. Alanında uzman kadromuzun bu konuda göstermekte olduğu hassasiyeti gördüğünüzde şaşıracaksınız.

10 Yıl Veri Yedekleme

Çeviri metinleriniz 10 yıl boyunca şirketimize ait yüksek güvenlikli sunucularda saklanmaktadır. Bu alanda verilerinizin dijital güvenliğini hiç bir şekilde ihmal etmiyoruz..

%100 Müşteri Memnuniyeti

Tercumix çeviri hizmetlerinde, %100 müşteri memnuniyeti sağlamak tüm personelimizin ilk görevidir. Bu alanda daima güler yüzlü hizmet sunacağımızı sizlere garanti ediyoruz.

Daima En Uygun Fiyat Garantisi

Sunmakta olduğumuz çeviri süreçlerinde daima en uygun fiyatlı tercüme hizmetini, en uygun fiyatlar ile alacağınızı garanti ediyoruz. Bu alanda Türkiye’nin en rekabetçi tercüme çözümlerini sizlerle buluşturuyoruz. Çeviri alanında daima en uygun fiyatı alacağınızın garantisini sizlere sunuyoruz.

Fiyat Al

Tercumix ile profesyonel çevirilere sahip olmak gibi fiyat almak da çok kolay. Üstelik sadece 1 dakika içerisinde fiyat teklifi alabilirsiniz.

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

Profesyonel Çeviriler Kolaylaştı

Şimdi bir ön sorgulama yapın ve %10 tanıtım indirimimizden yararlanın!

image

Belgeni Yükle

Kısa sürede çevrilmesini istediğin belgeni sisteme yükle.

image

Fiyat Al

Belgeni yükledikten sonra editör ekibimiz en uygun fiyat teklifini verecektir.

image

Tercümen Hazır

Ödemenizi tamamladıktan sonra işlemler başlatılacak ve belgeniz teslim edilecek.

Anında Teklif Alın  Tercumix İletişim
  Bizi Arayın