Üniversiteden E-Devlet Onaylı Evlilik Ve Çift Terapisi Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası

$0.00

Açıklama

Üniversiteden E-Devlet Onaylı Evlilik Ve Çift Terapisi Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası

afiş, akıl sağlığı, alıştırma içeren Ücretsiz stok fotoğraf

Değişen toplum düzeninde sağlıklı ve mutlu aile yapısını oluşturmak ve korumak giderek önemli bir konu haline gelirken evlilik vçift terapisi uygulayıcı eğitimi de önem kazanmaktadır. Evlilik öncesi hazırlık dönemi, yeni evli çift dönemi, küçük çocuklu çift dönemi, orta yaş dönemi, ergen çocuklu aile dönemi gibi dönemler beraberinde bazı sorunlar getirmektedir.

Evlilik ve çift terapisi eğitimi ile ailelerin ve çiftlerin dönemsel veya sürekli olarak yaşadığı sorunların çözülmesi hedeflenir. Özellikle çocukların gelişim süreçleri, evden ayrılma dönemleri, evlilikte yaşlılık dönemi gelişim evrelerinde aileler ve çiftler desteğe ihtiyaç duyabilmektedir. Bu sorunlarla baş etmeye çalışırken desteğe ihtiyaç duyan herkes evlilik ve çift terapisinden yararlanabilmektedir.

Aile ve Evlilik Terapisi Nedir?

Aile ve evlilik terapisi, çiftlerin birbirleriyle olan iletişimlerini, ilişki tarzının çiftlerin davranışlarına ve ilişkinin kendisine nasıl yansıdığını anlamaya çalışan, aile sistemini bireyler arasındaki ilişkiden ziyade bütünsel olarak ele alan bir yöntemdir. İlişki ve evlilik terapisinde çiftlerin ilişki ve evlilik sürecinde yaşadıkları tüm sorunlar ele alınır ve bu sorunlara çözüm üretilir.

Bütün evliliklerde zaman zaman sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Ancak bazen yaşanan bu sorunlar çiftlerin büyük hayal kırıklığı yaşamasına ve evliliğin devamı için şüpheye düşmelerine yol açabilir. Çiftler yaşadıkları derin hayal kırıklığını kimi zaman kendi çabalarıyla çözmeye çalışsalar da evlilik ve çift terapisi eğitimi alan uzman kişilerden destek almak her zaman daha faydalıdır.

Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi Nedir?

Erkek Ve Kadın Sandalyede Otururken Bebekleri Taşıyan

Evlilik ve çift terapisi eğitimi ile kursiyerlerin evlilik ve çift terapisi alanında teorik bilgilere sahip, uygulamada deneyimli ve eğitimli uzmanlar olmaları ve bu alanda hizmet verebilecek yeterliliğe sahip bireyler olmaları sağlanır. Evlilik ve çift terapistleri çiftler arsındaki iletişim sürecini ele alarak birbirleri ile daha kaliteli iletişim kurmalarına yardımcı olmayı amaçlar.

Evlilik ve çift terapisi uygulayıcı eğitimi çift ilişkileri ve evlilik problemleri, boşanma, duygusal istismar, yas, kayıp ve travmalar, pskoseksüel zorluklar gibi konular üzerinde durulur. Kendine zarar verici davranış, şiddet, ebeveynlik becerileri, evlat edinme, üvey ebeveyn/çocuk ilişkileri, cinsel işlev bozukluğu, göç eden ailelere destek, ihmal, çocuk ve ergenlerde ruh sağlığı gibi konular ele alınır.

Evlilik Ve Çift Terapisi Uygulayıcı Eğitimi İçeriği

Evlilik ve çift terapisi uygulayıcı eğitimi içeriğinde evlilik nedir, evlilik öncesi danışmanlık, evlilikte doğru eş seçimi, evlilik ve çift terapisi nedir, iletişim teknikleri, ilişkide öfke çatışmaları yönetimi, aldatma ve aldatılma gibi konular yer almaktadır. Çiftlerden geçmiş öykü alma, sık görülen evlilik sorunları, çatışma becerileri yönetebilme becerileri de eğitim içeriğine dahildir.

Eğitim esnasında evlilik ve çift terapisinde bireysel anamnez alma, evlilik ve çift terapisinde çift anamnez alma, iletişimi onarmak, evlilikte anne- baba olmak konuları ele alınır. Ayrıca ilişkiyi anlamak ve evliliği tanımak, ilişkiyi anlama ve değerlendirme, evlilikte bireyin temel gereksinimleri evlilikte duygu tanımı ve duygularla çalışmak, evlilikte altın kurallar vb. işlenir.

