Üniversiteden E-Devlet Onaylı Cinsel Terapi Eğitimi Sertifikası

$0.00

Açıklama

Üniversiteden E-Devlet Onaylı Cinsel Terapi Eğitimi Sertifikası

Cinsel terapi eğitimi sertifikası, alan ile ilgini olan kişiler tarafından alınabilecek profesyonel bir eğitim sürecini kapsamaktadır. Cinsel eğitim konusunda ülke içerisinde oluşan eksiklik alanla ilgili meslekler tarafından tamamlanmaya çalışılmaktadır. Belirli bir sürede alınacak online cinsel terapi eğitimi sayesinde sertifika alınabilmektedir.

Cinsel terapi eğitimi İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerde alanın uzmanları tarafından verilmektedir. Günümüzde yüz yüze eğitimler sürse de internetin gelişimi ile cinsel terapi eğitimi online olarak da alınabilmektedir. Siz de gerekli koşulları karşıladığınız takdir de online cinsel terapi eğitimi sertifikası alabilirsiniz.

Cinsel Terapi Eğitimi Nedir?

Cinsel terapi eğitimi sertifikası almak için uygulanan bilgilendirme sürecini kapsamaktadır. Cinsel terapi uzmanları tarafından verilmektedir. Alanında uzman kişiler tarafından verilen eğitimlerin hem kapsam hem de bilgi açısından değeri daha fazladır. Bu yüzden cinsel terapi sertifikası alırken eğitimi veren uzmana dikkat etmek gerekir.

Sertifika eğitimi sırasında verilen cinsel terapi eğitimi kapsamı oldukça geniştir. Alınacak eğitim, yüz yüze verilen Ankara cinsel terapi eğitimi ile kıyaslandığında bir farkı bulunmamaktadır. Çünkü verilen eğitimde özellikle bir uygulama alanı bulunmamaktadır. Terapiyi kapsadığından online cinsel terapi almak konusunda bir dezavantaj oluşmamaktadır.

Cinsel terapi eğitimi iki duruma göre değişiklik gösterebilmektedir. Cinsel terapi eğitimi sertifikası hangi adlandırma ile yapılacaksa süreç buna göre değişiklik gösterecektir. Sadece cinsel terapi eğitimi katılımcı sertifikası alınacaksa eğitim sürecinde bilgiler aktarıldıktan sonra sertifika alınabilmektedir. Ancak uygulamalı cinsel terapi eğitimi sertifikası alınacaksa eğitim sonrasında uygulamalar yapılmaktadır.

Uygulamalı cinsel terapi eğitimi sertifikası, süpervizyon gözetiminde uygulama yapıldıktan sonra elde edilmektedir. Genelde uygulamalı eğitimlerde katılımcı sayısı daha az olmaktadır. Çünkü kişilerle birebir ilgilenilmektedir. Cinsel eğitim kapsamında danışmalar/terapiler yapılmaktadır. Seçim esnasında kişinin amacı doğrultusunda eğitime katılması gerekir.

Cinsel Terapi Eğitim Kapsamı Nedir?

Cinsel terapi eğitimi kapsamında birçok farklı başlığa değinilmektedir. Lisans eğitimlerinde cinsel sağlık eğitimi adı altında üstünkörü verilen eğitimlere cinsel terapi eğitimi sertifikası alabilmek amacıyla ayrıntılı bir eğitim verilmektedir. Eğitim kapsamı cinsel terapi eğitimi online veren dernek ve eğitimciler kapsamında değişebilmektedir.

1- Temel Cinsel Sağlık Eğitimi

Cinsel sağlık alanında bilgi almak cinsel terapi eğitimi için temel olacaktır. Temel cinsel sağlık eğitimi sırasında kişilerin cinsel sağlığı, cinsel sağlığı koruma ve psikolojik olarak oluşabilecek cinsel sağlık durumları göz önünde bulundurulmaktadır.

Terapi kapsamında verilecek cinsel terapi eğitimi ile kıyaslandığında terapi dışında daha çok kalmaktadır. Sağlık temelinde verilen bir eğitimi kapsamaktadır. Cinsel terapi eğitim sertifikası alabilmek amacıyla eğitimin giriş kısmı olarak değerlendirilmektedir.

2- Cinsel İşlev Bozuklukları ve Cinsellik Eğitimi

Cinsel terapi eğitimi sertifikası alabilmek için oluşturulan temel alanı oluşturmaktadır. Her ne kadar katılımcılar Davranış Bozuklukları ve Cinsel Terapi lisans eğitimi kapsamında cinsel işlev bozuklukları konusunda bilgi alsa da eğitim esnasında tekrar verilmektedir.

Cinsel işlev bozuklukları psikoloji literatüründe farklı adlandırılma ve kategorilerle ele alınmıştır. Cinsel işlev bozuklukları:

 • Cinsel istek azalması,
 • Cinsellikten soğuma/tiksinme,
 • Kadınlarda cinsel uyarım bozukluğu,
 • Erkeklerde sertleşme problemleri,
 • Kadın orgazm sorunu,
 • Erkek orgazm sorunu,
 • Erken boşalma problemleri,
 • Disparoni (cinsel ilişkide ağrı)
 • Vajinismus bulunmaktadır.

