Üniversite’den E-devlet Onaylı Profesyonel Öğrenci ve Ebeveyn Koçluğu Eğitimi Sertifikası

$0.00

Açıklama

Üniversite’den E-devlet Onaylı Profesyonel Öğrenci ve Ebeveyn Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Profesyonel öğrenci ve ebeveyn koçluğu eğitimi sayesinde yeni bir meslek alanı doğmaktadır. Daha çok eğitim kademesinde görevli uzmanlar tarafından alınarak koçluk gerçekleştirilmektedir. Sadece öğrenciyi kapsayacak şekilde değil aynı zamanda ebeveyn kapsamlı koçluk da verilmektedir. Aile koçluğu olarak da adlandırıldığı görülür.

Koçluk eğitimleri günümüzde farklı kurum ve kuruluşlar tarafından verilmeye devam etmektedir. Gerek yüz yüze gerekse online olarak sağlanan koçluk destekleri sayesinde kişi alacağı verimi arttırmaya çalışır. Bu verim kimi zaman eğitim ve dersle alakalı olduğu gibi kimi zaman ailesel yaşantılardan kaynaklanabilmektedir.

Üniversite onaylı öğrenci ve ebeveyn koçluğu eğitimi sayesinde öğrencilere profesyonel yardımlarda bulunmak mümkündür. Özellikle Psikolojik Danışmanlar ve Psikologlar tarafından bu eğitim alınmaktadır. Ancak diğer branşta bulunan öğretmenler tarafından da alınmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Öğrenci ve Ebeveyn Koçluğu Nedir? Aile Koçluğu Nedir Ne Anlama Gelir?

Ebeveyn ve öğrenci koçluğu eğitimi kapsamına değinmeden önce mevzu bahis olan koçluk hakkında bilgi almak gerekir. Koçluk, adından da anlaşılacağı üzere bir kişiye bilgi ve destek anlamında yardımda bulunan kişidir. Öğrenci koçluğu doğrudan öğrenci ile iletişime girerek yardımcı olmayı hedefler.

Ebeveyn koçluğu ya da aile koçluğu ise aile bireylerini hedef almaktadır. Özellikle okuyan ve eğitim koçluğu desteği alan kişiyle bire bir etkileşimde olmak yetersizdir. İstenen amaca yönelebilmek adına aileye de koçluk desteği sağlanmalıdır. Profesyonel olarak desteği sağlamak ise öğrenci ve ebeveyn koçluğu eğitimi ile mümkün olmaktadır.

Bahsedilen koçluk eğitimine girip tamamlayan kişiler ‘Öğrenci Koçu’, ‘Ebeveyn Koçu’ ya da ‘Öğrenci ve Ebeveyn Koçu’ unvanını almaktadır. Bu unvan neticesinde ister yüz yüze isterseniz online olarak koçluk destekleri sağlayabilirsiniz. Burada iş kolunuzu ve imkânlarınızı kendinize göre değerlendirmeniz gerecektir.

Aile Koçu Nasıl Olunur? Öğrenci ve Ebeveyn Koçu Olmak için Ne Yapmalı?