E-devlet Onaylı Sertifika Özel Eğitim Uzman Eğitici Eğitimi Sertifikası

$0.00

Kategoriler:

Açıklama

E-devlet Onaylı Sertifika Özel Eğitim Uzman Eğitici Eğitimi

Özel eğitim uzman eğitici eğitimi, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde öğretim vermek üzere çalışacak bireylere verilen eğitimlerdir. Bu eğitimler sayesinde özel eğitim ve rehabilitasyon mecralarına eğitici eksiklerini kapatmak amacı ile yapılmaktadır.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitici rolünü özel eğitim öğretmenleri yapmaktadır. Bu kişilerin yetersiz olduğu durumlarda eğitici rolünü çocuk gelişim mezunu olan veya sınıf öğretmenliği alanlarında kişiler yardımcı olmaktaydı. Bu eğitimler sayesinde özel eğitim uzman eğitici olmak mümkün hal gelecektir.

Başta E-devlet olmak üzere MEB onaylı olarak sunmuş olduğumuz eğitimlerin her biri bütüncül bir şekilde ele alınmakta ve bütün eğitimlerimiz ayrıntılı bir şekilde verilmektedir.

Özel Eğitim Uzman Eğitici Nedir?

Üniversiteden E-Devlet onaylı özel eğitim uzman eğitici nedir sorusu ile sık sık karşılaşılmaktadır. Bu kişiler özel gereksinimi ve özle olarak öğrenim sunulması gereken çocuklara ve yetişkinlere eğitim vermektedir.

Genişleyen istihdam alanında özel gereksinime sahip olan çocukların eğitilmesi çok daha kolay hal almış ve onların da eğitimleri sürdürülmektedir. Bu eğitimler sırasında başta özel eğitim öğretmenleri olmak üzere bu eğitimi almış olan bireyler tarafından bu eğitimler verilmektedir.

Üniversiteden E-Devlet onaylı özel eğitim uzman eğitici eğitimi, bu öğrencilerin zihinsel ve fiziksel engellerine rağmen çalışmalarını ve başarı elde etmelerini, topluma alıştırılması ve bazı yetilerinin daha da iyi ilerletilmesini sağlamaktadır.

Özel Eğitim Uzman Öğretici Görev Tanımı Nedir?

Üniversiteden E-Devlet onaylı özel eğitim uzman öğretici görevi hakkında merak edilen birçok unsur bulunuyor. Bu unsurlar başta özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin, topluma kazandırılması ve eğitilmesi yer almaktadır. Bu eğitimler sırasında kişilerin daha iyi bir iletişime geçmesinin yanı sıra genel eğitim ile daha başarılı hale gelmesi sağlanmaktadır.

Bu eğitimler sayesinde özel gereksinime sahip olan çocuklarda kaynaştırmalar ve yaşıtlarına daha iyi bir iletişim sağlaması adına çalışmalar yapılmaktadır. Rehabilitasyon merkezlerinde yer alan destek programlarına yardımcı olacak olan bu bireyler ilk olarak öğrencilerinin sorumlulukları ile ilgilenmektedir.

Özel eğitim uzman eğitici eğitimi almış olan kişiler genellikle öğrencilerinin eğitiminde ileri seviyelerde yer almasını amaçladıkları görülmektedir. Bununla beraber bu kişilerin çevresel etmenlerden daha az etkilenmesi ve normal hayata daha sıkı bir şekilde tutunmasını sağlamak için çalışmaktadırlar.

540 Saatlik Özel Eğitim Sertifikası Nasıl Alınır?

Üniversiteden E-Devlet onaylı özel eğitim ve zihinsel engelliler uzman eğitici eğitimi web sitemiz üzerinde 540 saatlik bir eğitim süreci ile verilmektedir. Bu eğitime katılmak için sizler de hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Eğitimlerimizin tamamı E-devlet ve MEB onaylı olarak verilmektedir.

Sunmuş olduğumuz özel eğitim uzman eğitici eğitimi kursu sayesinde birçok kişinin sertifikalı olarak bu meslekte yer almasını sağlamış bulunmaktayız. Sunmuş olduğumuz eğitimlerin her biri kapsamlı olarak verilmekte ve onaylı sertifikalar ile sonlanmaktadır.

Vermiş olduğumuz sertifikalar ile iş başvurusu yapılabilir. Bu eğitimlere başvuru yapmak için gerekli birkaç şart bulunmaktadır. Bu şartlara uyum sağlayan kişilerin eğitimler için başvuru yapabileceği bilinmelidir.

Özel Eğitim Uzman Eğitici Eğitimi Veren Kurumlar

Özel eğitim uzman eğitici eğitimi veren kurumlar günümüzde yaygın bir şekilde bulunmaktadır. Firmamız içerisinde bu eğitimleri kapsamlı bir şekilde vermekte ve alanında uzman kişiler yetiştirmekteyiz.

