Üniversiteden E-Devlet Onaylı Sertifika Öğrenci Koçluğu Eğitimi Sertifikası

$0.00

Kategoriler:

Açıklama

Üniversiteden E-Devlet Onaylı Sertifika Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Aşk, çizim, davetiye içeren Ücretsiz stok fotoğraf

Öğrenci koçluğu eğitimi almak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle konu ile ilgili araştırma yapan kişi sayısı da giderek artış göstermektedir. Sürekli değişen küresel koşullar, eğitim sistemi ve mesleklerin dönüşümü eğitim sürecinde ileriye dönük planlama yapmayı zorlaştırmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin geleceğe iyi hazırlanmaları için uzmanlardan destek almak giderek önem kazanmaktadır.

Öğrenci koçları özellikle sınav dönemlerinde öğrencilere hedef belirleme, motivasyon, çalışma planı oluşturma gibi konularda destek veriler. Bunlara ek olarak sınav döneminde olmayan öğrenciler için okuldaki başarılarının sürekliliğini sağlamaya çalışırlar. BU nedenle aileler ve eğitim kurumları öğrenci koçlarından destek alarak öğrencileri geleceğe daha iyi hazırlamayı hedeflemektedirler.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Nedir?

Öğrenci koçluğu eğitimi, öğrencilerin eğitim sürecinde istedikleri başarıya ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla çeşitli tekniklerle uygulanan geniş yelpazeli yöntemlerden oluşur. Öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren dünyayı anlamak ve hedeflerini belirlemek konusunda doğru teknikleri öğrenmesi son derece önemlidir. Öğrenci koçları eğitim sürecinde öğrencilerin değişimlere kolayca adapte olmaları ve hedeflerine ulaşmaları konularında rehberlik yaparlar.

Öğrenci koçları öğrencilerin kendi yeteneklerinin ve becerilerinin farkına varmasını sağlamaya yardımcı olurlar.. Öğrencilerin geleceklerine doğru bir şekilde yön verebilmeleri için kendilerini keşfetmelerini sağlayarak istedikleri hedefe ulaşmaları için doğru bir yola haritası geliştirirler.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Ne İşe Yarar?

2019-ncov, açıklamak, ahşap masa içeren Ücretsiz stok fotoğraf

Öğrenci koçluğu yapmayı düşünen bireyler öğrenci koçluğu eğitimi sayesinde öğrencilerin hedeflerine ulaşmasını sağlayacak stratejiler kullanarak öğrencilere başarılı olma yolunda rehberlik yapmayı öğrenirler. Öğrencinin mevcut başarı seviyesini ve potansiyelini anlamak için uygulanabilecek zihinsel test yöntemlerini öğrenmiş olurlar. Her öğrencinin çalışma stili aynı olmadığı için kişiye özel çalışma stilleri geliştirebilirler.

Her öğrenciyi kapasitesine göre tanımlayarak potansiyelleri doğrultusunda hedef belirlemelerini ve başarıya ulaşmalarına yardımcı olurlar. Öğrenilen bilgilerin öğrencilerin hafızlarında uzun süreli olarak kalabilmesi için hafızayı kullanma tekniklerini uygularlar. Kaygı ve stres yönetiminin nasıl yapılacağı konusunda öğrencilere rehberlik edebilirler. Başarı yolunda doğru zaman yönetiminin nasıl yapılacağına dair taktikler verirler.

Öğrenci Koçluğu Eğitim İçeriği

Öğrenci koçluğu eğitimi sürecinde koçluğun temel becerileri, öğrenci ile doğru iletişim kurmak, ebeveynlerle doğru iletişim kurmak, eğitim koçluğunun teknik ve özellikleri, öğrenciyi tanıma, öğrencilerin gelişim dönemleri, gelişim döneminde kazanılması gereken beceriler, gelişim döneminde yaklaşımlar, ergenlik dönemi gibi öğrenciyi, tanıma, anlama ve gelişmesine katkı sağlama ile ilgili temel eğitimler verilmektedir.

Ayrıca öğrencinin okul hayatında başarısının artması için yapılması gerekenler, sosyal hayatta başarının artması için yapılması gerekenler, hedef belirleme, motivasyon, dikkat ve odaklanma teknikleri, aile tutumu, kolay öğrenme teknikleri, çocukların çok sevdiği resfebe adlı renkli çalışmalar, öğrencilerin ilgisini çeken ilginç sorular, ders çalışma programı oluşturma teknikleri ve sınav koçluğu eğitimleri verilmektedir.

Öğrenci Koçluğu Eğitimini Kimler Alabilir?

Öğrenci koçu MYK tarafından meslek olarak kabul edilmiştir. Bu mesleği yapmak için üniversite okuma şartı bulunmamaktadır. Ancak psikoloji, sosyoloji gibi üniversite bölümlerinden mezun olan kişiler aldıkları eğitimden dolayı bu meslekte daha avantajlı durumdadır. Her ne kadar üniversitede belli bir bölüm bulunmasa da bu mesleği yapacak kişilerin öğrenci koçluğu eğitimi alması gerekir.

