Üniversiteden E-Devlet Onaylı Hasta Kayıt Kabul Eğitimi Sertifikası

$0.00

Açıklama

Üniversiteden E-Devlet Onaylı Hasta Kayıt Kabul Eğitimi Sertifikası

Hasta kayıt kabul eğitimi sertifikası üniversite desteği ile online uzaktan eğitim sistemi ile verilen eğitim sonucunda alınır. Eğitim sürecinde sağlıkta iletişim, toplumsal iletişim, temel ilk yardım bilgisi, hasta/yaralı/olay yeri değerlendirmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda ilk yardım, yaralanmalarda ilk yardım, ısı dengesi bozuklukları, kırıklarda ilk yardım, zehirlenmeler ile ilgili eğitimler verilir.

Eğitim programları uzaktan eğitim yöntemine uygun olarak hazırlanmaktadır. Müfredat eğitim modülleri ve video derslerden oluşmaktadır. Bu eğitimlerde örgün eğitim ders içeriklerinin tamam yer almaktadır. Hasta kayıt kabul sertifikasına sahip kişiler devlet hastaneleri, özel hastaneler ve diğer sağlık kurumlarında hasta kabul sekreteri unvanı ile çalışabilmektedirler.

Devlet Hastanesinde Hasta Kabul Elemanı Nasıl Olunur?

Devlet hastaneleri ve diğer sağlık kurumlarında hasta kabul elemanı olmak isteyenlerin öncelikle hasta kabul sertifikasına sahip olması gerekmektedir. Sertifika sahibi bireyler hasta kayıt kabul iş ilanlarını takip ederek iş başvurusu yapması gerekir. Başvurusu kabul edilen bireyler hastanelerde çalışabilmektedirler.

Hasta kayıt kabul eğitimi sertifikası alan bireylerin hastanelerin iş ilanlarını düzenli olarak takip etmesi oldukça önemlidir. Belli dönemlerde yapılan işe alım tarihlerini kaçırmamak için iş ilanlarını düzenli olarak kontrol etmek gerekir. Hastanelerin iş ilanlarını kabul eden pek çok kişi devlet hastanelerinde hasta kabul elamanı olarak çalışma fırsatı yakalayabilir.

Hasta Kayıt Kabul Sertifikası Nasıl Alınır?