Sorularınız için 

image
Berk YILMAZ

Yönetici

İletişime Geç:

92-921015_turkish-turkey-flag-trk-bayra

Ankara, Türkiye

Tunalı Hilmi Cad. 110/9 Çankaya – ANKARA

Web Sitesi Tercümesi Nedir? İnternet Sitesi Çevirisi Ne İşe Yarar?

Web sitesi tercümesi, günümüzün modern koşullarına uygun olarak internet üzerinden sunulan hizmetlerin birden fazla dile çevrilmesidir. Örneğin web sitesi arayüzünde mevcut olan çeşitli bağlantılar, komut butonları, bilgilendirme duyuruları ya da blog içerikleri birden fazla dilde görüntülenebilir. Bu durumda söz konusu detaylar, dünya üzerindeki farklı kitlelere hitap edebilecek seviyeye ulaşır. Yani web sitesinin sunmakta olduğu hizmet daha fazla insanın ilgi alanına girer.

İngiltere’de ikamet eden ve İngilizce konuşan bir kimse, ilgisini çekebilecek konularda bilgiler paylaşan fakat tüm içerikleri Türkçe olan bir siteden faydalanamaz. Böyle olduğu gibi, Türkiye merkezli yayın yapan web sayfalarının dünya genelinde saygınlık kazanması ancak anlaşılabilmeleri ile mümkündür. Türkiye’den paylaşımlar yapan pek çok kaliteli sayfa mevcut olsa da; bunların kısıtlı bir takipçi kitlesinden fazlasına ulaşamamaları tamamen bu hizmetin eksikliğiyle alakalıdır.

Potansiyel açıdan dünyanın en üretken insanları arasında olduğumuzu söylemek mümkündür. Bununla beraber, başarılarımıza engel olan bazı faktörler vardır. İnternet çağının gereklerine uygun olacak yatırımlar yapmamak ise bu faktörlerin en başında gelir. Dünya üzerinde yüzlerce milyon yabancı insanın ilgi duyabileceği içerikler, videolar, paylaşımlar ve bilgilendirici çalışmalar yayınlanırken bunların yalnızca tek dilde olması büyük bir kayıptır. Web sitesi çevirisi aracılığıyla dünya geneline hitap eden sayfalar ise daima bir adım öndedir. Büyük firmaların internet sitelerinde mutlaka yabancı dil seçeneğinin mevcut olması; site tercümelerinin ne kadar önemli olduğunu gösteren başlıca detaylardan bir diğeridir.

image

İnternet Sitesi Çevirisi Ne İşe Yarar? Web Site Tercüme Hizmetleri Ne İçin Verilir?

İnternet sitesi çeviri hizmetleri, e – ticaretten oyun blog yazılarına kadar birbirinden farklı alanlarda çalışmaları bulunan her sayfa için büyük önem taşır. Faaliyet alanı her ne olursa olsun, tüm web site sahipleri kesinlikle bu konuda bilinçli hareket etmelidir.

Çünkü internet sitelerinin aynı anda birden çok dil seçeneğine sahip olması, sunulmakta olan web hizmetinin kalitesini de bununla beraber yükseltir. Fakat tek dil üzerinden paylaşımlar gerçekleştiren web sitelerine daha geniş kitleler tarafından herhangi bir yönelim olmaz. Web sitesi tercümesi konusunda sağlanan hizmetler, genel olarak şu sebeplere dayanır:

  • Bir web sayfasının yabancı internet kullanıcıları tarafından kullanılabilirliğini artırmak.
  • İnternet üzerinden sunulan hizmetlerin popülaritesi ile beraber işlevini de artırmak.
  • Özellikle e – ticaret siteleri için; yabancı müşterilere gösterilen saygıyı ifade etmek.
  • Web sitesinin ne kadar vizyonlu olduğunu göstermek.
  • Hedef kitlenin sadece belirli bir gruptan ibaret olmadığını en başarılı şekilde yansıtmak.

Bunlar gibi daha pek çok sayıdaki gerekçe, internet sitelerinin birden fazla dil üzerinden kullanılabilmesini zorunlu hale getirmektedir. Dünyanın farklı noktalarında yer alan milyarlarca insan arasındaki iletişim günümüz itibarıyla çok basit olurken; web sitelerinin farklı kitleler tarafından anlaşılabilmesi de aynı derecede basit olmalıdır.