Koçluk hizmeti vermek isteyenler, eğitimciler, ebeveynler, psikolojik danışmanlar, psikologlar, sağlık çalışanları, devlet kurumlarında veya özel kurumlarda koçluk eğitimi vermek isteyenler, etüt merkezlerinde çalışanlar bu alanda profesyonelleşmek isteyenler ve öğrenci koçluğu alanında çalışmak isteyen herkes bu öğrenci koçluğu eğitimini alabilmektedir.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Nasıl Alınır?

Öğrenci koçluğu eğitimini online veya örgün bir şekilde almak mümkündür. Her iki durumda da eğitim sürecinin sonunda yapılan sınavdaki başarı durumunuza bağlı olarak sertifika sahibi olup olamayacağınız belli olur. Üniversite onaylı sertifika veren bir kurumdan eğitim aldıktan sonra sınavı geçmeniz halinde koçluk sertifikasını alabilirsiniz.

Sertifikanız hazırlandıktan sonra e devletten onaylanarak adresinize teslim edilir. Eğitimi ücretli olarak almayı düşünüyorsanız öğrenci koçluğu eğitimi fiyatları eğitim alacağınız kuruma göre değişkenlik gösterecektir. Eğitim fiyatları yaklaşık olarak 600 ila 1000 TL’den başlamaktadır.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

açıklamak, anonim, arka plan bulanık içeren Ücretsiz stok fotoğraf

Öğrenci koçu olmak için öğrenci koçluğu eğitimi almak ve öğrenci koçluğu sertifikasına sahip olmak gerekir. Bu sertifika ile kendi iş yerinizi açma hakkına sahip olursunuz. Eğitim danışmanlığı yapabilirsiniz. Halk eğitim merkezlerinde eğitim verebilirsiniz. Ayrıca özel okullarda öğrenci koçluğu yapabilirsiniz. Öğrencilerin kişisel gelişimi ve iletişim becerileri gibi konularda ilerleme kaydetmelerini sağlayabilirsiniz.

Üniversite Onaylı Eğitim Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Öğrenci koçluğu sertifikası almak için öncelikle öğrenci koçluğu eğitimi veren bir kuruma kayıt yaptırmanız gerekir. Sertifika almayı düşündüğünüz eğitim kurumunun üniversite onaylı sertifika verdiğinden emim olmalısınız. Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra alacağınız eğitimin sonunda yapılacak sınavları geçmeniz halinde sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitim koçu olarak tanımlanabilmeniz için sertifikanızın olması şarttır. Üniversite onaylı eğitim koçluğu sertifikası sizi rakiplerinizin bir adım daha önüne taşır. Bu sertifika ile birçok kurumda eğitim koçluğu veya danışmanlığı yapmanız mümkündür. Ayrıca eğitim danışmanlık merkezi açmak, etüt merkezleri ve eğitim kurumları ile çalışmak gibi bir hakka sahip olursunuz.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Ücretsiz Mi?

Öğrenci koçluğu eğitimi ücretsiz veya ücretli olarak alınabilmektedir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken nokta eğitimi veren kurumun yeterliliği ve güvenilirliğidir. Özellikle eğitim kurumunun üniversite onaylı sertifika veriyor olması büyük önem taşımaktadır. Üniversite onaylı sertifika iş başvurularında büyük avantaj sağlamaktadır.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Eğitim yaklaşık olarak 3 ay yani 120 saat sürmektedir. Eğitim tamamlandıktan sonra sınava girilir ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır. Ancak sınavı geçemeyen kişilerin yeniden sınava girmesi gerekir. Sınav hakkı sayısı kurumdan kuruma değişkenlik göstermektedir. Sınava giren kişilerin sertifika alabilmesi için minimum 50 puan alması gerekmektedir.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi MEB Onaylı Sertifika Nasıl Alınır?

MEB onaylı koçluk sertifikası alabilmeniz içim MEB’in onay verdiği kamu veya özel eğitim kurumlardan birinden eğitim almanız gerekir. Başvuru yapacağınız eğitim kurumunun eğitim niteliğini detaylıca araştırdıktan sonra bu eğitimi almak için başvuru ve kayıt işlemlerinizi eksiksiz olarak tamamlamanız gerekir. Eğitim sürecinde derslerde devamlılık sağlamanız büyük önem taşır.

Devamlı olarak derslere katılan kişiler yapılacak sınava girme hakkına sahip olur. Öğrenci koçluğu eğitimi MEB onaylı sertifika ile kendi koçluk ofisinizi açabilirsiniz. Bu sertifikaya sahipseniz hem özel kurumlarda hem de kamu kurumlarında çalışma şansınız olur. Koçluk eğitimi sayesinde öğrencilere yardımcı olmanın yanında kendi kişisel gelişiminize de katkı sağlamış olursunuz.

Diğer Eğitimlerimiz için tıklayınız.

Diğer İş Ortaklarımız

www.deutschstube.com

www.vizelazig.com

www.doratercume.com

Tercumix İletişim
Bizi Arayın