Yeminli Tercüme Noter Onaylı Yeminli Tercümanlık Hizmeti

Yeminli Tercüme

Yeminli tercüme birçok dilde çeviri yapan yeminli çevirmenler tarafından sunulan imzalı mühürlü tercümelerdir. Özellikle profesyonel olarak gerçekleştirilen bu hizmet talep ve istek doğrultusunda herkese verilir.

Noter onaylı yeminli tercümanlık hizmeti kaliteli ve iyi bir çeviri isteyenlerin başvurduğu bir işlemdir. Yeminli tercümeler noterler tarafından yapılabildiği gibi bazı özel kuruluşlar da bu hizmeti özel ekipleri tarafından sizlere sağlamaktadır. Ayrıca noterler herhangi bir yabancı dil programına sahip kişilere yemin ettirerek yeminli tercümanlık yapabilme imkanı verirler.

Günümüzde yeminli tercümanlık hizmetini veren yüzlerce kurum ve kişi bulunmaktadır. Bunlar arasında tercih yapılırken mutlaka belli kriterlere göre seçim yapılmalıdır. Ayrıca fiyat konusunda da anlaşılarak iş teslimi yapılmalıdır.

Yeminli Tercüman

Yeminli tercüman sıfatına sahip kişiler noter tarafından yabancı dil sertifikası onaylanmış kişilerdir. Bu kişiler çevirilerin altına imza atıp kaşe bastıktan sonra çevirileri resmi statüye sahip çeviri olarak kabul edilir. Yeminli tercüman tarafından yapılan çeviri yapılan tüm belgeler resmi işlemlerinizde kullanılabilir, aslına uygun belgeler olacaktır.

Yeminli tercüme yaparken yemin etmiş tercümanların görevleri şunlardır:

 • Öncelikli görevi tercümesi istenen metin için söylenen dile çeviri yapmak,
 • Çevirisi yapılan metin için matbu haline kaşe basıp, imzalamak,
 • Çevirisi yapılan metinde geçen terminolojik ögeleri çevirisi yapılacak dile uygun olarak çevirmek,
 • Gönderilen metinde yer alan istatistikler, tarih ve meblağ bilgilerinin doğruluğunu tasdik etmek,
 • Çeviri başvurusunda bulunan kişinin kişisel bilgilerin gizli tutulmasını sağlamak,
 • Yabancı uyruklu kişilerin yurt dışında evlilik başvurunda kullanılabilecek belgelerinin tercümesini yapmak,
 • Eğitimle ilgili akademik belgeleri noter onaylı yeminli tercümanlık hizmeti ile yapmak.

Yukarıda yer alan görevlerin hepsi noterlerce yemin ettirilmiş yeminli tercümanların görevleridir. Özel ve resmi olarak istenilen tüm çevirilerde tümü dikkate alınarak işlemler yapılır. Bu görevlerin dışında bazı özel çevirilerde farklı işlemlerde çeviri için yapılabilmektedir.

Noter Onaylı Yeminli Tercüme

Noter onaylı yeminli tercüme noterler tarafından yemin ettirilmiş ve yabancı dil sertifikası onaylanmış kişilerce yapılır. Birçok görevi içinde barındıran yeminli tercüme hizmeti zaman alan bir iştir. Herkesin kolayca yapabileceği çeviriler olmayıp, profesyonel olarak sahip olunan yabancı dil ile yapılabilmektedir.

İngilizce, Almanca, Fransızca, Bulgarca ve farklı onlarca dil üzerinde çeviri yapabilen noter onaylı yeminli tercümanlarımız bulunmaktadır. Özellikle resmi işlemlerde istenen belgeler de dilden dile fark eden gramer kuralları için mutlaka noter onaylı yeminli tercümanlık hizmeti alınmalıdır.

Noter Tasdikli Ne Demek?

Noter tasdikli ifadesi yabancı dil sertifikasına sahip tercümanların noter tarafından sertifikalarının onaylanması ile ortaya çıkan bir ifadedir. Özellikle noter onayı alan sertifika sahiplerinin tercümeleri resmi olarak sayılır. Tercüman tarafından belgenin imzalanması ve sonrasında kaşe basılması ile çeviri yeminli tercüme yani noter tasdikli olur.

Yeminli tercüme olarak da bilinen noter tasdikli tercümeler noterlerce yemin ettirilmiş yabancı dil sahipleri tarafından yapılır. Bu tercümeler tercümanların imzası ve kaşesi ile resmiyet kazanırken, yapılan tercüme tüm gramer kurallarına uygun olarak hazırlanır. Tercüme ofisimizde pek çok dilde noter tasdikli tercüme yapılabiliyor olup kargo ile tüm şehirlere gönderim yapılabilmektedir.

Noter Onaylı Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

Noter onaylı yeminli tercümanlık hizmeti herkes tarafından verilebilen bir hizmet değildir. Bu hizmet belli şartlar sağlandıktan sonra yapılabildiği için, yapılan tercümenin değeri de bir o kadar artar. Ayrıca birçok kurala uyulması ve belli kriterlere uygun çeviri yapılması gerektiğinden az sayıda kişi-kurum tarafından bu hizmet verilmektedir.

