Üniversiteden E- Devlet Onaylı Mezoterapi Eğitimi Sertifikası

$0.00

Kategoriler: Etiketler:

Açıklama

Üniversiteden E- Devlet Onaylı Mezoterapi Eğitimi Sertifikası

Dermo kozmetik uygulamalarda saç dökülmesi, bölgesel zayıflama, yüz gençleştirme, cilt sorunları ve selüloitte üniversiteden E-Devlet onaylı mezoterapi eğitimi sırasında öğrenilen uygulamalar kullanılır. Mezoterapi, farmakolojik ve bitkisel olan ilacın enjeksiyon yöntemiyle mezoderme dayalı organ patolojisini iyileştiren bir uygulamadır.

Mezoterapi Eğitimi Sertifikası kozmetiğin yanı sıra baş ağrısı öncelikli olarak immün sistemin kuvvetlendirilmesi gibi pek çok alanda da kullanılır. Eczacılar, diş hekimleri, bütün hekimler ve klinik psikologların yanı sıra sağlık uzmanları ile büyük bir kesim, mezoterapi eğitimlerinden yararlanır.

Tamamlayıcı, modern ve geleneksel tıp yöntemlerini tanıma, öğrenme ve uygulama isteyen tıp dünyası, mezoterapiye büyük ilgi duyar. Tamamlayıcı ve geleneksel olan tıp tarihi antik çağlara dayanan bir geçmişe sahiptir. Günümüzde bütün dünyada yeniden ilgi uyandırmış ve mezoterapi popüler olmuştur.

Üniversiteden E-Devlet Onaylı Mezoterapi Eğitimi Sertifikası Amacı Nedir?

Üniversite E-Devlet onaylı sertifikanın düzenlenme amacı, hekimlere mezoterapi uygulamalarını tanıtmaktır. Zira günümüzde yaygın bir şekilde tıbbın pek çok alanında uygulanan mezoterapi pek çok ülkede kullanılmaktadır. Mezoterapi eğitimi 2021 yılında kendi alanında uzman ortopedi, fizik tedavi ve dermatoloji gibi uzman hekimlerden meydana gelen bir kadro ile başarılı eğitimler vermiştir.

Pratik ve teorik yöntemlerle sertifika programında eğitimlere katılan tüm doktorların mezoterapi uygulamalarını kullanmaya başlayacak seviyede yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Zira mezoterapi pek çok hastalık tedavisinde kullanılmanın yanında eklem ağrısı, osteoporaza bağlıağrılar, tetik parmak, osteoatrit, spinal kolon ağrıları, karpal tünel sendromu, burkulma, migren, kırık, spor yaralanması, stres, derinin yaşlanması, saç kaybı, nevralji gibi hastalıklarda da kullanılmaktadır.

Üniversiteden E-Devlet Onaylı Mezoterapi Eğitimi İçeriği Nedir?