Üniversiteden E Devlet Onaylı Çocuk Yogası Eğitimi Sertifikası

$0.00

Açıklama

Üniversiteden E Devlet Onaylı Çocuk Yogası Eğitimi Sertifikası

Çocuklara son yılların en popüler konularından biri olan yoga eğitimini verebilmek için çocuk yogası eğitimi sertifikası almak gerekmektedir. Yoga binlerce yıl öne Hindistan’da başlayan ve günümüzde dünyanın pek çok yerinde uygulanan bir yaşam felsefesidir. Yoga Eski Hindistan dili Sanskritçe’de birleşme anlamına gelir. Yogada felsefesinde duygu ve düşüncelerin bedenle birleşmesi hedeflenir.

Yoga duruşlar ve nefes olmak üzere 2 temel prensibe dayanır. Ayrıca egzersiz hareketlerini de içeren yogada kişinin kendini bir bütün olarak keşfetmesini sağlayan bir yaşam biçimi oluşturulur. Asana olarak adlandırılan yoga duruşları doğanın ve hayvanların taklit edilmesi ile oluşturulan beden duruşlarıdır. Bu duruşlar özellikle günlük hayatta yanlış duruştan kaynaklanan postür bozukluklarının düzeltilmesinde etilidir.

Çocuk Yogası Eğitimi Nedir?

Çocuk yogası eğitiminde asanalar ile çocuğun dengesini sağlaması ve doğru duruş tekniklerini kazanması sağlanmaktadır. Çocuklarda yanlış duruştan kaynaklanan sırt, bel ve boyun ağrıları ve bu ağrılar nedeniyle oluşan yorgunluk, aşırı düşünme, dikkat dağınıklığı, öfke gibi ruhsal ve bedensel sorunlar yoga ile azaltılır veya tamamen yok olur.

Çocuk yogası eğitimi sertifikası programlarında verilen yoga eğitimi ile birçok hastalığın ve sağlık sorununun tedavisine kronik ağrıların düzelmesi konularında çözüm üretilir. Yoga yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da sağlıklı ve mutlu olmanın eğlenceli ve kolay bir yolu olduğu için çokça tercih edilmektedir. Çocukların yetenekleri yaşından itibaren gelişmeye başladığından bu yaştan itibaren yoga yapabilirler.

Online Yoga Eğitmenliği Kursu Nedir?

Online yoga eğitmenliği kursu üniversite işbirliği ile çeşitli kurumlar tarafından verilmektedir. Çocuk yogası eğitimi almak isteyen bireylerin bu kurumlardan birine başvurarak eğitimi alması gerekmektedir. Başvuruyu eksiksiz yaparak kesin kayıt sürecini tamamlayan kursiyerlere kurum tarafından online eğitim sistemine giriş yapabilmeleri için kullanıcı adı ve şifresi sms veya e-mail yolu ile bildirilir.

Verilen bilgilerle uzaktan eğitim sistemine giriş yapan kullanıcılar eğitim almaya başlarlar. Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavlar sisteme yüklenir. Kursiyerler eğitim süresi boyunca istedikleri gün ve saatte ders videolarına ve dokümanlarına ulaşabilirler. Eğitim süresi dolamadan online sınava girmesi gereken kursiyerler sınavı geçmeleri halinde çocuk yogası eğitimi sertifikası almaya hak kazanırlar.

Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?