Web Sitesi Tercümesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Web site çevirisi, bir firmanın ya da sadece internet üzerinde varlık göstermekte olan bir sitenin itibarı açısından çok önemlidir. Çünkü yeterli deneyime sahip olmayan tercümanlık büroları, site tercümesi yaparken ciddi yanlışlıklar meydana getirir. Bu durumda, hizmet alan taraf takipçi kitlesinin karşısında büyük mağduriyetler yaşar. Örneğin son derece başarılı bir e – ticaret sitesinin İngilizce arayüzünde bariz hatalar mevcut olursa, bu sitenin saygınlığı ciddi ölçüde düşer. Söz konusu itibar kaybından sonra ise ürünlerin kalitesi, hizmetin genel durumu göz ardı edilir. Çünkü internet mecrasında her iyi ya da kötü algının çok çabuk değişmesi kolaydır.

Bu sebep dolayısıyla web sitesi tercümesi, mutlaka üstün kalitedeki firmalar üzerinden alınması gereken bir hizmettir. Aksi halde söz konusu çalışmaların, faydadan çok zararı ortaya çıkacaktır. Yeminli tercümanlık siteleri arasındaki Tercumix, her çeşit web sitesine uygun olarak çeviri hizmeti sağlayabilir. Web sitenizin içerik teması ve sağladığı hizmetler her ne olursa olsun; Tercumix kalitesine mutlaka güvenmelisiniz.

İnternet Sitesi Çevirisi Yaptırmak Şart Mıdır? Web Site Çeviri Faaliyetleri Yapılmazsa Ne Olur?

İnternet siteleri, sunulmakta olan pek çok hizmetin müşterilere ya da herhangi bir hedef kitleye ulaşımını sağlar. Günümüzde ise en büyük firmalardan mahalle esnaflarına kadar pek çok işletmenin bu mecrada aktif olduğunu görmek mümkündür. Sosyal medya platformlarının ve internet kullanıcılığının ortaya çıktığı ilk sıralarda sadece gençlerin ilgisini çekmiş olan siber ortam; gün geçtikçe X kuşağı tarafından da aktif bir şekilde kullanılmaya başlamıştır. Bu durum, özellikle Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde ileri yaşlı insanlara pek sık rastlanmasından anlaşılabilmektedir.

Yani internet siteleri dünya genelindeki daha fazla kullanıcının ulaşabileceği platformlar olmaya başlamıştır. Bu durumda web sitelerinin daha fazla kullanıcı tarafından anlaşılabilmesi de önemli bir hale gelmiştir. Dolayısıyla web sitesi tercümesi yaptırmak zorunlu olmasa bile büyük oranda faydalıdır. Eğer bu hizmetler yeteri kadar öncelik görmezse, web sayfalarının kapsayıcılığı ve kurumsallığı olumsuz etki altında kalır. İnternet mecrasını en etkin düzeyde değerlendirmek ve bir fark yaratmak isteyen kişi ya da kurumlar; en kısa zaman içinde Tercumix Yeminli Tercümanlık Bürosu’ndan web site çeviri hizmeti alabilir.

Chrome Otomatik Çeviri Eklentisi Varken Neden Web Sitesi Tercümesi İçin Para Harcanmalıdır?

Google Chrome, internet kullanıcılarına daha kolay bir kullanım sağlayabilmek için önemli çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında uzun bir süredir faydalanılan çeviri eklentisi; yabancı dilde olan sayfaları tespit ederek otomatik çeviri hizmeti sunar. Örneğin “İngilizce dilini otomatik çevir” komutu verilmişse; Türk bir kullanıcının gireceği İngilizce web sayfaları otomatik olarak İngilizceden Türkçeye çevrilir.

Bu durumda pek çok web sitesi sahibi, her nasıl olsa sayfalarının Google Chrome tarafından çevrilebileceğini düşünür ve profesyonel çeviri hizmeti almaz. Fakat bu kesinlikle yanlış bir karardır. Çünkü Google Chrome Translate eklentisi, esas olarak kelime çevirisi için uygundur. Yani bir internet sayfasının tamamen tercüme edilebilmesi açısından bu eklentiye güvenmek doğru değildir.