DSM-5 tarafından da oluşturulan kategorileştirmeye göre cinsel işlev bozukluklarıcinsel terapi eğitimi sırasında kadın ve erkeklerde olmak üzere ayrı olarak ele alınmaktadır.

3- Cinsel Terapi Eğitimi Sertifikası için Cinsel Terapi Eğitimi

Cinsel terapi eğitimi artık öğrenilen bilgilerin terapi aşamasında kullanılabilir olması için tercih edilmektedir. Cinsel terapi eğitimlerinin nasıl başladığı, nasıl ilerleyebildiği konusunda temel terapi bilgileri öğretilmektedir. Halihazırda bu eğitimi alan kişilerin terapi tecrübesi olduğundan zorlanılan konular olmamaktadır.

Cinsel Terapi Sertifikası Nasıl Alınır?

Cinsel terapi eğitimi sertifikası alabilmek için izlenmesi gereken adımlar oldukça basittir. Kişilerin öncelikle eğitim almak istediği dernek ya da kuruluş hakkında karar vermesi gerekmektedir. Kurum belirlendikten sonra mevcut cinsel terapi eğitimi sertifikası seçeneklerine bakılmalıdır. Uygulayıcı ya da katılımcı sertifikası başvurusu yapılmalıdır.

Eğitime girmeden önce gerekli kişisel bilgiler, eğitim bilgileri gerektiği durumlarda kimlik numarası verilmelidir. Online cinsel terapi eğitimi sonrası sertifikanızı fiziksel olarak almak istiyorsanız ekstra bilgi istenebilmektedir. Ancak dijital cinsel terapi eğitimi sertifikası için temel bilgiler yeterli olmaktadır.

Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi

Cinsel terapi uygulayıcı eğitimi alarak öğrenilen bilgilerin terapist olarak uygulanması mümkün olmaktadır. Katılımcı cinsel terapi eğitimi sertifikası ile kıyaslandığında daha kapsamlı olmaktadır. Terapilerde kullanma imkânı tanımaktadır. Uygulayıcı eğitimde bilgi akışı sonrası bir sınav, süpervizyon gözetiminde terapiler gerçekleşmektedir.

Cinsel Terapi Eğitimini Kimler Alabilir?

Cinsel terapi eğitimi isteyen her birey tarafından alınamamaktadır. Alan ile alakalı meslekler cinsel sağlık terapisi eğitimi alabilmektedir. Cinsel terapi eğitimi online alabilecek kişiler:

 • Psikiyatristler,
 • Psikologlar,
 • Psikolojik Danışmanlar,
 • Cinsel sağlık alanında çalışan sağlık personelleri,
 • Pedagoglar olmaktadır.

Kimi durumlarda Sosyal Hizmet Uzmanları da eğitimi alabilmektedir. Ancak bu eğitim sadece katılımcı sıfatıyla gerçekleşebilmektedir. Çünkü uzmanların psikolojik temelli bir eğitimleri bulunmamaktadır.

Cinsel Terapi Eğitimi Nereden Alınır?

Cinsel terapi eğitimi sertifikası alabilmek için farklı dernek ve kurumlar bulunmaktadır. Üniversiteler kapsamında verilen eğitimlerin sertifikaları uluslararası alanda da geçerlilik sahibi olabilmektedir. Aynı zamanda güvenirliği bulunmayan derneklere göre daha kapsamlı olacağı da kesindir.

Üniversiteden onaylı cinsel terapi eğitimi sertifikası için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Telefon numaralarımızdan ya da internet sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cinsel Terapi Eğitimi Sertifika Süresi Ne Kadar?

Alınacak cinsel terapi eğitimi online olarak gerçekleşmektedir. Katılımcıların da uygunluğunu sağlamak adına genellikle hafta sonu günlerinde eğitim programlanmaktadır. Kişilerin alacağı cinsel terapi eğitimi süresi hakkında net bilgi, eğitim öncesi başvuru alanında verilmektedir. Eğitimi veren kişiden kişiye ve kuruma göre eğitim süreleri değişmektedir.

Cinsel Terapi Eğitim Ücretleri Ne Kadar?

Cinsel terapi ücretleri kesin bir fiyatlandırma ile belirlenmemektedir. Eğitimi veren kişinin uzmanlık bilgisi, cinsel terapi eğitimi sertifikası geçerlilik süresi ya da geçerli olduğu kurumlar gibi farklı etkenler neticesinde ücretler belirlenmektedir. Hatta dijital sertifika ve fiziksel sertifika bile fiyatlarda değişiklik oluşturmaktadır.

Online cinsel terapi ücretleri genelde yüz yüze eğitimlerden daha uygun fiyatlı olmaktadır. Ancak eğitim kapsamının da göz önünde bulundurularak tercihte bulunması gerekiyor. Çoğu uygun fiyatlı cinsel terapi eğitimleri kapsam olarak yetersiz kalmaktadır.

Üniversiteden onaylı cinsel terapi eğitimi sertifikası için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz. Eğitim süresi, eğitimi veren uzman bilgileri, eğitim kapsamı ve cinsel terapi eğitim fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz. Kayıt oluşturduğunuz takdirde eğitime siz de katılabilirsiniz.

Diğer Eğitimlerimiz için tıklayınız.

Diğer İş Ortaklarımız

www.deutschstube.com

www.vizelazig.com

www.doratercume.com

Tercumix İletişim
Bizi Arayın