Üniversite E-Devlet Onaylı – Eczane Yardımcılığı Eğitimi Sertifikası

$0.00

Açıklama

Üniversite E-Devlet Onaylı – Eczane Yardımcılığı Eğitimi

Eczane yardımcılığı eğitimi ülkemizde son zamanlarda gençlerin fazlası ile ilgisini çekiyor. Eczanelerde çalışmak artık günümüzün önemli mesleklerinden bir tanesi. Bir diğer yandan eczaneler günümüzün ve geçmişin önemli mesleklerinden de bir tanesi. Yüz yıllardır eczacılık mesleği bir şekilde gündemde kalıyor. Ayrıca her geçen yıl bu mesleğin etkisi ve önemi de artıyor. Eczacılığa yoğun ilgi olmasına rağmen pek çok kişi meslek ile alakalı çok az şey biliyor.

Örneğin eczanelerde sadece lisans ya da ön lisans mezunları çalışmaz. Bir eczanenin açılması için lisans diploması yeterlidir. Ayrıca eczanede en az bir tane lisans mezunu bulunmalıdır. Bundan başka eczanede çalışan diğer kişilerde lisans ya da ön lisans zorunluluğu olmaz. Fakat yine de eczacılar yanlarında çalışacak kişilerin tecrübeli ve azından eğitimli olmasını ister. Bu istekler doğrultusunda da bazı MEB bazı önemli çalışmalara imza attı.

Bu çalışmaların başında ise öğrencilere kurs ile verilen eczane yardımcılığı eğitimleri oldu. Eczane yardımcılığı maaşları ve çalışma imkanları ile oldukça dikkat çekiyor. Üstelik verilen eğitimlerin hepsi de hem MEB onaylı hem de sertifikalı eğitimler. Hal böyle olunca da insanların bu mesleğe ve eğitime ilgisi çok daha fazla oluyor. Kapsamlı ve kullanışlı bir eğitim olan eczane yardımcılığı eğitim ücretleri ile de dikkat çekiyor. İsteyen herkes bu eğitime kolayca başvuru da yapabiliyor.

Eczane Yardımcılı Eğitimi Nedir?