E-Devlet Onaylı Üniversiteden Protez Tırnak Eğitimi Sertifikası

$0.00

Açıklama

E-Devlet Onaylı Üniversiteden Protez Tırnak Eğitimi Sertifikası

Protez tırnak eğitimi güzellik sektöründe yer almak isteyenler için edinilmesi gereken donanımlardan bir tanesi! Gelin sizlerle bu güzellik dünyasına bir giriş yapalım.

Günümüzde güzellik algısının değişmesi ile birlikte bakım yöntemleri de farklı formlara bürünmüştür. Kişisel bakımın da öneminin artmasıyla tercih edilen ürünlerin çeşitliliği ve yöntemleri de çeşitlilik kazanmıştır. Sunulan protez tırnak eğitimi çerçevesinde de bu bilgiler aktarılmaktadır.

Kişisel bakımın temeli bakımlı el ve tırnaklardan geçiyor. Bu nedenle de bakımlı ellere sahip olmak demek kişisel bakıma gösterilen özenin işareti desek yanılmış olmayız. Bu sebeple de el ve tırnak bakımı için farklı serumlar, kremler ve bakım yöntemleri gelişmiştir.

Farklı ihtiyaçlar ve istekler de bu sektöre yön vermiştir. Bunlardan bir tanesi de tırnak protezidir. Günümüzde manikür ve pedikürden sonra en sık tercih ettiği tırnak uygulamasıdır. İlk zamanlarda tırnağın üst yüzeyine yapay tırnağın yapıştırılması ile yapılan protez günümüzde farklı formlara sahiptir. Bu farklılıklar sayesinde tırnağın hasar görmeden harika bir görünüme ulaşmasını sağlamaktadır. Tırnağa hasar verilmeden işlemlerin nasıl gerçekleştirileceği protez tırnak eğitimi kapsamında sunulur.

MEB tarafından sertifika verilmiş kişiler, tırnak protezi konusunda uzman olarak gerekli işlemleri gerçekleştirir. Protez tırnak yapımı konusunda uzman kişiler, tırnak yapısına uygun yöntemi tavsiye ederek uygun işlemleri gerçekleştirir. Ayrıca protez tırnak fiyatı da tasarruf sağlarken zamandan da kazanç sağlar.

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak mevcut tırnak yapısı üzerine uygulanan işlemler bütünüdür. Uygulanan işlemler tırnak yapısı bozulmadan sağlıklı bir görünüm oluşmasını amaçlar.

Her kişinin tırnak yapısının farklı olması farklı protez tırnak çeşitlerinin oluşmasını sağlamıştır. Yapılan protez tırnak işlemi sağlık nedeniyle yapılacağı gibi estetik amaçlı da yapılmaktadır. Edinilen olumsuz alışkanlıklar da bu uygulamanın tercih edilmesini sağlar.

Protez tırnak çeşitleri nelerdir;

  • Jel Protez Tırnak: Özellikle günümüzde sıklıkla tercih edilen bir protez tırnak uygulamasıdır. Bu işlem özel bir jel kullanılarak gerçekleştirilir. Tırnak üzerine uygulanan bu sıvı jel, uygun fırçalar yardımıyla tırnak yapısına uygun biçimde şekillendirilir. Bu sayede şık ve doğal bir görünüm oluşturulur.
  • Akrilik Protez Tırnak: En sık tercih edilen protez uygulamalarından bir tanesidir. Bu işlemde özel likit sıvı ve akrilik pudra kullanılır. Tırnak üzerine yapılan işlem seçilen şablonlar yardımıyla tırnağa şeklini verir.
  • Polygel Protez Tırnak: En yeni tırnak uygulaması olan bu yöntemde özel jel kullanılır. Tırnağa uygulanan jel, fırça yardımıyla tırnak yüzeyine yayılır.
  • Dipping Protez Tırnak: En eski protez uygulamalarından birisidir. Bu işlem diğer uygulamaların aksine tırnak yüzeyine değil; tırnak yatağına yapılır. Seçilen tırnak biçimi şablonu tırnak yatağına uygun biçimde yerleştirilir. Tırnak tutkalı ile tırnağa yapıştırılan tırnak, akrilik pudraya bulanır. Bu işlem birkaç kez tekrarlanır.

Protez Tırnağı Kimler Tercih Ediyor ve Kullanım Süresi Ne Kadardır?