Noter onaylı yeminli tercüme hizmetini yemin etmiş tercümanlar verebilmektedir. Bu hizmeti verebilmek için öncelikle yabancı dil sertifikasına sahip olunması gerekmektedir. Aşağıda yer alan tüm kriterler sağlandıktan sonra yeminli tercüman olunabilmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olmak,
 • Lisans eğitiminde İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık veya daha farklı yabancı dil bölümünden mezun olmak,
 • Yabancı dil yeterliliğine sahip olunduğunu kanıtlayan bir belgeye sahip olmak,
 • Tüm şartları sağladıktan sonra lisans diploması ve dil alanında yeterlilik belgesi ile beraber notere başvurmak,
 • Son aşama olarak noter onayı alınır ve noter huzuruna çıkarak yemin edilir,
 • Yemin sonrası mesleki unvana sahip olunur ve kullanmaya hak kazanılır.

Yukarıda yer alan tüm şartlar sağlandıktan sonra noter onaylı yeminli tercümanlık hizmeti kolayca verilebilmektedir. Özellikle birçok kurum ve kişi noter onaylı tercümanlık hizmetine ihtiyaç duyduğu için birçok iş kapısını bu onay açmaktadır.

Yeminli Tercüme Fiyatları

Noter tarafından alınan onay sonrası yeminli tercüme hizmeti belli ücretler karşılığında verilmektedir. Her işte olduğu gibi bu işte de açık bir piyasa sistemi vardır. Kalite ve verilen hizmete göre fiyatlandırma değişmektedir.

Günümüzde yapılan yeminli tercüme hizmeti için sabit bir fiyattan bahsedilmesi mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka iyi bir piyasa araştırması yapılması gerekir. Çünkü fiyatı etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunlar arasında tercüman farkı, çeviri kalitesi, zaman ve çevrilecek dilin fiyatı etkilediği söylenebilir.

Noter onaylı yeminli tercümanlık hizmeti için isminden söz ettirmiş kişilere başvurmak gerekir. Aksi halde verilen paranın karşılığını almak pek mümkün değildir. Bu nedenle iyi bir çevirmenle çalışmak hem işinizi güvende tutar hem ekstra para vermenize gerek kalmadan çeviri yapmanızı sağlar.

Noter Onaylı Tercüme Fiyatları

Noter onaylı yeminli tercüme fiyatları birçok kişi tarafından merak edilen konulardan bir tanesidir. Özellikle noter onaylı olması ekstra bir istek olduğu için fiyat konusunda farklılığa neden olabilmektedir.

Yeminli bir tercüman tarafından çevrilen içerik imza ve kaşe işlemlerinin ardından resmi bir belge olarak nitelik kazanmaktadır. Resmi bir çeviri olarak literatüre geçtiği için bu belge oldukça değerli olmaktadır. Bu durum göz önüne alındığından fiyat konusunda normal bir çeviriye göre farklılıklar görülebilmektedir.

Noter onaylı yeminli tercümanlık hizmeti almadan önce bu alanda tecrübeli ve farklı dil alternatifleri bulunan tercüme ofisi tercih etmeniz önemlidir. Gerek hizmet anlayışı gerekse de çevirilerin aslına uygun kısa sürede tamamlanması açısından dikkat etmenizde fayda olacaktır. Tercüme ofisimiz Türkiye’nin 81 iline hizmet veriyor olup tercümanlık taleplerinizi hızlı bir şekilde teslim etmektedir.

Bir başka fiyat konusunda etkili olan kavramda zaman olup, kısa sürede istenilen yeminli tercüme içeriği de fiyatı artırmaktadır. Özellikle acil çevirilerinizde size 24 saat içerisinde çeviri hizmeti verebilmekte ve 81 ile kargo ile gönderim sağlayabilmekteyiz. Elbette ki bu durum noter onaylı tercüme fiyatları belirlenmesinde etkili olabilmektedir.

Tercumix Tercümenin Diğer İş Ortaklıkları

www.doratercume.com

www.deutschstube.com

www.vizelazig.com

 

Çevrimiçi çeviri

7/24 – hızlı ve kolay

Kişisel Danışmanlık

Her zaman Yanınızdayız

Profesyonel Çeviriler Kolaylaştı

Şimdi bir ön sorgulama yapın ve %10 tanıtım indirimimizden yararlanın!

image

Belgeni Yükle

Kısa sürede çevrilmesini istediğin belgeni sisteme yükle.

image

Fiyat Al

Belgeni yükledikten sonra editör ekibimiz en uygun fiyat teklifini verecektir.

image

Tercümen Hazır

Ödemenizi tamamladıktan sonra işlemler başlatılacak ve belgeniz teslim edilecek.

Anında Teklif Alın  Tercumix İletişim
  Bizi Arayın