Üniversiteden E-Devlet Onaylı Sağlıklı Beslenme Eğitimi Sertifikası

$0.00

Açıklama

Üniversiteden E-Devlet Onaylı Sağlıklı Beslenme Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Son zamanlarda Sağlıklı Beslenme Eğitimi gençlerin ilgisini çeken mesleklerden bir tanesi oldu. Her geçen gün insanların beslenme alışkanlıklarını düzeltmesi daha da önemli bir hal alıyor. Hem ülkemizde hem de dünyada sağlık beslenmek isteyen kişi sayısı artıyor. Fakat insanların bu süreçte dikkat etmediği bazı noktalar var. O da her insanın yapısına göre beslenme şeklinin olmasıdır. Özellikle ülkemizde insanlar internet üzerinde duyduğu her şeyi hayatlarına entegre etmeye çalışıyor.

Bu durum da ilerleyen süreçlerde farklı sorunları ortaya çıkarıyor. İnsanlarda sorunların ortaya çıkmaması için de beslenme eğitimi ve danışmanlığı gibi alanlar önemini arttırıyor. İnsanların beslenmelerini düzene sokabilmesi için artık ülkemizde eğitimler veriliyor. Üstelik bu eğitimler bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişilere tüm bilgileri de sunuyor. Doğru ve sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ya da öğretmek isteyen kişiler için de bu eğitimler en iyi seçenek oluyor.

Sağlıklı Beslenme Eğitimi Nedir ve Ne İşe Yarar?

İnsanların kilo, boy ve yaşam tarzlarına göre tüketmesi gereken gıdalar farklıdır. Doğru gıdaları tercih etmek için tüm yiyecekleri ya da her insanın özelliklerini bilmeye gerek yok. Sağlık beslenme koçluğu sayesinde insanlar bu sürecin en püf noktalarını öğreniyor. Ülkemizde de hem özel hem de devlet isteyen herkese bu eğitimleri veriyor. Üstelik verilen eğitimler sertifika ile de destekleniyor. Bugün iş başvurularının olmazsa olmaz etkenlerinden bir tanesi sertifikalardır.

Bir diğer yandan verilen bu eğitimlerin sertifikası de e – devlet üzerinden de görülüyor. Oldukça uygun fiyata verilen bu eğitimlerin kullanım alanı da oldukça geniş. MEB onaylı beslenme koçluğu sayesinde iş bulma olanağı da artmış oluyor. Ülkemizdeki pek çok köklü üniversite isteyen herkese bu eğitimi veriyor. Fakat üniversiteler bu eğitimler için belli bir kontenjan açıyor. Bu kontenjanlar da çok kısa bir sürede doluyor.

Kontenjanlar dolmadan ön başvuru yapmak bu anlamda en iyi seçenek oluyor. Sağlık Beslenme Koçluğu kişisel ve mesleki gelişim programı olarak görülüyor. Bu yüzden de ders içerikleri alanında uzman kişiler tarafından hazırlanıyor. Meslek hayatı boyunca insanların karşılaşacağı her şey program içerisinde yer alıyor. Ayrıca internet üzerinde ders içeriklerini destekleyici pek çok sağlıklı beslenme slayt ve makaleler de yer bulunuyor.

Sağlıklı Beslenme Eğitimi Nasıl Veriliyor?

Sebzeler, Bahçe, Hasat, Organik

Üniversitelerde sağlık beslenme eğitimlerinin hepsi uzaktan eğitim şeklinde veriliyor. Uzaktan eğitim derslerinde olması gereken her şey bu eğitimlerde de yer alıyor. Yani derslerde herhangi bir kısıtlama ya da atlanan konu yok. Ayrıca eğitimler MEB tarafından da incelendiği için içerikleri oldukça güçlü oluyor. Dünyanın her yerinden bu eğitimlere katılmak ve sertifika almak mümkündür. Ayrıca üniversitelerin sistemine yüklenen videolar 7/24 ulaşıma açık oluyor. Öğrenciler bu sayede istedikleri şekilde eğitimlerini alabiliyor.

Kimler Bu Sağlıklı Beslenme Eğitimlerinden Faydalanabilir?

Ülkemizde bu eğitimi almak için herhangi bir şart yok. Lisans ya da ön lisans mezunu olmak gibi kriterler bu eğitimlerde aranmıyor. Sağlıklı beslenme eğitimi alabilmek için gereken 3 kriter şudur:

  • Kontenjan dolmadan başvuru yapmak.
  • Eğitim ücretini zamanında yatırmak.
  • Eğitim sonunda sınavlar tarihlerini kaçırmadan sınavlara girmek.

Sağlıklı Beslenme Eğitimlerini Alacak Kişilerin Bilmesi Gerekenler

Üniversiteler sağlıklı beslenme eğitimlerini belli bir zaman aralığında açıyor. Her üniversitenin başvuru, sınav ve kayıt tarihleri farklıdır. Üniversiteler genellikle duyurular kısmından süreç hakkındaki bilgileri sürekli paylaşıyor. Özellikle kontenjanı erken dolan okullar öğrencilere ön kayıt imkanı tanıyor. Ön kayıtlarını yaptıran kişiler de kurs açıldığında eğitime erkenden kaydolma şansını yakalıyor. Ayrıca her okulun verdiği sertifika öğrencilere aynı imkanları sunuyor. Buna ek olarak tüm eğitimler de e – devlet üzerinden ulaşılabilir oluyor.

Bunun yanı sıra öğrenciler çoktan seçmeli yani test şeklinde sınav oluyor. Tüm üniversiteler sınavlarını internet üzerinden yapıyor. Sınavlar her zaman Avrupa online sınav sistemine göre gerçekleştiriliyor. 100 puan üzerinden değerlendirilen sınavlardan genel olarak 50 ve üzeri alan kişiler sağlıklı beslenme eğitimi sertifikası sahibi oluyor. Üstelik öğrenciler ilk sınavda başarısız olursa 2 sınava daha girmeye hak kazanıyor. Sertifikalar e – devlet dışında öğrencilere kargo ile de yollanıyor.

Sağlıklı Beslenme Eğitimlerine Nasıl Başvurulur?