Üniversite’den E-devlet Onaylı İşaret Dili Eğitimi Sertifikası

$0.00

Kategoriler: Etiketler:

Açıklama

Üniversite’den E-devlet Onaylı İşaret Dili Eğitimi Sertifikası

İşaret dili eğitimi; işitme engelli olan bireylerle vatandaşların iletişim kurabilmesi için el ve mimik hareketlerini içeren bir iletişim eğitimidir. Türkiye’de sayısı oldukça fazla olan işitme engelli vatandaşlar, diğer engelsiz vatandaşlar ile iletişim kurmakta zorlanmaktadır. İşitme engelli vatandaşların yaşam standardını yükseltmek ve iletişimlerini kolaylaştırmak için son derece önemli bir eğitimdir.

Kişisel gelişim ve aynı zamanda eğitmenlik kursu olan işaret dili eğitimi, interaktif yani uzaktan eğitim şeklinde sürdürülür. Evinizin ya da diğer yaşam alanlarınızın konforunda alabileceğiniz bu eğitim sayesinde işitme engelliler ile iletişiminizi kolaya indirgerken aynı zamanda kişisel gelişim konusunda da kendinize ciddi bir yatırım yapmış olursunuz. Diğer yandan işaret dili eğitiminin istihdam alanı da günümüzde oldukça geniş bir yere sahiptir.

Eğitim, interaktif şekilde yani uzaktan eğitim metodu ile verilir. Aldığınız eğitim paketinin süresi boyunca eğitimlere haftanın istediğiniz günü ve günün istediğiniz saati girebilirsiniz. Bu sayede evinizin konforunda eğitimlere katılarak işaret dili eğitimini başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanabilirsiniz.

Eğitim sonunda almaya hak kazandığınız sertifika, üniversiteden ve dolayısıyla da e-devletten onaylı sertifikadır. Bu sayede iş bulma olanağınız daha yüksek olacaktır. Bu nedenlerden dolayı hem uzaktan online eğitim formunda olması hem de sertifikasının üniversiteden e-devlet onaylı olması size iş imkanı konusunda büyük avantajlar sağlar.

İşaret dili eğitimi alan ve eğitimi başarı ile tamamlayan adaylar, sertifika aldıktan sonra işitme engelli olan bireyler ile kolay bir şekilde iletişim kurabilir ve bu meslek dalında ilerleme kaydedebilir. Hastaneler, vezneler, telekomünikasyon firmaları başta olmak üzere daha birçok kurumsal firmada iş imkanına sahip olmaktadır.

Üniversite’den E-devlet Onaylı Sertifika İşaret Dili Eğitimi Dersleri