Evlilik Ve Çift Terapisi Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

İlişkilerde yaşana sorunlar birçok kez insanlar için çekilmez hale gelebilmektedir. Ancak çiftler arasında yaşanan problemler çözümsüz değildir. Evlilik ve çift terapistlerinden alınan desteklerle daha sağlıklı ve mutlu bir aile yapısına katılmak mümkün. Evlilik ve çift terapisi sertifikası olan uzmanlar çiftlerin yaşadığı sorunlara çözüm üretmek amacıyla çeşitli kurumlardan sertifika eğitimleri almaktadırlar.

Evlilik ve çift terapisi uygulayıcı eğitimi sertifikası üniversitelerle işbirliği içerisinde, evlilik ve çift terapisi eğitimi veren devlet kurumları veya özel kurumlar tarafından verilir. Sertifika almak için eğitim veren kurumlardan birine başvurarak eğitimi tamamlamak gerekmektedir. Online uzaktan eğitim yoluyla verilen eğitimlerle sertifika almak için yapılan sınavdan minimum 50 puan koşulu vardır.

Aile ve Çift Terapisi Eğitimi Kimler Alabilir?

adam, ağız dalaşı, atışma içeren Ücretsiz stok fotoğraf

Evlilik ve çift terapisi eğitimi üniversite iş birliği ile hazırlanan online bir uzaktan eğitim programıdır. Aile ve çift terapisi eğitimini aile danışmaları, tıp bölümü mezunları ve öğrencileri, ebelik bölümü mezunları ve öğrencileri, psikoloji bölümü mezunları ve öğrencileri, sosyoloji bölümü mezunları ve öğrencileri, hemşirelik bölümü mezunları ve öğrencileri alabilirler.

Çocuk gelişimi bölümü mezunları ve öğrencileri, sosyal hizmet bölümü mezunları ve öğrencileri, anaokulu öğretmenliği bölümü mezunları ve öğrencileri, aile ve tüketici bölümü mezunları ve öğrencileri ile psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunları ve öğrencileri de evlilik ve çift terapisi uygulayıcı eğitimi alabilirler. Bu alana ilgi duyan diğer bireyler de eğitimlere katılabilmektedirler.

Duygu Odaklı Çift Terapisti Eğitimi Nedir?

Duygu odaklı çift terapisi eğitiminde duygulanım nöro-bilimi ve modern duygu teorisi çerçevesinde yeniden düzenlenen deneyimsel bir terapi yaklaşımı olan duygu odaklı terapi yöntemi öğretilir. Bu terapi yönteminde duygunun yaşam deneyimi ve psikoterapideki değişimlere katkısının ve anlamının analizi yapılır. Duygu odaklı çift terapistleri çiftlerin duygular yoluyla kişiliklerini güçlendirmelerine yardımcı olurlar.

Evlilik ve çift terapisi uygulayıcı eğitimi programının bir parçası olan duygu odaklı çift terapisti eğitimi ile katılımcılar çiftlerde duyguların düzenlenmesi ve yeni anlamlar oluşturulmasını öğrenirler. Terapide temel amaç duygu odaklı terapinin temel kavramlarını, bunlarla bağlantılı araştırma sonuçlarını ve pratik tekniklere dair bilgi aktarımı ile duygu odaklı terapi örnekleri hakkında bilgi edinirler.

Evlilik Ve Çift Terapisi Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası Ne Kadar Sürer?

Üniversite destekli e devlet onaylı evlilik ve çift terapisi uygulayıcı eğitimi sertifikası süresi yaklaşık olarak 60 gündür. Ancak bu süre kimi kurumlarda eğitimin daha kapsamlı olmasından ötürü daha fazla da olabilmektedir. Üniversite işbirliği ile verilen eğitimlere düzenli olarak katılmak gerekmektedir.

Eğitim sonunda yapılan online sınavı başarı ile geçen katılımcılar sertifikalarını e devlet üzerinden takip edilebilmektedir. E devlet onaylı evlilik ve çift terapisi sertifikası hazır olduğunda katılımcıların adresine gönderilmektedir. Üniversite destekli sertifika ile katılımcılar evlilik ve çift terapisti unvanına sahip olmaktadır.

Evlilik Ve Çift Terapisi Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası Fiyatlar

Evlilik ve çift terapisi eğitimleri online olarak gerçekleşmektedir. Ders içerikleri uzaktan eğitim sistemine yüklenmektedir. Kullanıcılar kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapark eğitime dahil olurlar.

Evlilik ve çift terapisi uygulayıcı eğitimi sertifikası fiyatları eğitim aldığınız kuruma, verilen eğitimin kalitesine ve eğitim süresine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Başvuru yapmadan önce evlilik ve çift terapisi eğitimini almayı düşündüğünüz kurumun konu hakkındaki yeterliliğini ve eğitmen kadrosunu dikkatlice araştırmanız gerekir.

Diğer Eğitimlerimiz için tıklayınız.

Diğer İş Ortaklarımız

www.deutschstube.com

www.vizelazig.com

www.doratercume.com

Tercumix İletişim
Bizi Arayın