Web sitesi tercümesi, site ambiyanslarına uygun olarak gerçekleşmelidir. Google Chrome Translate aracılığı ile sunulan otomatik çeviri hizmetlerinde herhangi bir düzen mevcut olmaz. Tüm metinler sadece yapay zeka komutlandırmaları ile tercüme edilir. Bu durumda yabancı ülkelerden siteye giriş yapan kullanıcılar, bulmak istedikleri şeyi büyük ihtimalle site üzerinde bulamayacaktır. Sitenizi dünyaya tanıtmak ve sektörünüzde öne geçmek istiyorsanız, söz konusu hizmetlerimizden mutlaka yararlanmanız gerekir.

 

Türkiye’nin Web Sitesi Tercüme Bürosu

Şirketini uluslararası alanda tanıtmak istiyeyen firmalar için web sitelerine farklı dil seçenekleri eklemeleri neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Bu noktada web sitesi tercümeleri oldukça büyük önem kazanmıştır.

Firmanız için yabancı müşteriler bulmak istiyorsunuz bunu yapmamızın en düşük maliyetli yolu web siteniz üzerinde farklı dillere yer vermektir. Web sitenize giren müşteriler kendi dillerine deha kim olduğunuzu görecekler, sizlerle çalışma noktasında herhangi bir çekinceleri kalmayacaktır.

Web sitenizde yabancı dil seçeneklerine yer vermenizin bir diğer faydası ise web sitenizi ziyaret edecek olan Türk kullanıcıların, sizlerin farklı ülkelerle ve farklı milletlerle işler yaptığınızı görerek firmanıza olan güven duygusunun gelişmesidir.

İhtiyacınız olan yurtdışı pazarına mümkün olan en kısa sürede ve en etkileyici şekilden ulaşabilmeniz noktasında sizlere fayda sağlayacak olan, kaliteli bir web site çeviri hizmetidir. Web sitenizde kullanılacak olan yabancı dilin profesyonel bir şekilde çevri olup olmaması kurumsal imajınız noktasında dikkat etmeniz gereken bir alandır.

En Hızlı Tercüme Ücretleri

Sunmakta olduğumuz tercüme hizmetlerinde Türkiye’nin en hızlı tercüme hizmetini alacak olduğunuz bilmenizi isteriz. Bu alanda geliştirmiş olduğumuz teknolojik çözümler ile 10 sayfaya kadar olan acil tercüme metinlerini gün içerisinde hızlı bir şekilde teslim edebiliyoruz.

Gizliliğiniz Güvenliğimiz Altında

Sunmakta olduğumuz tüm dil hizmetlerinde müşteri gizliliğinizi ön plana alıyoruz. Tüm belgeleriniz 3. şahışlar ile hiç bir şekilde paylaşılmamaktadır. Alanında uzman kadromuzun bu konuda göstermekte olduğu hassasiyeti gördüğünüzde şaşıracaksınız.

10 Yıl Veri Yedekleme

Çeviri metinleriniz 10 yıl boyunca şirketimize ait yüksek güvenlikli sunucularda saklanmaktadır. Bu alanda verilerinizin dijital güvenliğini hiç bir şekilde ihmal etmiyoruz..

%100 Müşteri Memnuniyeti

Tercumix çeviri hizmetlerinde, %100 müşteri memnuniyeti sağlamak tüm personelimizin ilk görevidir. Bu alanda daima güler yüzlü hizmet sunacağımızı sizlere garanti ediyoruz.

Daima En Uygun Fiyat Garantisi

Sunmakta olduğumuz çeviri süreçlerinde daima en uygun fiyatlı tercüme hizmetini, en uygun fiyatlar ile alacağınızı garanti ediyoruz. Bu alanda Türkiye’nin en rekabetçi tercüme çözümlerini sizlerle buluşturuyoruz. Çeviri alanında daima en uygun fiyatı alacağınızın garantisini sizlere sunuyoruz.

Fiyat Al

Tercumix ile profesyonel çevirilere sahip olmak gibi fiyat almak da çok kolay. Üstelik sadece 1 dakika içerisinde fiyat teklifi alabilirsiniz.

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

Profesyonel Çeviriler Kolaylaştı

Şimdi bir ön sorgulama yapın ve %10 tanıtım indirimimizden yararlanın!

image

Belgeni Yükle

Kısa sürede çevrilmesini istediğin belgeni sisteme yükle.

image

Fiyat Al

Belgeni yükledikten sonra editör ekibimiz en uygun fiyat teklifini verecektir.

image

Tercümen Hazır

Ödemenizi tamamladıktan sonra işlemler başlatılacak ve belgeniz teslim edilecek.

Anında Teklif Alın    Tercumix İletişim
    Bizi Arayın