Vermiş olduğumuz eğitim süreci içerisinde birçok dersi ve eğitimi özenle vermekte ve eğitim sonunda sınav yaparak katılımcılarımıza sertifikaya hak kazanma fırsatı vermekteyiz. Bu eğitimler sonucunda E-devlet onaylı bir şekilde ulaştırmış olduğumuz sertifikalarımız ile iş başvurusu yapabilir ve özel eğitim veren kurumlar ile anlaşma sağlayabilirsiniz.

PDF üzerinden ve online şekilde sunmuş olduğumuz eğitimlerimiz içerisinde birbirinden farklı derslerimiz yer almaktadır. Bu dersler özel eğitim uzman eğitici kursiyeri olan her kursiyerimize verilmektedir.

Özel Eğitim Uzman Eğitici Eğitimi İçeriği Nedir?

Özel eğitim uzman eğitici eğitimi dersleri içerisinde birbirinden farklı dersler yer almaktadır. Bu derslerin asıl amacı her engel için eğitimleri biliyor olmaktır. Örneğin görme engelli bireyler için verilen eğitimlerin her biri özel olarak öğrenilmesi gereken eğitimler içerisinde yer alır.

Bu eğitimler içerisinde yer alan bireylerin farklı derslerden yer alan programa katılımları zorunludur. Bu katılımlar içerisinde şu eğitimler yer almaktadır;

 • Bedensel ve süreğen hastalığı olan öğrencilerin eğitimi hakkında bilgilendirme,
 • Dil ve konuşma güçlüğü nedir tedavisi nasıl yapılır?
 • Konuşma engelliler eğitimi,
 • Görme engelliler eğitimi,
 • İşitme engelliler eğitimi,
 • Öğrenme güçlüğü,
 • Uyum güçlüğü yaşayan çocukların eğitimi,
 • Üstün zeka ve özel yetenekli çocukların eğitimi,
 • Down sendromu,
 • Otizm spektrum bozukluğu,
 • Dikkat eksikliği ve hiperaktivite- fenilketonüri- hidrosefali
 • Süpervizyon eğitimi

Üniversiteden E-Devlet onaylı özel eğitim uzman eğitici eğitimi ders içeriği bu şekildedir. Sizler de bu eğitimi almak ve uzman eğitici olmak isterseniz ilk tercihiniz her zaman bizden yana olmalıdır.

Özel Eğitim Uzman Eğitici Eğitimi İçin Kimler Başvuru Yapabilir?

Üniversiteden E-Devlet onaylı özel eğitim uzman eğitici eğitimi için gerekli şartlar için merak edilen en önemli unsurlardan bir tanesi de bu meslek için aranan şartlardır. Özel eğitim uzman eğiticisi olmak için ilk olarak lise veya üzeri eğitimler almış olmak gereklidir.

Daha sonrasında özel eğitim öğretmenliği lisans mezunu olmak gereklidir. Ancak yeni çıkan yasalara göre E-devlet onaylı olan eğitimleri almanın yardımı ile bu alanlarda çalışmak mümkün hale gelmektedir.

Lise ve dengi okul mezun olan kişilerin bu eğitimler sonucu usta eğitmen ve yardımcı özel eğitim öğretmeni olabilecekleri bilinmektedir. Bununla beraber önlisans çocuk gelişimi veya lisans sınıf öğretmenliği mezunu olan bireyler ise bu eğitimler sonrasında usta eğitmen ve özel eğitim öğretmeni vasfında yer almaktadırlar.

Özel Eğitim Uzman Eğitici Eğitimi Dersleri Nelerdir?

Üniversiteden E-Devlet onaylı özel eğitim uzman eğitici eğitimi içerisinde farklı dersler verilmekte ve bu dersler özel gereksinime sahip olan bireylerin eğitimi için önem arz etmektedir. Kursiyerlerin alması zorunlu olan bu derslerin her biri farklı gereksinime sahip olan bireylerin eğitimi için önem arz eden eğitimlerdir.

Bu eğitimler içerisinde verilen dersler daha öncede bahsedildiği üzere çok çeşitlidir. Görme engelli bireylerin eğitiminden hiperaktivite eğitimine varana kadar birçok gereksinime sahip olan kişinin eğitilmesi ve bu alanda daha iyileşmesini sağlanmış olmaktadır.

Dersler içeriğinde bu kişilere nasıl davranılması ve nasıl yaklaşılması gerektiği de açık olarak bahsedilmektedir. Kişiler bu yönden daha da kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir. Bu dersler aracılığı ile kişiler sabırlı olmayı ve daha hoşgörülü yaklaşmayı da benimseyeceklerdir.

Tercumix İletişim
Bizi Arayın